לפיד מינה צוות לבדיקת הטבות המס; בראש הצוות תעמוד אנדורן

שר האוצר: "נפעל לתקן את חוק עידוד השקעות הון, להתאימו לצרכי המשק ואזרחי ישראל, ולאזנו עם צרכי החברות"

מוטי בסוק
מוטי בסוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מוטי בסוק
מוטי בסוק

שר האוצר, יאיר לפיד, מינה צוות לבדיקת הטבות המס על פי החוק לעידוד השקעות הון, בראש הצוות תעמוד מנכ"לית האוצר, יעל אנדורן.

לפיד, אמר היום כי "נפעל לתקן את חוק עידוד השקעות הון, להתאימו לצרכי המשק ואזרחי ישראל, ולאזנו עם צרכי החברות".

הצוות מונה במטרה לבדוק האם מתקיים איזון בין היקף ההטבות הניתנות לחברות על פי החוק, לבין תרומתן למשק הישראלי במישורים השונים. מטרה נוספת היא יצירת מנגנוני מעקב ובקרה אחר יעילות החוק לאורך שנים, תוך שימת לב למידת האטרקטיביות שהחוק מייצר ביחס לתחרותיות הבינלאומית.

כתבות נוספות באתר TheMarker:

מייסד קופיקס: אם אתפוס אותך עם אשתי במיטה, אולי אוותר לך - אם אתפוס אותך קונה ממישהו אחר, לא אוותר

פישמן: "אני נהנה מבועת הנדל"ן; אני אחראי לבעיה - לא לפתרון"

יאיר לפידצילום: אורן נחשון

הצוות יבחן את מסלולי התמיכה המסורתיים, מינונם והתאמתם לכלכלה הגלובלית ואת המטרות שלשמן נועד חוק העידוד והשגתן בפועל. כמו כן, הצוות יבחן את הקריטריונים ומסלולי ההטבות להשגת מטרות החוק, את היקף ההטבות הניתנות על פיו, המנגנונים להגבלתן במקרים המתאימים, ואת הקריטריונים למדידת יעילות ההטבות ותרומתן למשק. בנוסף, הצוות יקבע מנגנוני מעקב ובקרה אחר יישום החוק לאורך שנים.

חברי הצוות הם מנכ"ל משרד ראש הממשלה הראל לוקר, מנכ"ל משרד הכלכלה עמית לנג, מנהל רשות המיסים משה אשר, ראש אגף כלכלה והכנסות המדינה באוצר מיכאל שראל, הממונה על התקציבים באוצר אמיר לוי, ומנהל מרכז השקעות במשרד הכלכלה נחום איצקוביץ'.

החוק לעידוד השקעות הון, הינו אחד הכלים המרכזיים לעידוד השקעות במשק הישראלי בתחום התעשייה והטכנולוגיה. לאורך השנים נעשו בחוק מספר תיקונים שהגדירו את מטרות החוק וקבעו את מסלולי ההטבות והתנאים לקבלתן. מנתוני הביצוע לאורך השנים התברר כי רוב הטבות המס הוענקו למספר מצומצם של חברות גדולות, חלקן רב לאומיות. כמו כן, עד היום לא נקבעו קריטריונים לבחינת התועלת למשק הישראלי מהיקף עידוד זה, ולא נקבע מנגנון מעקב ובקרה לאורך שנים לגבי הטבות המס והתועלת למשק.

מנכ"לית האוצר אנדורן ציינה כי, "הצוות ימצא את הדרכים להבטיח הקצאה נכונה של הטבות המס, וליצור תנאים לכך שמדינת ישראל תמשיך להיות אטרקטיבית להשקעות הון של חברות בין לאומיות גדולות".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

Doctor illustration.

סוף לחותמת גומי של רופאים: אישורי מחלה יעברו לקופות החולים

סוכני הכאוס שיתוף

זה לא התחיל בבחירות: סוכני הכאוס שסללו את הדרך להפיכה המשטרית