"בני שטיינמץ לא מחזיק יותר בחברת היהלומים המשפחתית"

מקורות בענף היהלומים טוענים כי בני שטיינמץ מכר את אחזקותיו בחברת דיאקור לאחיו כדי לאפשר את המשך עסקיה עם חברת הכרייה דה בירס. דוברו של שטיינמץ מכחיש את הדברים

אורה קורן
אורה קורן
אורה קורן
אורה קורן

“היהלומן בני שטיינמץ אינו מחזיק יותר בחברת היהלומים המשפחתית, וכנראה מכר את חלקו לאחיו דני” - כך טענו אתמול מקורות בענף היהלומים. לדבריהם, שטיינמץ מכר את אחזקותיו בחברת דיאקור ‏(Diacor‏), המקבלת מכסת יהלומים ‏(סייט‏) גדולה מחברת הכרייה דה בירס, המחזיקה כ–45% מיהלומי הגלם בעולם. דוברו של שטיינמץ הכחיש כי הוא מכר את חלקו בחברת היהלומים.

קבוצת שטיינמץ נחשבת לאחד הדילרים הגדולים של דה בירס, אם לא הגדול שבהם. דילר הוא מתווך שרוכש מחברות כרייה אריזות גדולות של יהלומי גלם ומוכר ליהלומנים מלטשים. על פי הערכות בענף, דיאקור רוכשת מדה בירס יהלומי גלם בשווי 300–500 מיליון דולר מדי שנה.

בענף אמרו כי היחסים הטובים במיוחד של שטיינמץ עם הבעלים הקודמים של דה בירס, משפחת אופנהיימר, הפכו אותו לאחד הדילרים הגדולים בעולם. משפחת אופנהיימר מכרה אחזקותיה בחברה לתאגיד אנגלו אמריקן לפני כשנתיים, וגם לאחר החילופים נותר שטיינמץ אחד הדילרים הגדולים בעולם.

בני שטיינמץ

עוד אמרו גורמים בענף כי יציאתו של שטיינמץ מהחברה נועדה לאפשר את המשך קבלת הסייט מדה בירס. זאת, בין השאר, למרות פרסומים בדבר חשדות לכאורה נגד שטיינמץ בגינאה. על פי שורת פרסומים בגינאה, בבריטניה ובארה”ב, מתנהלת נגד חברת בני שטיינמץ גרופ ‏(BSGR‏), שנמצאת בבעלות קרן נאמנות ששטיינמץ הוא אחד ממוטביה, חקירה בחשד לכאורה למתן שוחד תמורת קבלת זכויות כרייה במכרה סימנדו בגינאה, שפוטנציאל הכרייה בו נאמד במיליארדי שקלים. החברה, שככל הידוע שטיינמץ מעורב בניהולה, זכתה במכרז בגינאה בתקופת שליטה הקודם, לנסנה קונטה.

מקורות בענף היהלומים העריכו כי דה בירס תתקשה מבחינה ציבורית להמשיך במתן סייט למי שנקשר בפרסומים בחקירות מסוג זה. לדבריהם, מכיוון שעסקי כריית המחצבים של שטיינמץ מופרדים מעסקי היהלומים שלו, יציאתו מדיאקור תכשיר את המשך עסקיה עם דה בירס.

דוברו של שטיינמץ מסר בתגובה כי שטיינמץ לא מכר את חלקו בחברת היהלומים לאחיו. לדבריו, BSGR מכחישה בתוקף את הניסיון לייחס לה פעילות לא חוקית, וטוענת כי מדובר בקמפיין הכפשה שמנהל נשיאה הנוכחי של גינאה, בסיוע גורמים אינטרסנטיים המעוניינים לנשל את החברה מזכויותיה החוקיות.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

עומסים בנתב"ג

מבחינת חברות התעופה, השאלה אם תגיעו ליעד עם המזוודה היא "בעדיפות אחרונה"

נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין

רוסיה הגיעה לחדלות פירעון — לראשונה מ-1918

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

גילה פימה. "בשיא הקושי שלי ראיתי שאני יכולה להעלות חיוך למישהו אחר שקשה לו"

"לעבודה שלי יש סטיגמות, היא לא נחשקת. אבל לא אכפת לי מה חושבים"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אילו מניות עשויות לשרוד טלטלות קשות?

"שגר ושכח": האם יש מניה ששווה להשקיע בה ל-20 שנה?

ארוחה של מקדונלד'ס. המגמה הכללית של השמנה לא יכולה להיות מיוחסת רק להתנהגות של הפרט, אלא גם לסביבה שבה כולנו חיים

בשקט בשקט, העלימה מקדונלד'ס אופציה מהתפריט – והיא יודעת בדיוק למה