ועדת הכספים אישרה את ביטול העלאת מס ההכנסה החל מינואר 2014

הממונה על הכלכלה והכנסות המדינה במשרד האוצר: אומדנים מוקדמים לחודשים ספטמבר-אוקטובר 2013 מצביעים על התאוששות משמעותית ביצוא

צבי זרחיה
צבי זרחיה
צבי זרחיה
צבי זרחיה

אומדנים מוקדמים לחודשים ספטמבר-אוקטובר 2013 מצביעים על התאוששות משמעותית ביצוא - כך אמר הבוקר (יום ג') ד"ר מיכאל שראל, הממונה על הכלכלה והכנסות המדינה במשרד האוצר, בדיון שקיימה ועדת הכספים. הוועדה אישרה את הצעת שר האוצר, יאיר לפיד, לבטל את העלאת מס ההכנסה החל מינואר 2014.

שראל העריך כי שיעור האבטלה יגיע השנה ל-6.2% מכוח העבודה האזרחי - לעומת תחזית של 6.6%, כפי שנקבע בתקציב לשנת 2013. שראל הוסיף כי "ניכר המשך השיפור בשוק העבודה כאשר שיעור ההשתתפות בכוח העבודה 'עלה חזק' בשנים האחרונות ונשאר יציב בשנה האחרונה ברמה גבוהה יחסית ועומד על 63.8% מכוח העבודה. הירידה בשיעור האבטלה והשיפור בתעסוקה תורמים לא רק מבחינה כלכלית, אלא גם מבחינה חברתית. הגורמים המשפיעים ביותר על אי השיוויון והעוני הם שיעורי ההשתתפות בכוח העבודה ושיעור האבטלה".

עוד אמר כי "המשך הגידול במספר המועסקים בכל הענפים ובשירותים הציבוריים מהיר יותר מאשר במגזר העיסקי. עם זאת, בהגדרת השירותים הציבוריים נכללים לא רק הממשלה, אלא גם שירותים בעלי אופי ציבורי שנמצאים בסקטור הפרטי, כמו כל מקצועות ההוראה והחינוך, שירותים רפואיים, מרפאות פרטיות ועוד".

ד"ר מיכאל שראלצילום: יונתן בלום

הממונה על התקציבים, אמיר לוי, הסביר לוועדה כי ישנם עודפים מחוייבים בסך של כ-15 מיליארד שקל שמועברים משנה לשנה בתקציב המדינה, ואולם, במעבר משנת התקציב 2013 לשנת התקציב 2014 העודפים המחוייבים יהיו גבוהים יותר מ-15 מיליארד שקל".

בתשובה לדבריו של ח"כ יצחק כהן (ש"ס), שמחה על טענות שר האוצר יאיר לפיד, כי "קיבלנו בור תקציבי גדול מהממשלה הקודמת", אמר לוי כי "ללא הצעדים שבוצעו עם אישור תקציב המדינה לשנים 2013-2014, היינו נשארים עם בור מאוד גדול. היה בור גדול ואתם החלטתם (ביולי 2013 - צ"ז) על צעדים שעצרו את זה".

עוד הסביר לוי כי שנת 2013 תסתיים עם גירעון מוערך של 3% מהתוצר (לעומת 4.65% כפי שהוחלט על ידי הממשלה במאי 2013 או 4.3% לפי שיטת המדידה החדשה של הלמ"ס). "זה שצפויים לסיים את שנת 2013 עם גירעון של 3% ולא בנתון גבוה יותר – צריך לזכור שלא מדובר בעודף וכי עדיין במדובר בגירעון של כ-30 מיליארד שקל שעולים הרבה כסף למדינה בהוצאות הריבית".

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

גילה פימה. "בשיא הקושי שלי ראיתי שאני יכולה להעלות חיוך למישהו אחר שקשה לו"

"לעבודה שלי יש סטיגמות, היא לא נחשקת. אבל לא אכפת לי מה חושבים"

אילו מניות עשויות לשרוד טלטלות קשות?

"שגר ושכח": האם יש מניה ששווה להשקיע בה ל-20 שנה?

ארוחה של מקדונלד'ס. המגמה הכללית של השמנה לא יכולה להיות מיוחסת רק להתנהגות של הפרט, אלא גם לסביבה שבה כולנו חיים

בשקט בשקט, העלימה מקדונלד'ס אופציה מהתפריט – והיא יודעת בדיוק למה

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

האי סנטוריני ביוון.
גלויות הכתובות כאגדות
עם מודרניות

"פעם, בקיץ עוד אפשר היה למצוא טיסה ליוון ב–150 דולר. היום, זה כבר 450"

כרם התימנים. "נהייתה שכונה של אנשים מפונפנים"

"יש מיליונרים מכל העולם שהוקסמו מהשכונה, רוצים כאן נכס - ולא מעניין אותם המחיר"