המהפך באגף התקציבים: יעל מבורך תשמש כסגנית ראש אגף המקרו

איר בינג, שמילא בחודשים האחרונים את תפקיד סגן ראש אגף תקציבים האחראי לנושא המקרו, יחזור לתפקיד סגן ראש האגף האחראי על תקציב הביטחון

מוטי בסוק
מוטי בסוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מוטי בסוק
מוטי בסוק

סבב המינויים באוצר החל: אמיר לוי (43) נכנס לתפקיד ראש אגף תקציבים, האגף החשוב באוצר, ביום חמישי שעבר, לוי החליף בתפקיד את גל הרשקוביץ, ראש אגף תקציבים בשנתיים האחרונות. בחודש האחרון, כשנושא תקציב המדינה ל-2013 ו-2014 אושר בכנסת, חפף הרשקוביץ את לוי באגף התקציבים, והיה מעורב בכל ההחלטות שהתקבלו באוצר אחרי כל שינוי שהכנסת הכניסה בהצעת התקציב.

ביום ראשון בשבוע שעבר שבה לעבודתה באוצר מנכ"לית המשרד, יעל אנדורן, לאחר חופשת לידה מקוצרת של חודשיים. ליכולת של אנדורן ולוי לעבוד בהרמוניה, תוך שמירה על גבולות הגזרה של כול אחד מהם בקפדנות, נודעת חשיבות רבה לתפקוד האוצר בשנים הקרובות.

היום גם הודיע לוי על מספר שינויים חשובים בצמרת אגף התקציבים. כך, לאחר פרישתו מהאוצר של סגן ראש האגף לנושאי מקרו, אייל אפשטיין, לטובת נסיעה לחו"ל, החליט לוי למנות למחליפתו את יעל מבורך (33, כפוף למכרז פנימי שהיא תצטרך לעבור). מבורך תהיה האישה היחידה בצמרת אגף התקציבים. מבורך היא בעלת תואר שני במינהל עסקים בתוכנית המצטיינים של אוניברסיטת בן גוריון. התחילה לעבור באוצר לפני 7 שנים כרפרנטית לנושאי שיכון ובינוי. אחרי כן היתה רכזת מקרו. לקחה חלק בגיבוש המלצות ועדת הריכוזיות. לאחרונה הייתה רכזת תקשורת ותיירות.

אמיר לוי, ראש אגף התקציביםצילום: רמי זרנגר

מאיר בינג, שמילא בחודשים האחרונים את תפקיד סגן ראש אגף תקציבים האחראי לנושא המקרו, יחזור לתפקיד סגן ראש האגף האחראי על תקציב הביטחון. נח הקר, שהיה סגנו של בינג כאחראי לתקציב הביטחון, ובחודשים האחרונים היה הממונה בפעול על תקציב הביטחון באגף התקציבים, יצא לשנה של לימודים במכללה לביטחון לאומי, כדי להחזירו לאחר הלימודים לאגף התקציבים, לתפקיד סגן ראש האגף האחראי על נושא תקציב הביטחון.

הערכות באוצר הן כי בקרוב צפויות פרישות של בכירים באגף התקציבים, מה שיפנה מקומות לכוחות צעירים. אחד מהם הוא אודי אדירי, שהיה רכז לנושאי אנרגיה, ושב משנה בארה"ב, של השתלמות במלגה של קרן וקסנר. עד שיתפנה תפקיד של סגן באגף התקציבים ישמש אדירי כמזכיר לוועדת ששינסקי 2.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

יאיר לפידות

"ל-95% מהציבור אין מספיק הון עצמי כדי לרכוש דירה בישראל"

ראם רייזנר ומשפחתו

"עברנו לאחד המקומות היפים בארץ — ולרגע לא הסתכלנו לאחור"