שקל על כל מילה: שכרו של כותב הנאומים של נתניהו - 100 אלף שקל

המדינה תשלם לד"ר חריף עד ל–1,770 שקל עבור כל ברכה, נאום וכדומה, לפי תעריף שנקבע לפי מספר המלים ■ לדוגמה: עבור כתיבה ועריכה של טקסט קצר כמו ברכה או נאום באורך של עד 200 מלה ישולמו לחריף 200 שקל כולל מע"מ

צבי זרחיה
צבי זרחיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
צבי זרחיה
צבי זרחיה

המדינה תשלם עד 100 אלף שקל בשנה לד"ר חגי חריף עבור כתיבת נאומים לראש הממשלה, בנימין נתניהו, ב–2014 - כך עולה מהחלטה שקיבלה באחרונה ועדת מכרזים במשרד ראש הממשלה. סכום זה כולל יתרת תקציב אם תהיה מההסכם הנוכחי עמו.

הוועדה ציינה כי במארס 2013 היא אישרה התקשרות עם חריף (עד סוף 2013) בשווי התקשרות מירבי של 50 אלף שקל. ועדת המכרזים פטרה את ההתקשרות ממכרז בשל "יחסי אמון מיוחדים".

לפי החלטתה של ועדת המכרזים, ישולם לחריף סכום שנע בין 200 ל–1,770 שקל עבור כל ברכה, נאום וכדומה, לפי תעריף שנקבע לפי מספר המלים. כך למשל, עבור כתיבה ועריכה של טקסט קצר כמו ברכה או נאום באורך של עד 200 מלה ישולמו לחריף 200 שקל כולל מע"מ. כתיבה ועריכה של טקסט קצר כמו ברכה באורך של 500–200 מלה תקנה לו אפשרות לדרוש 400 שקל כולל מע"מ. עבור כתיבה ועריכה של טקסט ברכה באורך של יותר מ–500 מלה ישולמו 600 שקל כולל מע"מ.

בנימין נתניהו

עוד קבעה ועדת המכרזים כי עבור כתיבת נאום של עד 500 מלה ישולם סכום של 1,200 שקל בתוספת מע"מ (1,416 שקל כולל מע"מ, כיום) ובעד כתיבת נאום שבו יותר מ–500 מלה התעריף הוא 1,500 שקל בתוספת מע"מ (כיום 1,770 שקל כולל מע"מ). זאת ועוד, בעד עיבוד או עריכה של טקסט באורך של עד 500 מלה ישולם סכום של 400 שקל כולל מע"מ. בעד עיבוד או עריכה של טקסט באורך של יותר מ–500 מלה ישולם סכום של 600 שקל כולל מע"מ.

לשכת ראש הממשלה הודיעה כי "לגבי השירותים הנדונים לא ניתן לקיים הליך תחרותי, כי במקרה של כתיבת נאום ניתן להעריך באופן סובייקטיבי, ובמקרה הנתון טעמו האישי של ראש הממשלה הוא הרלוונטי". עוד מסרה הלשכה כי היא "מרוצה מההתקשרות עם חריף והבקשה להארכת ההתקשרות היא על בסיס יחסי האמון שקיימים. לעת עתה אין מועמדים נוספים". לשכת ראש הממשלה ציינה כי "חריף מכיר את סגנון הנאומים של ראש הממשלה, הוא בעל דוקטורט במדעי המדינה, את לימודיו סיים בהצטיינות, עוסק בקשר בין תקשורת".

מלשכת ראש הממשלה נמסר בתגובה כי "מדובר בהסכם מסגרת ל–2013–2014 שאין חובה לנצלו, והוא מיועד להכנת חומרים לנאומים שאותם כותב בסוף ראש הממשלה בעצמו".

ד"ר חגי חריף צילום: חגי חריףצילום: חגי חריף

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אייקונקס בניה חדשה

היום שאחרי הבלוק: כך בונים בתים - פשוט יותר, חסכוני יותר ועמיד יותר

עדי שרעבני

"בוודאי שהייתה בועה": עדי שהרבני חזר להיי-טק אחרי הפסקה של שנתיים - זה מה שהוא גילה