"ישראל לא תוכל להתרומם עם שני מיליון אזרחים לא עובדים על כתפיה"

מזכ"ל ה-OECD אנחל גוריה: "כישלון שילובם של חרדים וערבים בשוק העבודה, הוא פצצת זמן" ■ שר הרווחה מאיר כהן: "האתגר הגדול שלנו הוא להגדיל את שוק העבודה מחד ולדאוג לקצבאות מוגדלות לחלשים מהצד השני"

צבי זרחיה
צבי זרחיה
צבי זרחיה
צבי זרחיה

"ישראל לא תוכל להמריא עם משקל של שני מיליון אזרחים שבאופן קבוע אינם עובדים. זה ירסק אתכם. אתם צריכים להתמודד עם השמתם של חרדים ומיעוטים בעבודה ועליכם לעשות זאת מתוך סולידריות ולא להישאב חלילה לפטרונות מול אוכלוסיות אלה", כך אמר היום מזכ"ל הארגון אנחל גוריה בפגישה בפריז עם שר הרווחה מאיר כהן (יש עתיד).

גוריה הוסיף כי כישלון שילובם של חרדים וערבים בשוק העבודה, הוא פצצת זמן שמאיימת על כלכלת ישראל. "לא אחת אנחנו מקבלי ההחלטות, שקועים בהימור על הדור הבא, אך למעשה מחמיצים את הדור הנוכחי שמן הסתם משפיע באופן ישיר על אופיו ודמותו של הדור הבא", אמר מזכ"ל ה-OECD. גוריה יגיע לארץ כבר בדצמבר ויקבל משר הרווחה מסמך נרחב לגבי התמודדות עם אוכלוסיות חלשות ותעסוקה.

כהן הדגיש את העובדה כי זהו האתגר הגדול ביותר הניצב בפני כלכלת ישראל ואמר: "האתגר הגדול שלנו כמדינה, אולי אפילו יותר מהגרעין האיראני הוא השמתן של אוכלוסיות אלה בשוק העבודה בישראל.

מזכ"ל ה-OECD אנחל גוריה בפגישה בפריז עם שר הרווחה מאיר כהןצילום: ארז ליכטפלד

"לא יהיה ניתן להילחם בעוני ללא תעסוקה ראויה והולמת, יש לנו תפקיד קשה והוא לעשות זאת ביסודיות ומתוך הבנה ושותפות עם אוכלוסיות אלה. הן חלק מאתנו ורק בשותפות עימן נצליח במשימה מורכבת זו. יש לצור מרחבי עבודה ראויים ומתאימים לחרדים הכוללים אם צריך הפרדה, כמו כן יש לעודד נשים ערביות לצאת לעבודה.

"מצד שני ברור לי לגמרי שמדינת ישראל צריכה להעמיק את מדיניות הרווחה שלה, הגידול הנוכחי בתקציב מסמן תחילה של תהליך חשוב שמובילה הממשלה והאוצר. כבר ב-2016, נצטרך להעמיק את קצבאות הקיום לאלה שלא יוכלו להשתלב בשוק העבודה, לרבות קצבאות הילדים. נהיה חייבים גם לדעת לתעל את הכספים שקוצצו מקצבאות הילדים, לטובת אותן משפחות מוחלשות", אמר כהן.

כהן הוסיף כי "ה-OECD הוא ארגון חשוב ביותר, ולמעשה תרומתו הגדולה ביותר היא שהוא חייב אותנו להביט בפנינו במראה. העובדה כי אנחנו ניצבים בראש טבלת העוני, מפצירה בכולנו לפעול וזה כיוונה של הממשלה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

עומסים בנתב"ג

מבחינת חברות התעופה, השאלה אם תגיעו ליעד עם המזוודה היא "בעדיפות אחרונה"

נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין

רוסיה הגיעה לחדלות פירעון — לראשונה מ-1918