מבוקש בשוק המיחזור: שלום שמחון מונה ליו"ר מ.א.י

החברה עוסקת במיחזור מוצרי אלקטרוניקה, לקראת החובה למחזר פסולת אלקטרונית החל בינואר 2014 ■ שמחון, שהיה שר התמ"ת והגנת הסביבה, מייעץ באחרונה גם לתאגיד איסוף הבקבוקים אל"ה

אבי בר-אלי
אבי בר-אלי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אבי בר-אלי
אבי בר-אלי

השר לשעבר שלום שמחון מונה אתמול ליו"ר דירקטוריון חברת מ.א.י, המתעתדת לפעול כתאגיד לאומי למיחזור מוצרי אלקטרוניקה. עבור שמחון, שכיהן בעבר כשר התמ"ת וכשר להגנת הסביבה, מדובר במינוי שני בתחום המיחזור, שכן באחרונה הוא החל ללוות את תאגיד אל"ה בתור יועץ חיצוני. התאגיד, המוחזק על ידי ארבע יצרניות המשקאות הגדולות בישראל, אחראי על איסוף ומיחזור בקבוקי משקה. בתחקיר שפורסם ב-TheMarker טען אל"ה כי “שמחון מייעץ לנו בענייני רגולציה ועבודה עם הממונה על ההגבלים העסקיים".

לאחר מינויו החדש אתמול אמר שמחון כי “כמי שהייתה לו בעבר הזכות להיות שותף בקביעת החזון הסביבתי בתחום המיחזור, אני חש כעת סגירת מעגל לעמוד בראש גוף הפועל לקידום סביבה נקייה ובריאה בישראל".

חברת מ.א.י, המוחזקת על ידי דן הלמן, אמנון שחור ומלכיאל רחמים, הגישה באחרונה למשרד להגנת הסביבה בקשה להכרה כגוף יישום מוכר לטיפול בפסולת אלקטרונית. זאת, לקראת כניסתו לתוקף ב-1 בינואר 2014 של חוק מיחזור פסולת אלקטרונית. החוק קובע כי יצרנים ומשווקים של ציוד חשמלי ואלקטרוני יהיו אחראים על מוצריהם גם לאחר שהצרכן מסיים להשתמש בהם. מינואר 2014 הם יהיו חייבים למחזר 15% מהכמות שהם מוכרים, ושיעור המיחזור מהמכירות יעלה מדי שנה ב-5% עד ליעד של 50% מיחזור ב-2021. כפי שנעשה בעת יישום חוקי המיחזור המקבילים, מצפה המדינה כי המשווקים יקימו תאגידים משותפים - כמו אל"ה ‏(בקבוקי משקה‏) ותמי"ר ‏(אריזות גדולות‏) - שיטפלו במרוכז בנושא המיחזור ובמימונם.

שלום שמחון

אלא שמ.א.י מבקשת להקדים את היבואנים והיצרנים, ולא להמתין שיקימו בעצמם מלכ"ר או התאגדות למיחזור - אלא להציע להם את שירותי ניהול המיחזור, בתמורה להעמסת רווח יזמי על עלויות הטיפול שייגבו מהם, ושאמורות להתחרות בעלות הטיפול העצמי של העסקים.

הלמן, מנכ"ל מ.א.י, מסר כי הוא מברך על הצטרפותו של שמחון לחברה. לדבריו, “ניסיונו רב השנים והיכרותו את המשק הישראלי והגורמים הפועלים בו, הן בצד הסביבתי והן בצד התעשייה, יסייעו לרתום את כלל הגורמים הרלוונטיים לעשייה משותפת".

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

שדות חקלאיים הוד השרון

"חשבתי שעשיתי את עסקת חיי. היום אני מבין שניצלו את התמימות ואת חוסר הידע שלי"

הווילה של משפחת סעדה ברמות מאיר

וילת ה-Airbnb של משפחת סעדה - ובריכת השחייה שמסעירה את המושב