ברנד התנגדה להעלאת הארנונה בת"א - והודחה מוועדת החינוך בעירייה

(עדכון) עד כה, תמכה ברנד בכל החלטות העירייה אך הצביעה נגד העלאה נוספת של מס הארנונה בעיר בשיעור של 1.3%, לאחר שעלה ב-3.5% בתחילת השנה ■ כמו כן, ברנד מועמדת להדחה מוועדת ההנהלה בעירייה

ליאור דטל
ליאור דטל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ליאור דטל
ליאור דטל

חברת מועצת עיריית תל אביב-יפו, ציפי ברנד, הודחה מוועדת החינוך בעיר והיא מועמדת להדחה מוועדת ההנהלה בעירייה, זאת בשל התנגדותה להעלאת הארנונה ולביטול יום הלימודים בעיר במהלך מרתון עירוני שנערך בחסות חברות מסחרית.

הדין על הדחתה של ברנד מוועדת החינוך שיתקיים היום אחר הצהריים לא הופיע בסדר היום המקורי של הוועדה אלא נקבע בפתאומיות בעת שברנד שוהה בחו"ל, ולכן לא תוכל להביע את עמדתה ולהתנגד להדחה מהוועדה. ברנד, חברה בסיעת "שימו לב הורים" הפועלת בתחום החינוך משמשת כסגנית יו"ר ועדת החינוך העירונית וכחברת ועדת הנהלה, על רקע סיכום שהושג בין סיעתה לראש העיר רון חולדאי לאחר הבחירות.

עד כה, תמכה ברנד בכל החלטות העירייה אך הצביעה נגד העלאה נוספת של מס הארנונה בעיר בשיעור של 1.3%, לאחר שעלה ב-3.5% בתחילת השנה. ברנד טענה כי היא מתנגדת להעלאת הארנונה לאחר שפורסם כי עיריית תל אביב סיימה את שנת 2013 עם יתרת מזומנים של 3 מיליארד שקל, ובטענה שלא ניתן לקבל את ההחלטה לפני שפורסם ספר התקציב ל-2014.

ההחלטה על העלאת הארנונה אושרה לבסוף בעיריית תל אביב וכעת נבחנת במשרד הפנים. כמו כן, ברנד השמיעה ביקורת ציבורית נגד החלטת העירייה לבטל את הלימודים בעיר בגנים ובבתי הספר ביום המרתון – החלטה שאושרה באופן תקדימי וחריג על ידי משרד החינוך, וכיום נבדקת במשרד.

"לחולדאי יש קואליצה חזקה, ובפעם הראשונה שהשמעתי ביקורת נגדו הבנתי כמה כוח יש לו", אמרה ברנד בתגובה. "אחרי הבחירות הסברנו לראש העיר שאנחנו רוצים לשנות את סדר היום בתחום החינוך עבור הילדים וההורים, ופעלנו כקואליציה לכל דבר – למעט בהצבעה על העלאת הארנונה לתושבים, שהתנגדתי לה בכל תוקף מכיוון שלטעמנו היא הוגשה מוקדם מדי – אי אפשר לקבוע העלאת מסים נוספת לתושבי העיר לפני שמפרסמים את ספר התקציב ל-2014 ויודעים כמה כסף דרוש לעירייה".

ציפי ברנד

מעיריית תל אביב נמסר בתגובה להדחתה של ברנד כי "ציפי ברנד החלה את הקדנציה בהצהרה כי היא מעוניינת להיות חלק מהקואליציה ועל סמך הצהרה זו מונתה לתפקידים השמורים לחברי קואליציה, כחברה בוועדת ההנהלה וכסגנית יו"ר ועדת החינוך. אולם משהתברר כי בפועל היא פועלת בניגוד להחלטות ההנהלה ומשמשת כאופוזיציה לכל דבר, ולאחר שהדברים הוסברו לה, לא נותר אלא להביא לישיבת המועצה את ביטול מינויה לתפקידי קואליציה. לא ברור על מה מלינה חברת המועצה ברנד, שכן אין כל קשר בין נוכחותה בישיבת המועצה לבין ההחלטות הללו, שהן הפועל היוצא המתבקש מהחלטתה לפעול כאופוזיציה".

ברנד טוענת מנגד "מעולם אף אחד לא פגש אותי ולא הסביר לי דבר. נדהמתי לראות בסדר היום של הוועדה כשידוע שלא אהיה נוכח את שמי עולה לדיון בלי שום יכולת להגיב ולנמק את עמדתי".

כפי שפורסם ב-TheMarker, בחודש שעבר הוחלט בעיריית תל אביב לבטל את הלימודים בעיר ביום שבו יתקיים המרתון המסורתי בעיר ב-28 בפברואר שנערך בחסות חברות מסחריות בהן סמסונג ואדידס. זאת, בטענה שחסימת הכבישים על ידי העייריה לצורך קיום המרתון, תקשה על ההגעה למוסדות החינוך. משרד החינוך אף אישר את בקשת העירייה אך בשבועות האחרונים בודקים במשרד כיצד התקבל האישור החריג, שניתן עד כה רק במקרים של אסונות, תנאי מזג אוויר קשים ומצבים ביטחוניים.

בכירים במשרד החינוך הופתעו ממתן האישור לעיריית תל אביב והביעו חשש מכך שרשויות מקומיות יראו בו כתקדים. במקום יום לימודים, בעירייה הזמינו את התלמידים להשתתף במרתון בתשלום, או לעודד את הרצים. ביום המרתון, מקיימת העירייה גם מרוץ לילדים בגילי 5-12 ובעלות של 40 שקל למשתתף.

העלות למבוגרים נעה בין 120-480 שקל. במכתב שכתבה ברנד לחולדאי ולשר החינוך שי פירון לפירון כתבה כי מדובר בהחלטה "בלתי סבירה" וב"פריצת סכר עבור הרשויות המקומיות ובכלל בזילות הקביעות, הוודאות והתכנון המוקדם של שנת הלימודים" בתחילה הודיעה עיריית תל אביב להורים כי במקום הלימודים ביום שישי, יתקיימו לימודים במהלך חופשת הפסח, אך לאחרונה הודיעה הסתדרות המורים, המייצגת את המורים בבתי הספר היסודיים, בגנים ובחטיבות הביניים כי היא מתנגדת להחלטת העירייה וכי מוריה לא יגיעו ללימודים בחופשת הפסח. מעיריית תל אביב נמסר בנושא כי "ההחלטה לדחות את יום הלימודים נלקחה בכובד ראש על סמך ניסיון העבר שהוכיח כי לא ניתן לקיים לימודים כסדרם במהלך המרתון. ההחלטה התקבלה בהתייעצות עם כל הגורמים, לרבות עם הסתדרות המורים, ולכן הנחיית הסתדרות המורים תמוהה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בית למכירה

המתווכת מצאה קונה שמוכן לשלם יותר - והרגיזה את בעלת הדירה: "קילקלתי לה את התוכניות"

לימור סוקניק. "המעבר מחיים כשכירה לעצמאית היה מטורף"

"הייתי בכלוב של זהב. איך ששמעו שאני עוזבת – מיליון איש קפצו על התפקיד"

אחרי שהריבית עלתה, הפיקדונות הבנקאיים נעשו אטרקטיביים יותר

הטבלה המלאה | מהבנק הנדיב ועד הקמצן ביותר: פערי הריביות העצומים נחשפים

מ-2008 ועד היום: איך הגענו לאינפלציה הנוכחית

יוני ומיכל רכשו דירה במחיר דמיוני. כך הם איבדו שליטה על המשכנתא

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

ריחאניה. "מרגישים אירופה"

"יש שני יישובים בישראל שבהם הכל נקי, הולכים ברחובות ומרגישים אירופה"

גיף הסכם ממון 2

״הייתי בהלם, עורך הדין אמר לי: ׳חתמת על הסכם של כלה מאוקראינה׳"