היועץ |

"הראיתי לפרנקל את המצע הכלכלי שלי - והוא העביר אלי קובץ עם הערות חכמות"

כך כותב יאיר לפיד בפוסט שפירסם ובו הוא מתאר פגישה עם הנגיד החדש מלפני שנה ■ "פרנקל שכן וידיד - הוא יהיה נגיד טוב"

TheMarker Online
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
TheMarker Online

"לפני למעלה משנה ישבתי במטוס שחזר מארה"ב לישראל וכתבתי את הטיוטה החמישית או השישית של המצע הכלכלי של 'יש עתיד'. בשלב מסויים בירך אותי קול עליז לשלום. הרמתי ראש, ומצאתי מעלי את יעקב פרנקל, הנגיד לשעבר והשכן שלי בהווה. 'רוצה לראות על מה אני עובד?' שאלתי. פרנקל הינהן, לקח ממני את הלפטופ, והלך למקום שלו. שלושה ימים אחר כך קיבלתי ממנו קובץ עם שורה ארוכה של הערות והצעות, כל אחת חכמה יותר מקודמתה.

מאז אנחנו בקשר. אחרי שמוניתי לשר האוצר הוא בא לבקר אותי בביתי וגם הפעם היו לו לא מעט עצות חכמות. העצה הטובה ביותר שלו, אגב, היתה מאוד לא כלכלית. "אתה לא ישן מספיק," הודיע לי, "זה טיפשי, וזה לא עוזר לך ולא לתפקיד. מדינת ישראל דורשת ממך לישון כמו בן אדם."

לא שזה קרה, אבל זו עדיין עצה מצויינת. עכשיו, אחרי שראש הממשלה ואני שיכנענו אותו (וזה לא היה קל) לקבל על עצמו להיות הנגיד, נראה אם יקיים בעצמו את העצה שלו".

לשר האוצר, יאיר לפיד

כך כתב היום יאיר לפיד במייל שכותרתו "אל תחמיצו את ההזדמנות הזו", ובו הוא פורט את הסבריו להחלטות הממשלה על הגז ועל בחירת יעקב פרנקל לתפקיד הנגיד.

"באתי לפוליטיקה בשביל מעמד הביניים הישראלי, התפקיד שלי הוא לסייע למעמד הביניים הישראלי, אני עובד אצל מעמד הביניים הישראלי. זה הג'וב שלי.

אני מאמין בכל ליבי שזוהי גם הדרך הטובה לעזור לחלשים. אסור לנו להפקיר לרגע – או לשכוח לרגע – את חסרי הישע, את השקופים, את אלה שאינם מסוגלים לעזור לעצמם. אולם הדרך לעשות זאת היא להבטיח את קיומו של מעמד ביניים חזק, שמקום עבודתו מובטח, ושאינו חושש מהתפרקות רשת הבטחון שנותנת לו המדינה", כותב לפיד.

מוקדם יותר בבוקר אמר לפי בראיון לרזי ברקאי בגלי צה"ל כי "לא מפתיעים במינויים כאלה, פרנקל הוא שכן שלי וידיד שלי והוא יהיה נגיד טוב - זו החלטה מצוינת ואני ונתניהו עבדנו ביחד כדי שכנע אותו".

לפיד אמר כי "אני חושב שאנחנו בתקופה מסובכת למשק, ובתקופה כזו אתה רוצה מישהו שמכיר את המשק. אנחנו מנסים לייצב את המשק בסערה ופרנקל מכיר את המשק".

לפיד הוסיף כי "היתה בורסת שמות. הרבה אנשים ניגשו אלי ושאלו מי יהיה הנגיד. עניתי להם, ׳אני אשיב לך אחרי שתגיד לי מה עושה הנגיד׳. אתה יודע מה ענו לי? כלום, כי אף אחד באמת לא יודע מה עושה הנגיד".

שר האוצר התייחס להחלטה על יצוא הגז ואמר כי "גם בעיני, אני מודה, שלא מוצא חן הרעיון שמי שירוויח מזה יהיה תשובה שעשה תספורת, אבל זה המצב. לך תדע מה יהיה עוד 30 שנה".

כתבות נוספות ב-TheMarker

כך הוציאה המערכת המעוותת של שוק ההון עוד מיליונר חדש תחת ידה

לפיד התייחס למחאה נגד יצוא הגז ואמר כי "אני לא שותף לפופוליזם. זה דבר יפה שאנשים מעורבים, אך בעניין הגז אני לא מבין מה הם רוצים? לא להביא לפה 60 מיליארד דולר לאזרחים. לאנשים יש זכות להפגין. זו מעורבות אזרחית מבורכת, גם מול ביתי. אני מסתכל עליהם ומבין מה מעסיק אותם, מעורבות חברתית הובילה אותי לפוליטיקה, גם אני התחלתי עם טי שירט ברחוב".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אתר ChatGPT. היכולות מרשימות ביותר

הצ'אט־בוט המדהים יחליף את גוגל וישנה את עולם הטק? לא כל כך מהר

הפגנות בוורשה, בירת פולין, נגד חוק ההפלות

התקדים הפולני: האם כך ייראה העתיד של ישראל?