ח"כ רוזנטל: יש לוודא כי "מעגלי תעסוקה" היא לא עוד תוכנית ויסקונסין

מנכ"ל שירות התעסוקה, בועז הירש, הציג את התוכנית ואמר כי היא נועדה לטפל במצטרפים חדשים למעגל מקבלי הבטחת הכנסה ■ לדבריו, "המטרה היא לבנות את דורש העבודה בגישה פרואקטיבית, שבה הוא לא יהיה תלוי בחיפוש עבודה - רק בשירות התעסוקה"

צבי זרחיה
צבי זרחיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
צבי זרחיה
צבי זרחיה

"תוכנית מעגלי תעסוקה זאת תוכנית של האוצר ולא של שירות התעסוקה, שנועדה לשלול קצבאות", כך אמר היום (א') יו"ר ועד עובדי שירות התעסוקה, עופר לוי, בדיון של ועדת המשנה לענייני "תוכנית ויסקונסין" הפועלת בוועדת העבודה. לוי תהה מדוע התוכנית לא מטפלת ב-76 אלף תובעי הבטחת הכנסה ששירות התעסוקה יודע לתת להם מענה.

עוד אמר לוי כי 8 מתוך 10 מבקשי דמי אבטלה חוזרים בסוף לעבודה בעזרת שירות התעסוקה ובלי שום סדנה. "הם לא הבעיה, אך בהם תתמקד התוכנית", אמר. הוא הוסיף כי "בסופו של דבר צריך לספק להם עבודה ולא סדנאות, ואם לשירות אין עבודה להציע אז הסדנאות לא יעזרו".

יו"ר ועדת המשנה, ח"כ מיקי רוזנטל (עבודה) אמר בפתח הישיבה כי הוועדה תקיים דיונים בנושא כדי שהפעלת התוכנית תהיה על בסיס עובדתי, וביקש לקבל מידע ונתונים באשר לגיבוש התוכנית, הפעלתה ומדדי ההצלחה. הוא הבהיר כי הוועדה תוודא שהתוכנית היא לא עוד גרסה של תוכנית ויסקונסין, וכי המפתח יהיה בקליטת העובדים בשירות התעסוקה במקרה שהתוכנית תיחשב להצלחה. לדבריו, צריך לחזק את שירות התעסוקה ולא על ידי מיקור חוץ.

מיקי רוזנטל

נציג האוצר רן רידניק אמר כי תוכנית מעגלי תעסוקה היא אחת מכמה תוכניות שסוכמו עם משרד הכלכלה. לדבריו, המטרה היא לתת כלים לשירות התעסוקה לטפל באוכלוסייה שקשה להוציא לעבודה. ח"כ מיכל בירן (עבודה) העירה כי אם עבודה היתה מחלצת מעוני, אולי אנשים היו מתאמצים יותר.

מנכ"ל שירות התעסוקה, בועז הירש, הציג את התוכנית ואמר כי היא נועדה לטפל במצטרפים חדשים למעגל מקבלי הבטחת הכנסה. לדבריו, "המטרה היא לבנות את דורש העבודה בגישה פרואקטיבית, שהוא לא יהיה תלוי בחיפוש עבודה, רק בשירות תעסוקה". הירש הוסיף כי רק מנהל הלשכה יהיה רשאי לשלול קצבה לחודש אחד בלבד ממי שיאובחן כסרבן, והוא יוכל לפנות לוועדת ערר. לדבריו, שלילת הקצבאות לא תהיה מדד להצלחה. ח"כ יעקב ליצמן (יהדות התורה) טען כי מדובר בתוכנית שהיא 'ויסקונסין לחרדים' וכי המקומות בהן תפעל התוכנית כפיילוט נבחרו כדי לייעד אותה לחרדים.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

גילעד אלטשולר

אלטשולר שחם חזר להוביל - ומי בתחתית? תשואות קרנות ההשתלמות לחודש יולי

סוחר בוול סטריט. יכול להיות שזעזוע האינפלציה הנוכחי הוא רק ראשון מני רבים

מציאות חדשה או תקלה היסטורית? אסטרטגיית השקעות בת 20 שנה בסכנה

יש ענפים שבהם עליית השכר מחווירה בהשוואה לביקוש

לזה אתם קוראים העלאת שכר? המעסיקים שימשיכו לרעוב לעובדים

יהונתן כהן

פי 150 צ'קים חוזרים: הנורות האדומות שלא נדלקו בגיבוי, ואיך איבד יהונתן כהן את רוב ההשקעה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

נעה ברויאר. "שתיתי יין עם חברות, וחברה אחת הציעה לי להתמחות בלחם. כעבור חודשיים מצאתי עבודה במאפייה"

"אני חיה קצת כמו אזרח ותיק. ויתרתי על חופשות וכסף, אבל אני שמחה יותר"

פרייבט אקוויטי

התעשייה שמוצצת את לשד הכלכלה האמריקאית גדלה ללא מעצורים