יהלומן מצא שקית יהלומים בשווי 200 אלף דולר - והשיבה לבעליה

"אלה לא היו יהלומים שלנו ולא היינו מבוטחים. היינו צריכים לקחת הלוואה גדולה כדי להשיב את הכסף אם זה לא היה מוחזר"

נתי טוקר
נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נתי טוקר
נתי טוקר

הסיפור שמסעיר את הבורסה ליהלומים: שקית ובה יהלומים בשווי מוערך של כ-200 אלף דולר אבדה ליהלומן ותיק בבורסה ליהלומים ברמת גן ביום חמישי האחרון. השקית נמצאה על ידי יהלומן צעיר, חרדי תושב בני ברק, שהעביר אותה למחלקה המשפטית בבורסה - ובתחילת השבוע האבידה הוחזרה לבעליה.

היהלומן הוותיק איבד את השקית סמוך לאולמי הדר דימול ברמת גן, ליד הבורסה ליהלומים. "אבא שלי איבד את היהלומים כשהיה בדרך למלטשה. ניסינו לחפש בכל האזור, בדקנו במצלמות האבטחה, אבל האזור הזה לא היה מצולם", אומר ג׳, בנו של היהלומן הוותיק, גם הוא יהלומן בבורסה. "אלה לא היו יהלומים שלנו ולא היינו מבוטחים. היינו צריכים לקחת הלוואה גדולה כדי להשיב את הכסף אם זה לא היה מוחזר".

את השקית מצא א׳, יהלומן מזה חמש שנים, המתגורר בבני ברק. ״היתה מונחת שקית שקופה על הרצפה ומיד הבנתי שזה משהו שצריך להרים - ואז ראיתי בה יהלומים". הוא מספר. ״העברתי אותה באופן מיידי למחלקה המשפטית בבורסה, ויחד עם חברי הנהלת הבורסה בדקנו את היהלומים ואת שוויים".

בתחילת השבוע הגיע ג׳ להנהלת הבורסה ודיווח על האבידה, והתבשר כי השקית נמצאה ויוכל לקבלה על פי סימנים. "לא האמנתי שאני אראה את היהלומים חזרה", אומר ג׳. "הוא באמת צדיק האיש שהחזיר. לא מאמין שיש כאלה אנשים. הופתעתי לטובה. הבאתי לו סכום כסף כהכרת תודה".

ג׳ מספר כי קיבל טלפון מהנהלת הבורסה ביום ראשון כי "אדם מבוהל הגיע ורוצה את האבידה חזרה". מבחינתו היה ברור מאליו כי הוא ישיב את השקית לבעליה. "זה החינוך שעליו גדלתי. לא היה לי לרגע פיתוי לקחת את זה. חונכתי שדבר שלא שלנו אנחנו לא נוגעים", אומר א׳. "בנוסף לזה, גם הכללים של הבורסה מחייבים לנוהג ביושרה ולהחזיר אבדה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

לס נייט הכחדה אנושית מרצון

"נחיה חיים ארוכים ואז ניכחד": האיש שרוצה שלא יהיו יותר אנשים בעולם

FILE PHOTO: Twitter logo and a photo of Elon Musk are displayed through magnifier in this illustration taken October 27, 2022. REUTERS/Dado Ruvic/Illustration/File Photo

כיכר העיר המטורפת של אילון מאסק עוד עלולה להרוג אותנו