הג'וב החדש של לינדנשטראוס: יו"ר עמותת שקיפות בינלאומית ישראל

בכוונת העמותה לפעול להגברת השקיפות בוועדות ציבוריות בכלל ובוועדת השרים לענייני חקיקה בפרט ■ לינדנשטראוס: "אסור להיתפס לאמירות על פיהן לא ניתן לשנות דבר במציאות של היום"

צבי זרחיה
צבי זרחיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
צבי זרחיה
צבי זרחיה

מבקר המדינה לשעבר, השופט בדימוס מיכה לינדנשטראוס, נבחר לתפקיד יו"ר עמותת "שקיפות בינלאומית ישראל" המקדמת נורמות של אתיקה ושקיפות במטרה לצמצם את היקף סיכוני השחיתות בחברה הישראלית. לינדנשטראוס יחליף בתפקידו את היו"ר היוצא, עופר נאמן. המינוי אושר על ידי האסיפה הכללית של שקיפות בינלאומית ישראל.

עם כניסתו של השופט לינדנשטראוס לתפקיד, בכוונת העמותה להתמקד בהגברת היושרה והשקיפות בשלטון המקומי ככלי אפקטיבי למניעת שחיתות. זאת, באמצעות פעילות ממוקדת מול הרשויות המקומיות, לפרסומן המלא של תקציבי הרשויות, פרסום זוכי המכרזים וההתקשרויות, ופרסום ניגודי העניינים של ראשי הרשויות וחברי המועצה.

כמו כן, בכוונת העמותה לפעול להגברת השקיפות בוועדות ציבוריות בכלל ובוועדת השרים לענייני חקיקה בפרט. כיום פעילותן של הוועדות הציבוריות נותרת ברובה חסויה: הפרוטוקולים של אותן ועדות אינם מובאים בפני הציבור, כמו גם עמדת השרים ואופן הצבעתם. בכוונת שקיפות בינ"ל ישראל להוביל לשקיפות מלאה של הוועדות ופרסומם המלא של תמלולי ישיבות הוועדה והצבעות השרים.

מבקר המדינה לשעבר לינדנשטראוס

לינדנשטראוס אמר כי "במערכה על טוהר המידות בישראל, חופש המידע והחלת כללי האתיקה על מוסדות ציבור ובהם הרשויות המקומיות והמוסדות, גם הפרטיים, המשרתים את הציבור, יש חשיבות מן המעלה העליונה לאמון הציבור. אם הציבור ישתכנע בטוהר כוונותינו ליצור חברה הוגנת, טהורת מידות, הלוחמת ללא חת בשחיתות הציבורית, ינתן למובילי מערכה זו, לדוגמא עמותת שקיפות בינ"ל-ישראל, חיזוק, גיבוי הולם וייצטרף לשורותינו בכל דרך אפשרית וראויה".

"אמון הציבור, שאיפותנו לטוהר המידות, לנקיון כפיים ולכללי אתיקה שיהיו נחלת הרבים, יחזקו את כוחנו הציבורי, החברתי, ויביאו בסופו של יום לישראל טובה יותר, חזקה והוגנת יותר. כל זה ניתן להשיג במועד שאינו רחוק מדי", אמר לינדנשטראוס. "אסור להתייאש ולהרים ידיים, אסור להיתפס לאמירות על פיהן לא ניתן לשנות דבר במציאות של היום. אנו, בנותיה ובניה של מדינה זו, והאחריות לגביה חלה ומחייבת את כולנו. נצא לדרכנו מאוחדים, בידיעה כי הציבור רוחש לנו אמון ובכוחות משותפים נשיג את המטרה הנמצאת לפתחנו: מדינה דמוקרטית, הגונה, יישרת דרך ונאמנה לעקרונות הייסוד שלה. מדינה שנעים לחיות בה".

מנכ"לית עמותת שקיפות בינלאומית, עו"ד גליה שגיא, הסבירה: "אנו גאים על הצטרפותו של השופט לינדנשטראוס ל"שקיפות בינלאומית ישראל", ובטוחים כי בסיועו נוכל להביא להישגים משמעותיים בהגברת השקיפות וטוהר המידות בממשלה ובכנסת, כמו גם בשלטון המקומי בישראל ולהשתוות למדינות אירופה במדד השחיתות העולמי".

עמותת "שקיפות בינלאומית ישראל", נוסדה בשנת 1999 ע"י פרופ' דב יזרעאלי במטרה לקדם נורמות של אתיקה ושקיפות, כחלק מהמאבק לצמצום השחיתות בחברה הישראלית. העמותה הינה השלוחה הישראלית של ארגון שקיפות בינ"ל העולמי Transparency-International המוביל את המאבק נגד שחיתות בעולם. במסגרת עבודתה העמותה פועלת בשיתוף המגזר העסקי, המגזר הציבורי והמגזר השלישי להנחלת נורמות של אתיקה ושקיפות, ומפיקה דו"חות השוואתיים על מצב השחיתות בעולם בשיתוף הארגון העולמי.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

הווילה של משפחת סעדה ברמות מאיר

וילת ה-Airbnb של משפחת סעדה - ובריכת השחייה שמסעירה את המושב

משבר בשווקים

לראשונה: מדד קריטי של שוק האג"ח העולמי מאותת על משבר