נתניהו: במקום מחשב לכל ילד - טאבלט לכל ילד

בפתח ישיבת המועצה הציבורית לפרויקט "מחשב לכל ילד" אמר ראש הממשלה כי "הפרויקט נועד לסגור את הפער הדיגיטלי ולאפשר לילדים ולילדות בישראל, שידי המשפחות שלהן אינן משיגות, לקבל את הטכנולוגיה האחרונה

מוטי בסוק
מוטי בסוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מוטי בסוק
מוטי בסוק

"הפרויקט מחשב לכל ילד, ועכשיו טאבלט לכל ילד, נועד לסגור את הפער הדיגיטלי, ולאפשר לילדים ולילדות בישראל, שידי המשפחות שלהן אינן משיגות, לקבל את הטכנולוגיה האחרונה, אם זה מחשב אישי או מחשב טאבלט או משהו אחר" - כך אמר היום (ה') ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בפתח ישיבת המועצה הציבורית לפרויקט "מחשב לכל ילד".

נתניהו ציין כי "אנחנו רוצים לתת לכל ילד וילדה הזדמנות שווה. אני מגלה שיש פה ילדים מוכשרים שמזנקים לתוך העתיד ומשנים את חייהם ואת החיים של המשפחות שלהם. זה דבר נפלא ונמשיך בזה".

בישיבה השתתפו יו"ר המועצה הציבורית, סגן השר אופיר אקוניס, ויו"ר העמותה המבצעת את הפרויקט, אריה סקופ. במהלך הישיבה הוצגו תוכניות שישדרגו את הפרויקט ויתאימו אותו לעולם המחשוב המשתנה, בין היתר על ידי חלוקת טאבלטים במקום מחשבים רגילים.

ילדה עם טאבלטצילום: גטי אימיג'ס

כמו כן, הוחלט לפתוח בפיילוט של Smart Micro PC שעושה שימוש במחשוב ענן על מנת לשפר את יכולות העבודה המשותפת ולהוזיל את עלויות החומרה. הוצגה ערכה מיוחדת שמחולקת לילדים בעלי צרכים מיוחדים, הכוללת בנוסף למחשב נייד גם מצלמה מיוחדת המאפשרת לילדים כבדי ראייה להגדיל את הטקסט מספרי הלימוד ומהמחברות, ולהציג אותם בצורה נוחה לקריאה על מסך המחשב.

בישיבה נמסר גם כי מאז החל הפרויקט לפעול חולקו למעלה מ-55 אלף מחשבים בכ-200 רשויות מקומיות וכי הפרויקט מקיף את כל המגזרים בחברה הישראלית: החרדי, הערבי, הבדואי, הדרוזי, עולים חדשים, ילדים בעלי צרכים מיוחדים ועוד.

אקוניס אמר כי "זה לא רק פרויקט דיגיטלי, הוא בראש ובראשונה פרויקט חברתי. כדי לצמצם את הפערים החברתיים אנחנו לא יכולים לתת לילדים ערכות מחשב שנתנו להם בשנות התשעים. כל התחום משתנה במהירות, אנחנו רוצים להתחיל ולהתאים אותו לעולם המשתנה. נעשה זאת באמצעות מעבר ממחשבים לטאבלטים כדי שהפרויקט יהיה מעתה טאבלט לכל ילד".

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

Doctor illustration.

סוף לחותמת גומי של רופאים: אישורי מחלה יעברו לקופות החולים

סוכני הכאוס שיתוף

זה לא התחיל בבחירות: סוכני הכאוס שסללו את הדרך להפיכה המשטרית