פישר בפרידה מעובדיו: שכר עובדי דור ב' צריך להיות גבוה יותר

נגיד בנק ישראל במכתב הפרידה: "אני מקווה שהנהלת הבנק תצליח לבצע תיקון זה בעתיד הקרוב על מנת לאפשר לבנק להמשיך ולמשוך אליו את אנשי המקצוע הטובים ביותר"

TheMarker Online
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
TheMarker Online

נגיד בנק ישראל, פרופ' סטנלי פישר, שלח היום מכתב פרידה לעובדי הבנק המרכזי. "לפני שמונה שנים קיבלתי הזדמנות לעלות ארצה ולהוביל את בנק ישראל. כשמוניתי, הסתכלתי קדימה והבנתי שיהיו לנו אתגרים רבים ומורכבים. היום אני יכול להסתכל אחורה ולהבין שהצלחנו לטפל בחלק גדול מהאתגרים, אבל שהצלחנו גם להשאיר לנגידים הבאים לא מעט אתגרים. אני גם מבין שכל ההישגים של השנים האחרונות - הישגים חיוניים לפריחת המשק הישראלי - הם ההישגים של עובדי הבנק המוכשרים והנאמנים ושל מנהלי הבנק המצוינים", כתב פישר.

"זו היתה תקופה מלאת תמורות בבנק ישראל: העברנו את חוק בנק ישראל, ביצענו רה ארגון, הקמנו את הוועדה המוניטרית ואת המועצה המינהלית, שידרגנו את מערך המיחשוב, טיפלנו בהיערכות הבנק לשעת חירום והגברנו את השקיפות של תהליכי קבלת ההחלטות. בכך הפכנו את הבנק למודרני ומתאים לצורכי המדינה. כמו כן, חתמנו על הסכם שכר מחודש וזוהי הזדמנות עבורי להדגיש, ששכר עובדי דור ב' צריך להיות גבוה יותר על מנת לאפשר לבנק להמשיך ולמשוך אליו את אנשי המקצוע הטובים ביותר. הבנק המרכזי של ישראל, הבנק הממלכתי, לא יכול לשאוף לפחות מזה. אני מקווה שהנהלת הבנק תצליח לבצע תיקון זה בעתיד הקרוב.

"זו היתה תקופה מלאת אתגרים במדינת ישראל: מלחמת לבנון השנייה, מבצעי 'עופרת יצוקה' ו'עמוד ענן', המשבר הכלכלי העולמי, חילופי ממשלות, מחאה חברתית, האביב הערבי. האירועים משתנים כל העת ובמהירות רבה, אבל הידע והניסיון של אנשי בנק ישראל, והיכרותכם המעמיקה עם הכלכלה הישראלית, נמצאים שם תמיד כדי לעזור למשק הישראלי להתמודד עם כל אתגר. הצלחתם להביא את שמו של בנק ישראל אל כל העולם והייתם לי מקור לגאווה רבה.

סטנלי פישר

"פעולות בנק ישראל נוגעות בחייהם של כל תושבי מדינת ישראל. ראיתי כיצד אנשי הפיקוח על הבנקים לוקחים זאת בחשבון בעשייה היומיומית שלהם, לדוגמא בצמצום עמלות העו"ש ובטיפול בשוק הדיור; ראיתי את אנשי המחקר הופכים כל אבן כדי לשקף למקבלי ההחלטות ולציבור מה דורש דיון, שיפור, שינוי; ראיתי את אנשי חטיבת השווקים מנהלים במקצועיות רבה את תיק יתרות המט"ח ואת ההתערבות בשוק המט"ח. קצרה היריעה מלהרחיב על העשייה המפוארת שלכם ושל כל החטיבות, המחלקות והיחידות האחרות. אני רק יכול לאחל לכם שתמשיכו לפעול באותה רגישות, יעילות ונחישות, כשכל מה שעומד לנגד עיניכם הוא טובת הציבור והמדינה.

"אני רוצה לאחל הצלחה רבה לקרנית פלוג, שתשמש כממלאת מקום הנגיד בשלושת החודשים הקרובים, וליעקב פרנקל שצפוי להתמנות לנגיד הבנק. אני בטוח ששניהם, בשיתוף אתכם, יצליחו בתפקידיהם.

"אני מודה לכם על עבודה משותפת עם אחת הקבוצות היוצאות מן הכלל של אנשים שהיה לי הזכות לעבוד אתם. זו היתה אחת התקופות המעניינות, המיוחדות והמרגשות ביותר בחיי ובחייה של רעייתי רודה, ועל כך אנו מודים לכם מקרב לב".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

יש ענפים שבהם עליית השכר מחווירה בהשוואה לביקוש

לזה אתם קוראים העלאת שכר? המעסיקים שימשיכו לרעוב לעובדים

יהונתן כהן

פי 150 צ'קים חוזרים: הנורות האדומות שלא נדלקו בגיבוי, ואיך איבד יהונתן כהן את רוב ההשקעה

נעה ברויאר. "שתיתי יין עם חברות, וחברה אחת הציעה לי להתמחות בלחם. כעבור חודשיים מצאתי עבודה במאפייה"

"אני חיה קצת כמו אזרח ותיק. ויתרתי על חופשות וכסף, אבל אני שמחה יותר"

פרייבט אקוויטי

התעשייה שמוצצת את לשד הכלכלה האמריקאית גדלה ללא מעצורים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

עובדי בניין מסייעים בהכוונת התנועה במנהטן, ניו יורק, בתחילת החודש

האם הראלי בשווקים מסמן את התחתית — או שהגרוע מכל עוד לפנינו?

מבט משטח המריבה אל הים. כל דונם שווה מיליונים, ומחירי הבתים בסביבה מגיעים לעשרות מיליוני שקלים

"פתאום הבנו שיש בעיות עם הקיבוץ": השקיעו 30 מיליון שקל בשכונה חדשה ליד שפיים, אבל אז הכל השתבש