ועדת השרים להפרטה אישרה את מתווה לוקר להפרטת תע"ש

ההסכם שנחתם עם ההסתדרות, לפיו לא יהיו פיטורים נוספים בתע"ש - תקף ■ מערכת הביטחון תקנה מתע"ש בכל אחת מחמש השנים הקרובות אמצעי לחימה בסכום של 550 מיליון שקל

מוטי בסוק
מוטי בסוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מוטי בסוק
מוטי בסוק

ועדת השרים להפרטה אישרה לפני שעה קלה את מתווה מנכ"ל משרד רה"מ, הראל לוקר, להפרטת חברת תע"ש. על המתווה חתומים משרדי רה"מ, האוצר, הביטחון, ההסתדרות ותע"ש.

במשרד רה"מ עבדו על המתווה מנכ"ל המשרד לוקר, והמל"ל (מועצה לאומית לביטחון). בהתאם להחלטת ועדת השרים להפרטה, יצא המתווה לדרך בראשות שר האוצר יאיר לפיד. כמו כן סוכם כי ההסכם שנחתם עם ההסתדרות, לפיו לא יהיו פיטורים נוספים בתע"ש - תקף, וכי מערכת הביטחון תקנה מתע"ש, בכל אחת מחמש השנים הקרובות, אמצעי לחימה בסכום של 550 מיליון שקל.

בהתאם להסכם, מערכת הביטחון תהיה אחראית לפניוי מחנה תע"ש ברמת השרון ולתכנון הסטטוטורי של 44 אלף יחידות דיור שיוקמו במקום. מערכת הביטחון תהיה גם אחראית למעבר של מפעלי תע"ש לפריפריה - לנצרת ולרמת בקע.

במסגרת ההסכם צה"ל יפנה ארבע בסיסים באזורי ביקוש: מחנה 4 בצריפין, מחנה סטלה מאריס בחיפה, בסיס ביה"ס הטכני בחיפה (להרחבת נמל חיפה) ובסיס פלנור בחיפה.

יו"ר תעש, אודי אדם

בהתאם להחלטה, בשבועות הקרובים תע"ש ומשרדי הממשלה הרלוונטיים יחלו בתיאום המהלכים למעבר פעילות הייצור של תעש לנגב שצפויה להתבצע בהתאם להחלטה עד לשנת 2020. נושאים תקציבים שנותרו במחלוקת ייפתרו בשבועות הקרובים על ידי מנכ"ל משרד הביטחון, דן הראל, וראש אגף תקציבים באוצר, אמיר לוי.

יו"ר מועצת המנהלים של תע"ש, אודי אדם, ציין כי החלטת הממשלה להפרטת החברה התקבלה בתיאום ושיתוף פעולה מלא עם החברה ועובדיה ומהווה נדבך חשוב להבראת החברה.

אדם הוסיף כי היעד של החברה הוא מימוש תוכנית ההפרטה בערך כספי גבוה למדינת ישראל, תוך מתן ביטוי ליכולות הטכנולוגיות של החברה, למוקדי הידע ולאיכות המשאב האנושי. הצעת ועדת השרים, נתמכת בתוכנית עבודה אופרטיבית, שהוכנה בחברה לביצוע הפרטת החברה וכוללת הסדרים לפרישת עובדים והכנות להקמת מפעלי הייצור של החברה בנגב. מהלכים אלה, ישולבו בהיערכותה מחדש של תע"ש והעתקת מרבית מפעלי הייצור של החברה ממפעליה במרכז הארץ למתחם תע"ש ברמת בקע שבנגב בשנים הקרובות.

תע"ש תחל בהליך מסודר לפרישת 1170 עובדים שישנה הסכמה עם נציגות העובדים וההסתדרות באשר לחיוניות הוצאתם ובמהלכים למעבר תעש לנגב. על הקרקעות שיפונו מתכננת המדינה לבנות מספר שכונות למגורים ובהם אלפי יחידות דיור כחלק מפתרון בעיית הדיור במרכז הארץ. התמורה למדינה נאמדת בלמעלה מ-25 מילארד שקל.

מנכ"ל משרד ראש הממשלה, הראל לוקרצילום: מוטי מילרוד

ההפרטה כוללת את חברת הבת של תע"ש, עשות אשקלון, הפועלת ממתחמה באשקלון ומעסיקה 400 עובדים. עשות סיימה את שנת 2012 ברווח נקי של 36.3 מיליון שקל.

בין היתר, תע"ש, כחברה ביטחונית, ממוקדת בתחומי ליבה מוגדרים בהם לחברה יתרון טכנולוגי ייחודי ובלעדי בארץ ובעולם כגון: הנעה רקטית, השבחות רקם, תחמושת מדויקת, תשתיות אסטרטגיות מסווגות של המדינה. החברה מעסיקה כ-3,500 עובדים במספר אתרים בארץ ובניהם קרית שמונה, נצרת, טירת הכרמל, רמלה, ורמת השרון. כמו כן נהנית החברה ממוניטין רב בחו"ל. צבר ההזמנות של החברה עומד על כ-5 מיליארד שקל. כ-70% ממכירות החברה, המסתכמות בכ-2 מיליארד שקל בשנה מופנות לייצוא.

הדמיה של תוכנית תע"שצילום: מינהל מקרקעי ישרא

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט

תופעות לוואי בעקבות שימוש בפרופסיה

"כל הגוף מרגיש מחושמל, הכל שורף וכואב": הם רצו לעצור את ההתקרחות. זה הרס להם את החיים