רשימת ההוצאות המלאה של משפחת נתניהו: סידורי פרחים בשווי של 95,974 שקל

במשרד ראש הממשלה מחו: "נבקש לצטט מדבריו של אריק איינשטיין ז"ל, בראיון משנת 1998: 'בנתניהו נוהגים באי צדק נורא, מתעללים בו - עד כמה אפשר למצוץ את דמו?'" ■ המדינה אישרה למשפחת נתניהו תקציב אחזקה בגובה 2.2 מיליון ש', אך ב-2012 היא הוציאה 3.3 מיליון ש' עבור פרחים, קייטרינג ושירותים נוספים

צבי זרחיה
צבי זרחיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
צבי זרחיה
צבי זרחיה

אחזקת שלושת הבתים של ראש הממשלה בנימין נתניהו עלתה למדינה בשנת שעברה 3.3 מיליון שקל. מדובר בחריגה של 1.1 מיליון שקל מתקציב האחזקה שאושר לראש הממשלה. עבור הוצאות המעון הרשמי של נתניהו בירושלים שילמה המדינה 2.973 מיליון שקל. הוצאות הבית בקיסריה הסתכמו ב-312.7 אלף שקל. עבור הוצאות החשמל בבית המשפחה ברחוב עזה בירושלם שילמה המדינה 4,561 שקל.

הכסף של משלם המסים שימש את משפחת נתניהו לרכישת פרחים, עבור שירותי קייטרינג, שירותי ריסוס וחיטוי, ניקיון ואחזקה, הדברה, סולר, כלי מטבח וכבלים. משפחת נתניהו גם שכרה שירותיו של אדריכל שביצע עבודות איטום בבית. המסמך הרשמי של משרד ראש הממשלה, שהועבר לידי התנועה לחופש המידע, חושף את ההוצאות של משפחתו של ראש הממשלה. על פי הנתונים, שילמה המדינה 17,819 שקל בשנה שעברה עבור הוצאות גינון בבית בקיסריה, שבו היא שוהה לעתים בסופי שבוע. על נרות ריחניים שילמה משפחת נתניהו 6,000 שקל ב-2012.

חשבון המים של משפחת נתניהו עבור הבית בקיסריה עמד ב-2012 על 81,263 שקל, ועוד סכום של 5,579 שקלים עבור היטל בצורת. עבור שירותי אחזקה וניקיון בבית בקיסריה שילמה המשפחה 91,310 שקל בשנת 2012. במעון הרשמי של נתניהו בירושלים אופי ההוצאות לא שונה ממש. בחודש מארס 2012 הוציאה המשפחה, כלומר המדינה, 6,913 שקל עבור בקבוקי יין. עבור מדיח כלים לבית שילמה המדינה 4,390 שקל, בינואר קנתה המדינה מקרר בסכום של 7,600 שקל, ובמרץ נקנה עבור הבית תנור בישול מובנה בשווי 2,290 שקל.

רשימת ההוצאות המלאה של משפחת נתניהו:

במהלך 2012 שילמה המדינה 21,702 שקל עבור שירותי טלפון קווי בבית בקיסריה. חשבון החשמל השנתי של המשפחה בבית בקיסריה עמד על 26,322 שקל. עוד בין ההוצאות: תחתיות לכוסות בשווי 3,000 שקל וסידורי פרחים בשווי של 95,974 שקל.

במאי 2013 הוגשה עתירה מטעם התנועה לחופש המידע בדרישה לקבל את תקציב מעון ראש הממשלה. העתירה הוגשה באמצעות עו"ד עופר דורון, לאחר שבקשת התנועה לא נענתה במסגרת הזמנים הקצובים בחוק. מיד לאחר הגשת העתירה התקבל מידע חלקי שכלל טבלה כללית שפירטה את הוצאות המעון. מאחר והיה זה מידע חסר ובלתי מספק, המשיך ההליך המשפטי שבמסגרתו התקבל מידע נוסף.

"המידע שהגיע בדבר הוצאות מעון ראש הממשלה לא הגיע ברמת הפירוט לה היינו מצפים", אמרה מנכ"לית התנועה לחופש המידע, עו"ד אלונה וינוגרד. "אנו תקווה שבעקבות המהלך שהובילה התנועה ימסרו, באופן יזום, נתונים נוספים. התנועה לחופש המידע מקווה שהמהלך לקבלת פירוט אודות הוצאות מעון ראש הממשלה, יעלה לסדר היום הציבורי את החשיבות בדבר הציפייה להתנהלות שקופה מצד נבחרי הציבור".

לדבריה, "התנהלות זו כוללת גם הוצאות שממומנות על ידי הציבור במסגרת תפקידם הציבורי, וגם את פרסום לוחות הזמנים של הנבחרים בארץ או כשהם בתפקיד ציבורי בחו"ל. אין סיבה שתקציב מעון ראש הממשלה לא יובא באופן מלא ומפורט לציבור והדבר נכון לא רק לגבי תקציב המעון ולא רק לגבי ראש הממשלה, אלא, כאמור, עבור כל נבחרי הציבור באשר הם".

ממשרד ראש הממשלה נמסר בתגובה: "נבקש להתחיל את תגובתנו בציטוט מדבריו של אריק איינשטיין ז"ל בראיון לעיתון ידיעות אחרונות בשנת 1998: 'בראש הממשלה נתניהו נוהגים באי צדק נורא. מתעללים בו ואני פשוט מזועזע מעוצמת הזלזול והשנאה שמפגינים כלפיו. עד כמה אפשר למצוץ לו את הדם, עד לאן אפשר ללכת עם הכניסה לחדרי החדרים".

לגבי הסכום המצוין עבור הוצאות מים בקיסריה - הוא כולל גם תשלומים שנדחו מהשנים 2011-2009 וכולל גם את צריכת המים השוטפת במגורי המאבטחים השוהים בבית במשך כל ימות השנה, בהתאם להנחיות השב"כ לפיהן הבית צריך להיות מאויש במשך כל ימות השנה על ידי אנשי אבטחה, ולכן יש צורך לתחזק אותו באופן שוטף ויומיומי.

בית ראש הממשלה בקיסריה

"המדינה אינה נושאת בהוצאות הבריכה, לרבות הוצאות מים, ומשפחת נתניהו משלמת עבור הוצאות אלה מכיסה הפרטי. המעון הרשמי של ראש הממשלה משמש לאורך כל ימות השנה לאירוח ראשי מדינות, קיום התייעצויות רבות ומפגשים רבי משתתפים".

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט

תופעות לוואי בעקבות שימוש בפרופסיה

"כל הגוף מרגיש מחושמל, הכל שורף וכואב": הם רצו לעצור את ההתקרחות. זה הרס להם את החיים