מועמד הליכוד פ"ת מציג עצמו כמנהל אגף לשעבר בעירייה - אף שהודח מהתפקיד

גרינברג: "מצער שגורמים בכירים בעירייה מנסים להשתמש בחומר מטעה כדי להסב לי נזק פוליטי"

שוקי שדה
שוקי שדה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שוקי שדה
שוקי שדה

מועמד מפלגת הליכוד בבחירות המקומיות בפתח תקוה, רמי גרינברג, מציג עצמו בפליירים שהוא מחל בעיר כמי שהחזיק בעבר בשלל תפקידים ציבוריים, ובהם "מנהל אגף תיאום, קידום ובקרה בעירייה". ואולם גרינברג כיהן בתפקיד חודשים ספורים בלבד והודח על ידי משרד הפנים, משום שלא עמד בתנאי הסף למכרז.

גרינברג, 35, היה יועצו של ראש העיר יצחק אוחיון, החשוד בעבירות שחיתות ופרש בשל בעיות בריאות. במארס 2012 פירסמה העירייה מכרז לתפקיד מנהל האגף. עקב תלונה שהתקבלה בנוגע למכרז, הורה המשרד לעירייה לבטלו ולפרסם מכרז חדש, הכולל תנאי סף של ניסיון של חמש שנים בתפקיד מקצועי וניהולי ברשות מקומית. גרינברג נבחר לאחר פרסום המכרז.

ביולי 2012 קיבל שוב משרד הפנים טענות בנוגע למכרז, הפעם שגרינברג לא עומד בתנאי הסף. באוקטובר, אחרי שמשרד הפנים לא קיבל תשובות בעניין מהעירייה ומגרינברג, הוא הורה על ביטול המינוי ופרסום מכרז חדש. ב–1 בנובמבר מונה גרינברג ליועצו של אוחיון, ובדצמבר פוטר על ידי העירייה.

עקב כך, עתר גרינברג לבית הדין לעבודה בתל אביב נגד העירייה ומשרד הפנים. בית הדין הורה למשרד הפנים לקבל החלטה בעניין גרינברג - אם הוא עומד או לא בתנאי הסף. בראשית ינואר השנה קיבל משרד הפנים החלטה שגרינברג לא עומד בתנאי הסף - החלטה שנגדה עתר גרינברג לבית הדין.

בסוף פברואר דחה בית הדין את העתירה וקיבל את עמדת משרד הפנים. המשרד קבע שהחלטת ועדת הבחינה להתעלם מתנאי הסף אינה תקינה.

שלטי תעמולה של רמי גרינברג

לטענת גרינברג, הוא עמד בתנאי הניסיון משום שב–2007–2009 היה עוזר מנכ"ל בעיריית פתח תקוה, בין 2003 ל–2006 עבד במחלקת הביטחון של עיריית הוד השרון, והיה חבר בוועדה לענייני דת במועצה האזורית דרום השרון מ–2004 ועד היום. את הפרט האחרון כלל לא הציג בקורות החיים בפני ועדת הבחינה, אלא רק מאוחר יותר, למשרד הפנים ולבית הדין לעבודה.

משרד הפנים טען לגבי העבודה כעוזר מנכ"ל, כי גרינברג לא הוכיח שהתפקיד כלל ניהול צוות עובדים. את הטענה הספציפית הזו בית הדין לא קיבל, אך הוא קיבל את שאר טענות המשרד. לגבי החברות בוועדה לענייני דת, משרד הפנים הסביר שזה תפקיד המבוצע באופן לא סדיר, בהתנדבות ובשעות הפנאי, וללא יחסי עובד־מעביד.

לגבי העבודה בעיריית הוד השרון, טען משרד הפנים כי גרינברג עבד בחברת כוח אדם שסיפקה שירותי אבטחה לעיריית הוד השרון, ולכן לא מדובר בניסיון מוניציפלי. במהלך הדיון עלו סימני שאלה לגבי מהות התפקיד שגרינברג מילא. הוא הציג בפני בית הדין מכתב המלצה מאדם שהיה אחראי עליו בתקופה זו, אך הוא היה רשום על נייר של חברה פרטית ולא מכתב רשמי של עיריית הוד השרון.

מרמי גרינברג נמסר: "לאחר שעמדתי בכל תנאי המכרז, נבחרתי לתפקיד. ביצעתי את תפקידי על הצד הטוב ביותר, תוך שאני חושף עוולות. תנאי המכרז שונו ללא ידיעת המתמודדים והוגשה כנגדי תלונה מגמתית למשרד הפנים. בית המשפט ציין כי המשרד אכן קיבל את עמדת העירייה, שלפיה לא עמדתי בתנאי המכרז - דבר תמוה כי זו אותה העירייה שקיבלה אותי לעבודה. בית המשפט שלח אותי ואת העירייה לבוררות. בבוררות זו זכיתי והעירייה חויבה לשלם לי פיצוי של 50 אלף שקל. מצער שגורמים בכירים בעירייה מנסים להשתמש בחומר מטעה כדי להסב לי נזק פוליטי, וזאת בשל פחדם מהפופולריות שאני צובר".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

קהילת גן החיים, בקעת יבנאל. עבודת כפיים וחלוציות

"מחבקי העצים" קנו כאן אדמות ב-30 אלף שקל לדונם. היום הן שוות הון

גיף הסכם ממון

"לחתום על הסכם ממון היה הדבר הכי רומנטי שעשיתי. בזכותו קניתי לעצמי דירה"

ריטייל גנגסטר

מפורסם יותר מנשיא ארה"ב: הסיפור על הנוכל שהבריח לישראל 60 מיליון דולר

קיסריה מימין, וג'סר א-זרקא משמאל

"גם מאנדרומדה ביפו ברחו - והיום הלוואי שיכולתי לקנות שם דירה"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

ניר קורצ'ק, סמנכ"ל שיווק בפלייטיקה

הסמנכ"ל, האח הדירקטור והסטארט־אפ: העסקה המוזרה של פלייטיקה

נוריאל רוביני

חשבתם שיהיה רע? רוביני חוזה נפילה של 40% במניות ומיתון נוראי