דוד קליין: אם לפיד לא ישקם אמינותו יהיה לו קשה מאוד לתפקד

הנגיד לשעבר אמר כי יש לקבוע יעדים כמותיים לניהול המדיניות החברתית של הממשלה

מוטי בסוק
מוטי בסוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מוטי בסוק
מוטי בסוק

"אם שר האוצר, יאיר לפיד, לא ישקם את אמינותו, יהיה לו קשה מאוד לתפקד". כך אמר היום הנגיד לשעבר, ד"ר דוד קליין, בכנס השנתי ה-39 של האגודה הישראלית לחקר יחסי העבודה.

קליין סבור כי, יש לקבוע יעדים כמותיים לניהול המדיניות החברתית של הממשלה. בנוסף, הממשלה צריכה להתחייב לדיווח מהימן לציבור.

בכנס הציג מרכז מאקרו לכלכלה מדינית מודל חלופי לתקציב המדינה לשנים 2014-2013 הכולל הטלת מע"מ דיפרנציאלי, עליה הוגנת במס הכנסה, קיצוץ חלקי בקצבאות הילדים, השקעה בקידום השוויון בחינוך, שינויים בחוק לעידוד השקעות הון, הטלת מס עיזבון ומיסים ירוקים. המודל מתאר כיצד הגדלת קרן הסיוע לעסקים קטנים והשקעה בהכשרה מקצועית עשויים לשמש מנועי צמיחה מרכזיים למשק.

דוד קליין

ד"ר רובי נתנזון, מנכ"ל מרכז מאקרו לכלכלה מדינית הסביר כי, "המציאות הישראלית מלמדת על הצורך בתיקון עיוותים במדיניות החברתית. מספר הנפשות מתחת לקו העוני בישראל הוא הגבוה ביותר בין המדינות המפותחות בעולם.

"לאחרונה קבע ה-OECD כי ישראל היא המדינה הענייה ביותר מבין המדינות המפותחות. הממשלה מחריפה זאת על ידי מדיניות כלכלית א-חברתית. בתקציב החדש אין שום בשורה חברתית. העברתו תפגע בשכבות החלשות ובמעמד הביניים באופן עקבי ומתמשך. יתר על כן, היעדרות שרי הממשלה מההצבעה שנערכה היום בכנסת על העלאת המע"מ, בעיקר זו של שר האוצר, מעידה על הניתוק המוחלט של הממשלה. יישום החלופות ששל מרכז מאקרו עשוי להוות אלטרנטיבה חברתית, כלכלית והוגנת יותר לתקציב הנוכחי. יישומן יעצור את הגידול באי השוויון ויצמצם הפערים הקיימים בחברה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

שדות חקלאיים הוד השרון

"חשבתי שעשיתי את עסקת חיי. היום אני מבין שניצלו את התמימות ואת חוסר הידע שלי"

הווילה של משפחת סעדה ברמות מאיר

וילת ה-Airbnb של משפחת סעדה - ובריכת השחייה שמסעירה את המושב