רמי לוי, עפרה שטראוס ויוסי ורדי ייצאו לכנס לקידום תהליך השלום בדאבוס

קבוצת אנשי העסקים בה חברים גם דיתה ברוניצקי, משה ליכטמן ושמואל מיתר תדון עם בכירים פלסטינים על ההסדר המדיני והשלכותיו הכלכליות על עתיד מדינת ישראל

אורה קורן
אורה קורן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אורה קורן
אורה קורן

למרות כשלונם של אנשי עסקים בשנות התשעים לקדם שלום ישראלי-פלסטיני על בסיס שהקביעה ששלום טוב לכלכלה, תנסה השבוע קבוצה נוספת של אנשי עסקים להתקרב אל היעד.

קבוצה של כ-100 אנשי עסקים ואנשי החברה האזרחית תצא השבוע מישראל אל דאבוס שבשווייץ, לסדרת מפגשים העוסקים בדחיפות קידום הסדר מדיני על פי עקרון שתי מדינות במסגרת המשא ומתן המתקיים בין ישראל לפלסטינים.

הקבוצה נקראת BREAKING THE IMPASSE ובין החברים בה נמצאים: עפרה שטראוס, רמי לוי, משה ליכטמן, שמואל מיתר, יוסי ורדי, שלומי פוגל, דני רוטשילד, פרופ' איתמר רבינוביץ, רות חשין, דיתה ברוניצקי, מוריס קאהן ועוד רבים.

הקבוצה שהוקמה לפני כשנה ושמונה חודשים, נפגשת עם אנשי עסקים פלסטינים במטרה לקדם את תהליך השלום, ולשכנע מנהיגים בדבר חשיבותו לכלכלת ישראל והפלסטינים. מדובר במיפגש שני בדאבוס.

רמי לויצילום: עופר וקנין

המשלחת של BTI מגיעה לכינוס בחסותו והזמנתו של פרופ' קלאוס שוואב – יו"ר הפורום הכלכלי העולמי, שיקדיש יום שלם לדיונים בנושא ההסדר המדיני והשלכותיו הכלכליות על עתיד מדינת ישראל וההזדמנויות לפיתוח כלכלי אזורי. בזמן שהותם בדאבוס ייפגשו חברי הקבוצה עם מדינאים ומנהיגים כלכליים מהעולם, וידונו בדחיפות הצורך בהגעה להסכם.

הכינוס המיוחד יתקיים ביום ראשון הקורב, 26 בינואר, בהשתתפות בכירים בפורום הכלכלי העולמי, ואנשי עסקים משתי המדינות. חברי הקבוצה יערכו דיון מיוחד שבו יתארחו מרטין אינדיק – השליח המיוחד של ארה"ב למו"מ ולשעבר שגריר ארה"ב בישראל, והשרה ציפי לבני. מן הצד הפלסטיני יתארחו סאיב עריקאת ואיש העסקים מוניב מסרי.

"חייבים להגיע להסדר מדיני בדחיפות", אומרים חברי BTI. "הסכסוך פוגע בכיס של כל האזרחים ולהסדר מדיני תהיינה השלכות מרחיקות לכת על הכלכלה והחברה בשני הצדדים. אנחנו לא עוסקים בגבולות או בהסדרי הביטחון – אבל אנו יודעים שאם ישראל רוצה כלכלה יציבה ורוצה ליהנות מעתיד טוב ומהמשך הצמיחה – חייבים להגיע להסכם. העולם מתחיל לאבד סבלנות והאיום בסנקציות גובר מיום ליום, יש לנו חלון הזדמנויות עם בואו של ג'ון קרי לאזור ועלינו לנצלו".

מטעם קבוצת BTI נמסר, כי מדובר ביוזמה א-פוליטית של ישראלים ופלסטינים, אשר מאמינים בדחיפותו של פתרון שתי מדינות לשני העמים לסכסוך. BTI כוללת יותר מ-300 אנשי עסקים ישראלים ופלסטינים, המייצגים נתח משמעותי של התוצר המקומי הגולמי של ישראל והרשות הפלסטינית.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

לס נייט הכחדה אנושית מרצון

"נחיה חיים ארוכים ואז ניכחד": האיש שרוצה שלא יהיו יותר אנשים בעולם

FILE PHOTO: Twitter logo and a photo of Elon Musk are displayed through magnifier in this illustration taken October 27, 2022. REUTERS/Dado Ruvic/Illustration/File Photo

כיכר העיר המטורפת של אילון מאסק עוד עלולה להרוג אותנו