הממשלה אישרה: הסיוע לניצולי השואה יגדל במיליארד שקל בשנה

התוכנית תמומן השנה מעודפי תקציב 2013 והעברות מתקציב משרדי יש עתיד - החינוך והרווחה - אך לא הוצגו בה מקורות מימון לשנים הבאות

מוטי בסוק
מוטי בסוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מוטי בסוק
מוטי בסוק

(עדכון) הממשלה אישרה היום, ערב יום הזיכרון לשואה ולגבורה, לבקשת שר האוצר, יאיר לפיד, ושר הרווחה, מאיר כהן, את "התוכנית הלאומית לסיוע לניצולי השואה" - שאמורה לסייע ל–200 אלף הניצולים שחיים בישראל. עלות התוכנית, שתיכלל בתקציב ל–2014 והלאה, היא מיליארד שקל.

התוכנית תמומן השנה מעודפי תקציב המדינה ל–2013 - 800 מיליון שקל, ועוד 100 מיליון שקל מתקציב כל אחד משני המשרדים החברתיים, חינוך ורווחה. שני המשרדים הם באחריות שרים ממפלגת יש עתיד, מפלגתו של שר האוצר. לפי הצעת ההחלטה לפרויקט, תוך 21 יום תפיץ הממשלה את תזכיר החוק להצעה, ותביא אותו לאישור הכנסת.

בהצעות חוק מסוג זה, לתוספת תקציב לפרויקט ממשלתי, מקובל להציג בפני הממשלה את דרך מימון הפרויקט לא רק בשנת המס השוטפת (2014) - אלא גם בשנים הבאות. הפעם צוינה בהצעה רק דרך מימון התוכנית ב–2014. בהצעת המחליטים הראשונה שנמסרה לממשלה על ידי האוצר נכתב כי "מימון התוכנית מ–2015 ואילך יתבצע במסגרת קביעת סדרי עדיפויות בתקציב המדינה".

הפגנת ניצולי שואה. ארכיוןצילום: דן קינן

במפתיע, בהצעת המחליטים שהונחה על שולחן הממשלה והוגשה לשרים לקראת הדיון היום, נמחק משפט זה. באוצר נמסר בתגובה כי מדובר בהחלטה טכנית גרידא, כי מימון הפרויקט מ–2015 ואילך אכן ייעשה במסגרת קביעת סדרי העדיפות לתקציב 2015, וכי לא מדובר - בניגוד לטענות גורמים שונים - במחלוקת בין הדרג המקצועי של המשרד ובין לשכת השר.

הסיוע לניצולי השואה לפי הפרויקט החדש מתווסף לסיוע בהיקף של 835 מיליון שקל שיועבר לניצולים בחמש השנים הקרובות, שהקצה לפיד בשנה הראשונה לכהונתו כשר האוצר.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

לס נייט הכחדה אנושית מרצון

"נחיה חיים ארוכים ואז ניכחד": האיש שרוצה שלא יהיו יותר אנשים בעולם

FILE PHOTO: Twitter logo and a photo of Elon Musk are displayed through magnifier in this illustration taken October 27, 2022. REUTERS/Dado Ruvic/Illustration/File Photo

כיכר העיר המטורפת של אילון מאסק עוד עלולה להרוג אותנו