עוזי דיין מצטרף ללפיד: "היורדים לגרמניה מאוסים עלי; זו בגידה"

(עדכון) "נכון, יש דברים רבים לתקן בארצנו אבל לתקנם צריך רק בארצנו", כתב האלוף במילואים ■ הגולשים הגיבו בזעם ("אנו פשוטי העם חיים ממשכורת שאינה מספיקה לכלום") ודיין הבהיר: "התכוונתי למה שכתבתי - הירידה מהארץ הינה בעיני בגידה ברעיון הציוני"

הילה ויסברג
הילה ויסברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הילה ויסברג
הילה ויסברג

כמה ימים לאחר המתקפה של שר האוצר, יאיר לפיד, נגד היורדים מישראל, מצטרף אליו היום גם יו"ר מפעל הפיס, האלוף במילואים עוזי דיין. "לעולם תהיה בעיני הירידה מהארץ בגידה ברעיון הציוני - שיבת העם היהודי למולדתו. אלה שיורדים לגרמניה גם מאוסים עלי", כתב דיין בעמוד הפייסבוק שלו.

לדברי דיין, "לישראלים שמתרצים את ירידתם במצב החומרי אזכיר שהאנטישמיות טענה - היהודים, היכן שטוב להם, שם מולדתם. הציונות גורסת שליהודים יהיה טוב רק במדינת היהודים. נכון, יש דברים רבים לתקן בארצנו אבל לתקנם צריך רק בארצנו. מותר לכל אדם לגור היכן שיבחר ולי מותר לומר את דעתי על כך".

כתבות נוספות באתר TheMarker:

ביהמ"ש ביטל צוואה של 50 מיליון דולר - וקבע כי החתימה בה מזויפת

מומחים קוראים לארה"ב להפוך ליצואנית נפט

עוזי דיין

הפוסט גרר עשרות תגובות מעורבות - תומכות ומתנגדות כאחד. בצד מי שתמכו בדבריו טענו גולשים אחרים כי התוקפים את העוזבים עוצמים עיניהם לבעיות הדוחפות אותם מכאן. "מר עוזי דיין היקר, על ממשלת ישראל להבין כי מעבר למלחמות והאיומים של אויבינו קיים עם במדינה שרוצה לחיות כמו בני אדם", כתבה לו שרית. "מיותר לומר לך שאנו פשוטי העם חיים ממשכורת שאינה מספיקה לכלום כאשר אתה רואה את משכורות העתק של חברי הכנסת ומנכ"לים - אז מה אתה מצפה מדור העתיד?"

הגולש בר כתב: "עוזי שלום. בדרך כלל אתה אומר דברי חוכמה ולא הפעם. אבא שלי, ניצול שואה, הגיע לארץ כשלרשותו מכנסיים, חולצה ותחתונים (בלי גרביים). הוא עבד קשה מאוד אבל היתה לו אפשרות לקנות דירה ורכב. כיום אם אין לך הורים שיכולים לתמוך/לעזור אין לאף אחד סיכוי".

לאור התגובות הקשות שספג אחרי פרסום הפוסט, הגיב דיין בשנית וכתב: "התכוונתי למה שכתבתי - הירידה מהארץ הינה בעיני בגידה ברעיון הציוני. האמירה קיבלה תפוצה רחבה וזכתה כאן להרבה תמיכה וגם להתנגדויות כואבות ולכן אני רואה חובה להגיב לכם חברי לדף.

"גדלתי במושב עובדים קטן, ללא חשמל וכביש ואני יודע עבודה קשה וצמצום מהם. משכורתי היום כיו"ר מפעל הפיס הינה כשל מנכ"ל (משרד ממשלתי) ממשלתי. לאחר 37 שנות שירות, כולן בתפקידי לחימה ופיקוד, אני זכאי לפנסיה צבאית ואינני מתבייש בכך. אין לעניין משכורתי דבר עם טענתי העקרונית שאת העוולות הלא מעטות בארץ צריך לתקן כאן וזו אינה סיבה לירידה.

"אני משתדל לתרום את חלקי - לשם כך הקמתי את כנס ישראל-שדרות לחברה שאני נשיאו, אני משמש כיו"ר ארגון נוער ציוני (חוגי הסיירות ע"ש אורי מימון) ועושה דברים נוספים בהתנדבות. אני מבין ללב צעירים רבים הדורשים תיקון וממשיך לחשוב שאת כל הנחוץ לשנות צריך אדם ציוני לעשות כאן בארצו!"

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט

תופעות לוואי בעקבות שימוש בפרופסיה

"כל הגוף מרגיש מחושמל, הכל שורף וכואב": הם רצו לעצור את ההתקרחות. זה הרס להם את החיים