יאיר לפיד לוחץ למינוי אורי שני ליועצו המיוחד לענייני דיור

לפני כמה שבועות דחה נציב שירות המדינה לחצים שהופעלו מכיוון האוצר למנות את שני למנכ"ל מטה הדיור בשכר של מנכ"ל משרד ממשלתי

מוטי בסוק
מוטי בסוק
מוטי בסוק
מוטי בסוק

שר האוצר, יאיר לפיד, חותר למנות את מקורבו, אורי שני, כיועץ מיוחד לשר האוצר, לטיפול ביוקר הדיור ובדרכים להוזלת הנדל"ן. בקשתו של לפיד נידונה בכמה פורומים ממשלתיים ועד כה לא זכתה לאישור. לפיד מבקש להעסיק את שני בחוזה העסקה מיוחד בכ–70% משרה.

לפני כמה שבועות דחה נציב שירות המדינה, משה דיין, לחצים של יאיר לפיד, ושל סגן שר האוצר, מיקי לוי, למנות את שני למנכ"ל מטה הדיור החדש במשרד האוצר, בתנאי עבודה ובשכר של מנכ"ל משרד ממשלתי.

בנציבות שירות המדינה ובמשרד האוצר בדקו באחרונה, לפי בקשה לא פורמלית שהגיעה מלשכת שר האוצר, במסגרת התקנות למינוי יועצים חיצונים בשירות המדינה, למנות את שני למשרת יועץ מיוחד. הבקשה הועברה על ידי גורם באוצר לחוות דעת משפטית של היועץ המשפטי של האוצר, עו"ד יואל בריס.

כתבות נוספות ב-TheMarker

פותחים-סוגרים // חוקי ההישרדות האכזריים של תעשיית הסטארט-אפים

איך יודעים אם אי.די.בי פיתוח כשרת פירעון?

בדיונים שנערכו הוזכר כי שני היה פעיל מרכזי במערכת הבחירות האחרונה של מפלגת יש עתיד, מפלגתו של שר האוצר. בריס המליץ להעביר את הטיפול בנושא ליועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין. במשרד המשפטיים אמרו כי לא יתייחסו לפנייה לא פורמלית, והומלץ להחזיר את הנושא לגוף המאשר של נציבות המדינה והאוצר, ורק אז, אם המינוי של שני אכן יאושר, להגיש פנייה רשמית למשרד המשפטים. לפנייה כזו, כך נאמר לפונים, יתייחס היועץ המשפטי לממשלה.

אורי שני

שני היה ממקורבי ראש הממשלה לשעבר, אריאל שרון, וכיהן כראש לשכת שרון כשהיה ראש ממשלה, ומנכ"ל הליכוד באותה תקופה. במערכת הבחירות האחרונה חבר ללפיד, וסייע לו בהובלת יש עתיד. בין השאר, ניהל את המו"מ הקואליציוני מטעם יש עתיד. באחרונה הודיע על פרישתו מתפקיד מנכ"ל פולאר השקעות, והוא צפוי לסיים את תפקידו בעוד כחצי שנה.

ממשרד האוצר נמסר בתגובה כי "שר האוצר מנסה למנות את שני כיועץ לנושא הדיור. החלטת קבינט הדיור מסמיכה את השר, בתיאום עם נציב שירות המדינה, למנות יועץ לנושא זה, שיסייע ביעדי קבינט הדיור ובידי יו"ר הקבינט, שהוא שר האוצר. אנחנו בוחנים את המינוי בשיתוף עם משרד המשפטים ועם נציבות שירות המדינה, מתוך מגמה לראות באילו תנאים ניתן לאשר את המינוי. השאלות שמתעוררות בנוגע למינוי לא נובעות מקיומו של קשר פוליטי של שני, אלא נוגעות לעיסוקיו האחרים של שני והקשר בינם לתפקידו המיועד. כשיוסדרו הנושאים שעל הפרק ייחתם הסכם עם שני, ואז יועבר כתב המינוי לאישור שר האוצר".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

גיף

סיוט בחופשה: 7 תחנות במסלול הייסורים שצפוי לכם בקיץ 2022

נורמן מילנר. "אני לא אומר שקפיטליזם היא השיטה הכי טובה"

"יש בשוק הזה הזדמנות שלא ראינו עשורים"

מנכ"ל ובעלי בן אנד ג'ריס ישראל, אבי זינגר

"עשה את עסקת חייו": כך הצליח אבי זינגר לרכוש את בן אנד ג'ריס במחיר זעום

קוונטום סורס. שלומית סמל, ברק דיין, עודד מלמד וגיל סמו

"זו ההחלטה הכי מפחידה שעשיתי. כשנצליח, נהיה הבסיס למהפכת המחשוב הבאה של האנושות"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

בנייה בשדרות. "יש בעיר תשואות טובות יחסית להשקעה בדירה במרכז הארץ"

"נמאס מהמחירים המטורפים של המרכז. פה אני משלם 2,600 שקל על דירת גן — והכל מהטבת המס"

שיעור בבה"ד 15 . "אחוזי ההצלחה גבוהים מאוד"

"לא תיארתי לעצמי שיש דבר כזה בצה"ל": בית הספר הכי טוב בישראל נמצא בכלל בגלילות