בזכות אבן קיסר: שדות ים הקיבוץ העשיר ביותר - שווה 3.4 מיליארד ש'

לפי הדירוג של מגזין "פורבס ישראל", הקיבוצים העשירים בישראל הם אלה שהשכילו לפתח תעשייה צומחת המתמודדת בהצלחה בשווקים בינלאומיים ■ במקום השני ברשימה נמצא קיבוץ חצרים, בזכות אחזקה של 33% במפעל נטפים

אורה קורן
אורה קורן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אורה קורן
אורה קורן

הקיבוצים העשירים בישראל הם אלה שהשכילו לפתח תעשייה צומחת המתמודדת בהצלחה בשווקים בינלאומיים, וחלק מהם מוכרים במאות מיליוני שקלים בשנה ומקנים לחבריהם שווי של עד מיליארדי שקלים.

מגזין "פורבס ישראל" פירסם אתמול את דירוג הקיבוצים העשירים בישראל, ולפיו רוב המפעלים הגדולים והמצליחים של התעשייה הקיבוצית הם בני 30–50 שנים, שהגיעו לשווי של מאות מיליוני שקלים והובילו את חברי המשקים לרווחה כלכלית ניכרת. חלק מההצלחה נזקפת לשותפים חיצוניים, שסייעו לחברות לפרוץ לשווקים חדשים בחו"ל.

בראש הדירוג נמצא קיבוץ שדות ים, עם שווי של 3.4 מיליארד שקל. הקיבוץ הוא הבעלים של מפעל השיש המצליח אבן קיסר (51%). במקום השני נמצא קיבוץ חצרים, ששווה 1.25 מיליארד שקל, בזכות אחזקה של 33% במפעל נטפים, המייצר ומשווק טפטפות. קיבוץ מעגן מיכאל הוא השלישי בדירוג, עם שווי של 835 מיליון שקל, בזכות מפעל פלסאון, המייצר צינורות ומערכות השקיה.

מפעל אבן קיסר בקיבוץ שדות ים

בהמשך הדירוג נמצאים הקיבוצים יטבתה, עם שווי מוערך של 700 מיליון שקל; יזרעאל, עם שווי מוערך של 480 מיליון שקל; רמת יוחנן, עם שווי מוערך של 250 מיליון שקל; מעברות, עם שווי מוערך של 240 מיליון שקל; רביבים, עם שווי מוערך של 230 מיליון שקל; שמיר, עם שווי מוערך של 227 מיליון שקל; וסאסא, עם שווי מוערך של 220 מיליון שקל.

יש קיבוצים שנכסיהם שווים מאות מיליוני שקלים בזכות מיקום הנדל"ן שלהם, בהם שפיים וגן שמואל. קיבוצים אלה לא נכנסו לרשימה בשל המחלוקת שקיימת עם המדינה בנוגע לזכויותיהם על הקרקעות, מה שמקשה על אומדן ריאלי של נכסיהם.

הרשימה אינה כוללת גם את קיבוץ לוחמי הגטאות, שהקים את מפעל טבעול למזון מהצומח, וב–2010 מכר אותו לאסם עבור יותר ממיליארד שקל. מכיוון שחלוקת הכסף לאחר המימוש אינה שקופה, נמנעו מבצעי הדירוג מלכלול אותו ברשימה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בית למכירה

המתווכת מצאה קונה שמוכן לשלם יותר - והרגיזה את בעלת הדירה: "קילקלתי לה את התוכניות"

לימור סוקניק. "המעבר מחיים כשכירה לעצמאית היה מטורף"

"הייתי בכלוב של זהב. איך ששמעו שאני עוזבת – מיליון איש קפצו על התפקיד"

אחרי שהריבית עלתה, הפיקדונות הבנקאיים נעשו אטרקטיביים יותר

הטבלה המלאה | מהבנק הנדיב ועד הקמצן ביותר: פערי הריביות העצומים נחשפים

מ-2008 ועד היום: איך הגענו לאינפלציה הנוכחית

יוני ומיכל רכשו דירה במחיר דמיוני. כך הם איבדו שליטה על המשכנתא

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

ריחאניה. "מרגישים אירופה"

"יש שני יישובים בישראל שבהם הכל נקי, הולכים ברחובות ומרגישים אירופה"

גיף הסכם ממון 2

״הייתי בהלם, עורך הדין אמר לי: ׳חתמת על הסכם של כלה מאוקראינה׳"