יועץ התקשורת של בנק ישראל יסיים את תפקידו בסוף אוקטובר

הכהונה של היועץ היוצא, זמיר דחבש, הוארכה מאז מארס האחרון 3 פעמים, כל פעם באופן זמני ■ עד למינויו של סטנלי פישר לנגיד, תפקיד זה לא היה מוכר בבנק ישראל ■ דחבש ליווה את פישר ואת הבנק במשך שבע שנים

מוטי בסוק
מוטי בסוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מוטי בסוק
מוטי בסוק

הכהונה של זמיר דחבש, יועץ התקשורת של בנק ישראל בתקופת הנגיד היוצא סטנלי פישר, הסתיימה במארס האחרון, ומאז הוארכה שלוש פעמים באופן זמני עד סוף אוקטובר. עם כניסתו לתפקיד של נגיד חדש, ייערך גם מכרז חדש לתפקיד, כך נמסר היום מבנק ישראל. ההערכה היא כי דחבש ייגש למכרז.

זמיר דחבש התמנה לתפקיד יועץ תקשורת חיצוני לנגיד בנק ישראל, סטנלי פישר, ב-2006. עד אז תפקיד כזה לא היה מוכר בבנק ישראל. דחבש ליווה את פישר ובנק ישראל במשך שבע שנים, והיה נחשב לאחד מאנשי סודו המובהקים של הנגיד.

כתבות נוספות באתר The Marker:

פחות ישראלים מפגרים בתשלום המשכנתא

שיבושים בגני הילדים: הלימודים מחר יחלו ב-9 במחאה על ההצתה בדרום

סטנלי פישר, נגדי בנק ישראל

לפי מקור מהימן, עם תום כהונת הנגיד ביוני האחרון, ולבקשת ממלאת מקום הנגיד, קרנית פלוג, הוארכה כהונת דחבש בחמישה חודשים עד סוף אוגוסט. כשחמשת החודשים הסתיימו התנגדה היועצת המשפטית של הבנק, עו"ד טידה שמיר, להארכה נוספת של כהונת דחבש, של שנה ללא מכרז, וטענה כי יש להשאיר את בחירת יועץ התקשורת הבא של הבנק לנגיד החדש, כשיתמנה. לפיכך הוארכה כהונת דחבש פעמיים, בחודש. החודשיים אמורים להסתיים בסוף חודש זה.

בבנק ישראל הכחישו את הדברים. לטענת הבנק, ההתקשרות עם החברה של דחבש, פי.אר.שלום ת"א, היתה בתוקף עד סוף מארס 2013 ובשום שלב לא התקבלה בקשת הארכת תקשורת בשנה נוספת. על רקע פרישתו הצפויה של הנגיד סטנלי פישר בסוף יוני, האריכה ועדת המכרזים של הבנק את ההתקשרות עד סוף אוגוסט, מתוך הערכה שעד אז ייבחר נגיד חדש והוא יוכל להחליט, בתום הליך מכרזי, על מינויים והתקשרויות המבוססים על יחסי אמון.

לדברי בנק ישראל, "בהיווצר מצב חריג בו טרם מונה נגיד, האריכה ועדת המכרזים את ההתקשרות לתקופות קצרות של חודש כל פעם (נכון לעכשיו עד סוף אוקטובר) על מנת לאפשר לבנק לקבל את השירותים עד למינויו של הנגיד. לאחר מכן יבוצע הליך מכרזי מתאים". בראש ועדת המכרזים של בנק ישראל עומד גבי פישמן, לשעבר דובר הבנק, והיום סגן יו"ר חטיבת המידע והסטטיסטיקה. בוועדה יש ייצוג למחלקה המשפטית של בנק ישראל.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

לס נייט הכחדה אנושית מרצון

"נחיה חיים ארוכים ואז ניכחד": האיש שרוצה שלא יהיו יותר אנשים בעולם

FILE PHOTO: Twitter logo and a photo of Elon Musk are displayed through magnifier in this illustration taken October 27, 2022. REUTERS/Dado Ruvic/Illustration/File Photo

כיכר העיר המטורפת של אילון מאסק עוד עלולה להרוג אותנו