"בני שטיינמץ לא מחזיק יותר בחברת היהלומים המשפחתית"

מקורות בענף היהלומים טוענים כי בני שטיינמץ מכר את אחזקותיו בחברת דיאקור לאחיו כדי לאפשר את המשך עסקיה עם חברת הכרייה דה בירס. דוברו של שטיינמץ מכחיש את הדברים

אורה קורן
אורה קורן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אורה קורן
אורה קורן

“היהלומן בני שטיינמץ אינו מחזיק יותר בחברת היהלומים המשפחתית, וכנראה מכר את חלקו לאחיו דני” - כך טענו אתמול מקורות בענף היהלומים. לדבריהם, שטיינמץ מכר את אחזקותיו בחברת דיאקור ‏(Diacor‏), המקבלת מכסת יהלומים ‏(סייט‏) גדולה מחברת הכרייה דה בירס, המחזיקה כ–45% מיהלומי הגלם בעולם. דוברו של שטיינמץ הכחיש כי הוא מכר את חלקו בחברת היהלומים.

קבוצת שטיינמץ נחשבת לאחד הדילרים הגדולים של דה בירס, אם לא הגדול שבהם. דילר הוא מתווך שרוכש מחברות כרייה אריזות גדולות של יהלומי גלם ומוכר ליהלומנים מלטשים. על פי הערכות בענף, דיאקור רוכשת מדה בירס יהלומי גלם בשווי 300–500 מיליון דולר מדי שנה.

בענף אמרו כי היחסים הטובים במיוחד של שטיינמץ עם הבעלים הקודמים של דה בירס, משפחת אופנהיימר, הפכו אותו לאחד הדילרים הגדולים בעולם. משפחת אופנהיימר מכרה אחזקותיה בחברה לתאגיד אנגלו אמריקן לפני כשנתיים, וגם לאחר החילופים נותר שטיינמץ אחד הדילרים הגדולים בעולם.

בני שטיינמץ

עוד אמרו גורמים בענף כי יציאתו של שטיינמץ מהחברה נועדה לאפשר את המשך קבלת הסייט מדה בירס. זאת, בין השאר, למרות פרסומים בדבר חשדות לכאורה נגד שטיינמץ בגינאה. על פי שורת פרסומים בגינאה, בבריטניה ובארה”ב, מתנהלת נגד חברת בני שטיינמץ גרופ ‏(BSGR‏), שנמצאת בבעלות קרן נאמנות ששטיינמץ הוא אחד ממוטביה, חקירה בחשד לכאורה למתן שוחד תמורת קבלת זכויות כרייה במכרה סימנדו בגינאה, שפוטנציאל הכרייה בו נאמד במיליארדי שקלים. החברה, שככל הידוע שטיינמץ מעורב בניהולה, זכתה במכרז בגינאה בתקופת שליטה הקודם, לנסנה קונטה.

מקורות בענף היהלומים העריכו כי דה בירס תתקשה מבחינה ציבורית להמשיך במתן סייט למי שנקשר בפרסומים בחקירות מסוג זה. לדבריהם, מכיוון שעסקי כריית המחצבים של שטיינמץ מופרדים מעסקי היהלומים שלו, יציאתו מדיאקור תכשיר את המשך עסקיה עם דה בירס.

דוברו של שטיינמץ מסר בתגובה כי שטיינמץ לא מכר את חלקו בחברת היהלומים לאחיו. לדבריו, BSGR מכחישה בתוקף את הניסיון לייחס לה פעילות לא חוקית, וטוענת כי מדובר בקמפיין הכפשה שמנהל נשיאה הנוכחי של גינאה, בסיוע גורמים אינטרסנטיים המעוניינים לנשל את החברה מזכויותיה החוקיות.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

שיעור באוניברסיטה. באקדמיה מצופה מהסטודנטים להתמודד עם בעיות שלא ראו קודם

הסטודנטים באקדמיה נדרשים לראשונה לחשיבה מעמיקה - והתוצאות עגומות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט