"בני שטיינמץ לא מחזיק יותר בחברת היהלומים המשפחתית"

מקורות בענף היהלומים טוענים כי בני שטיינמץ מכר את אחזקותיו בחברת דיאקור לאחיו כדי לאפשר את המשך עסקיה עם חברת הכרייה דה בירס. דוברו של שטיינמץ מכחיש את הדברים

אורה קורן
אורה קורן
אורה קורן
אורה קורן

“היהלומן בני שטיינמץ אינו מחזיק יותר בחברת היהלומים המשפחתית, וכנראה מכר את חלקו לאחיו דני” - כך טענו אתמול מקורות בענף היהלומים. לדבריהם, שטיינמץ מכר את אחזקותיו בחברת דיאקור ‏(Diacor‏), המקבלת מכסת יהלומים ‏(סייט‏) גדולה מחברת הכרייה דה בירס, המחזיקה כ–45% מיהלומי הגלם בעולם. דוברו של שטיינמץ הכחיש כי הוא מכר את חלקו בחברת היהלומים.

קבוצת שטיינמץ נחשבת לאחד הדילרים הגדולים של דה בירס, אם לא הגדול שבהם. דילר הוא מתווך שרוכש מחברות כרייה אריזות גדולות של יהלומי גלם ומוכר ליהלומנים מלטשים. על פי הערכות בענף, דיאקור רוכשת מדה בירס יהלומי גלם בשווי 300–500 מיליון דולר מדי שנה.

בענף אמרו כי היחסים הטובים במיוחד של שטיינמץ עם הבעלים הקודמים של דה בירס, משפחת אופנהיימר, הפכו אותו לאחד הדילרים הגדולים בעולם. משפחת אופנהיימר מכרה אחזקותיה בחברה לתאגיד אנגלו אמריקן לפני כשנתיים, וגם לאחר החילופים נותר שטיינמץ אחד הדילרים הגדולים בעולם.

בני שטיינמץ

עוד אמרו גורמים בענף כי יציאתו של שטיינמץ מהחברה נועדה לאפשר את המשך קבלת הסייט מדה בירס. זאת, בין השאר, למרות פרסומים בדבר חשדות לכאורה נגד שטיינמץ בגינאה. על פי שורת פרסומים בגינאה, בבריטניה ובארה”ב, מתנהלת נגד חברת בני שטיינמץ גרופ ‏(BSGR‏), שנמצאת בבעלות קרן נאמנות ששטיינמץ הוא אחד ממוטביה, חקירה בחשד לכאורה למתן שוחד תמורת קבלת זכויות כרייה במכרה סימנדו בגינאה, שפוטנציאל הכרייה בו נאמד במיליארדי שקלים. החברה, שככל הידוע שטיינמץ מעורב בניהולה, זכתה במכרז בגינאה בתקופת שליטה הקודם, לנסנה קונטה.

מקורות בענף היהלומים העריכו כי דה בירס תתקשה מבחינה ציבורית להמשיך במתן סייט למי שנקשר בפרסומים בחקירות מסוג זה. לדבריהם, מכיוון שעסקי כריית המחצבים של שטיינמץ מופרדים מעסקי היהלומים שלו, יציאתו מדיאקור תכשיר את המשך עסקיה עם דה בירס.

דוברו של שטיינמץ מסר בתגובה כי שטיינמץ לא מכר את חלקו בחברת היהלומים לאחיו. לדבריו, BSGR מכחישה בתוקף את הניסיון לייחס לה פעילות לא חוקית, וטוענת כי מדובר בקמפיין הכפשה שמנהל נשיאה הנוכחי של גינאה, בסיוע גורמים אינטרסנטיים המעוניינים לנשל את החברה מזכויותיה החוקיות.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

מכוניות של טסלה במפעל החברה. מייצרת את המנועים וחלק ניכר מהאלקטרוניקה של המכוניות שלה

המכונית הפרטית עוברת מהפכה שסוחפת את כל התעשייה

קניון ממילא בירושלים. "גידול במכירות של מותגי אופנה מוזלים"

"חיים את הרגע": אוכלים במסעדות, יוצאים לבלות — וטסים לחו"ל

שיעור העובדים שמרגישים שהם בעלי השפעה, ושמקום העבודה שלהם מניע אותם לתרום ולהגיע
להישגים, ירד באופן משמעותי השנה

"הבטיחו לקדם אותי ואז הביאו מישהו מבחוץ. אם זה יקרה שוב – אתפטר"

נתי סיידוף, בעל השליטה בשיכון ובינוי. רכש את החברה בהנחה של 13% על מחיר הבורסה של המניה

נטישת מנהלים, חוב תופח — ותשואת חסר עמוקה: מה קורה בשיכון ובינוי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

צעירים בטיילת בתל אביב. בקשה מהעובדים להגיע למשרד נהפכת להתקפה פרסונלית עליהם

"הפסקתי להעסיק צעירים. הם מפונקים ולא ראו אותי, אלא רק רצו לקחת ממני"

משפחת שר־שלום, שנכנסה לפני כמה חודשים לדירה בשכונת גליל ים בהרצליה

"קנינו ב-1.8 מיליון שקל, היום הדירה שווה 4.4 מיליון": עוד הגרלה יוצאת לדרך. מה הסיכוי לזכות?