הצעת חוק: מס של 80% יוטל על מי שמשתכר מעל 250 אלף שקל בחודש

יוזמת ההצעה ח"כ מירי רגב: "שכר של מאות אלפי שקלים בחודש אינו מוסרי, בעיקר יש במשק עשרות אלפי עובדים המשתכרים בשכר מינימום"

צבי זרחיה
צבי זרחיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
צבי זרחיה
צבי זרחיה

מס הכנסה בשיעור של 80% יוטל על מי שמשתכר מעל 3 מיליון שקל בשנה כלומר: 250 אלף שקל בחודש. כך מציעה ח"כ מירי רגב (ליכוד) בהצעת חוק חדשה שתועלה ביום א' הקרוב לוועדת השרים לענייני חקיקה. הממשלה התנגדה בקדנציה הקודמת להצעות חוק שנועדו להעלאת שיעור המס על בעלי השכר הגבוה.

לפי הצעת החוק של רגב, מי שמשתכר בין 2.4 מיליון שקל ל-3 מיליון שקל בשנה (כלומר בין 200 אלף ל-250 אלף שקל בחודש) - ישלם מס של 75%. מי שמשתכר בין 1.8 ל-2.4 מיליון שקל בשנה (כלומר בין 150 אלף ל-200 אלף שקל בחודש) ישלם מס בשיעור של 70%. מי שמשתכר בין 1.2 ל-1.8 מיליון שקל בשנה (כלומר בין 100 אלף שקל לחודש ל-200 אלף שקל בחודש) ישלם מס בשיעור של 65%.

מי שמשתכר בין 720 אלף שקל בשנה ל-1.2 מיליון שקל בשנה (כלומר בין 60 אלף ל-100 אלף שקל בחודש) ישלם מס בשיעור של 60%. מי שמשתכר בין 454,680 שקל בשנה עד 720 אלף שקל בשנה (כלומר: בין 37,890 שקל ל-60 אלף שקל בחודש) ישלם מס של 44%.

רגב הסבירה כי "שכר בכירים במשק אינו צריך לעלות מעל 100 אלף שקל בחודש. רמת שכר הבכירים צריכה להיות מדורגת עד שכר של 100 אלף שקל, כאשר צריך להיקבע דרוג של שכר בכירים עד 100 אלף שקל, לפי דירוג של תפקידים במבנה הארגון, שכר הכולל מקסימום של תגמול על בסיס הצלחה , הצטיינות ובונוסים".

עוד הוסיפה כי "שכר של מאות אלפי שקלים בחודש אינו מוסרי, בעיקר אם יש במשק עשרות אלפי עובדים המשתכרים בשכר מינימום העומד על 4,300 שקל בחודש. המדינה חייבת להתנגד לשכר בכירים במשק העולה על 100 אלף שקל. עם זאת, נכון לתגמל מנהלים מצטיינים, טוב שיהיו בונוסים שיתמרצו הצלחה והצטיינות".

יו"ר ועדת הפנים של הכנסת, ח"כ מירי רגבצילום: אורן נחשון

לדבריה, "בתקופה זו של לחץ כלכלי שקיים בקרב אלפי משפחות בישראל, עשרות אלפי אזרחים שחיים בדוחק כלכלי , עשרות אלפי צעירים ומשפחות חסרי דיור, זה לא נכון ולא מוסרי שיהיה שכר מנהלים גבוה מעל 100 אלף שקל. המדינה חייבת להציב רף סביר שיהווה מסר למשק ולציבור בישראל כי במדינת ישראל יש עם אחד עם ערך של שכר הוגן ומוצדק לבכיריו שיש להם שכר המושתת על תגמול למנהלים מצטיינים , ולא ציבור של עובדים חזקים כלכלית ומצד שני ציבור גדול עם מאות אלפי עובדים שלא גומר את החודש".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

עדי שרעבני

"בוודאי שהייתה בועה": עדי שהרבני חזר להיי-טק אחרי הפסקה של שנתיים - זה מה שהוא גילה

רעות וקנין. "יש מוצרים שגם אם אני מוכנה לשלם ורוצה להביא אותם, אין מצב"

מדוע הפיצות בפסח לא יכולות להיות עגולות? האישה שיודעת למה כל כך יקר פה