הממשלה אישרה ברוב של 21 שרים נגד אחד את תקציב המדינה

בוטלה ההחלטה לבטל את הפטור ממע"מ על שירותי תיירות; מס החברות יעלה ב-1.5% ל-26.5%; יבוצע קיצוץ שווה (פלאט) של 2% בתקציב 2013 ושל 3% בתקציב 2014; לפיד: זהו השלב הראשון בשינוי סדרי החיים בישראל

מוטי בסוק
מוטי בסוק
מוטי בסוק
מוטי בסוק

בתום ישיבה לילית ארוכה אישרה הממשלה, היום ב-5:00, את תקציב המדינה וחוק ההסדרים ל-2013-2014 ברוב של 21 תומכים מול שר מתנגד אחד, השר עמיר פרץ (התנועה).

תקציב המדינה נטו ל-2013 יעמוד על 388.3 מיליארד שקל. תקציב המדינה נטו ל-2014 יחצה לראשונה בתולדות ישראל את גבול ה-400 מיליארד שקל ויעמוד על 408.1 מיליארד שקל.

בפתח ישיבת הממשלה אתמול הודיע ראש הממשלה בנימין נתניהו כי הכריע במחלוקת ביחס לגובה תקציב הביטחון, וכי הוא יפחת בתקציב הדו-שנתי החדש ב-3 מיליארד שקל ולא ב-4 מיליארד כפי שדרש האוצר. מה שנתניהו לא אמר לשרים הוא כי בתמורה לקיצוץ בתקציב 2014/13, שאין כל ביטחון כי יבוצע הלכה למעשה, הובטחו למערכת הביטחון תוספות תקציב נדיבות ב-2018-2015, במסגרת התוכנית הרב שנתית החדשה עוז ל-2018-2014, שאושרה אתמול בקבינט הביטחוני-מדיני.

לפיד בישיבת הממשלה, היום

מישיבת התקציב בממשלה אתמול נעדר היועץ הכלכלי של הממשלה, לפי חוק, נגיד בנק ישראל, סטנלי פישר, העושה עתה בחופשה פרטית בריווירה הצרפתית. במקומו השתתפה בישיבה המשנה לנגיד, קרנית פלוג, שפישר דוחף למינויה למחליפתו בעוד חודש וחצי.

עם אישור התקציב בממשלה הוא יגובש על ידי האוצר, בסיוע משרד המשפטים, להצעת חוק ויועבר לאישור הכנסת לא יאוחר מה-10 ביוני. הכנסת אמורה לאשר את התקציב לא יאוחר מה-30 ביולי. התקציב אמור להיכנס לפועל בתחילת אוגוסט.

בהודעה שפירסם האוצר לאחר אישור התקציב נאמר כי התוכנית הכלכלית שאישרה הממשלה, "כוללת הישגים רבים ובהם החלטה היסטורית לחיוב לימודי ליב"ה בכלל מערכת החינוך, החלת תכנית 'יוצאים לעבודה' ומערך תמריצים לעידוד תעסוקה ולהגדלת מעגל העבודה במשק, קיצוץ בקצבאות ילדים ושלילתם ממרוויחי משכורות שמעל 800 אלף שקל בשנה, יישום המלצות ועדת קדמי להפחתת מחירי המזון, מלחמה בהון השחור וקיצוץ בשכר השרים וחברי הכנסת".

בנוסף לקיצוץ בגובה 3 מיליארד שקל בתקציב הביטחון, הוחלט היום שלא לבטל את הפטור ממע"מ על שירותי תיירות, מה שאיפשר את תמיכת שר התיירות, עוזי לנדאו, בתקציב החדש, וכנגד להעלות את מס החברות ב-0.5% נוספים (1.5% סך הכול), מ-25% ל-26.5%. עוד הוחלט לקבוע הפחתה רוחבית בגובה 2% בתקציב 2013 ו-3% בתקציב 2014, בסך כולל של מיליארד שקלים תוך החרגת תקציבי הביטחון והרווחה מהקיצוץ הנוסף.

שר האוצר יאיר לפיד, אמר לאחר אישור התקציב כי, "אישור תקציב 2013-2014 הוא השלב הראשון בשינוי סדרי החיים בישראל. בקרוב יובא לאישור הממשלה החוק לשוויון בנטל השירות הצבאי והאזרחי והנטל הכלכלי וקבינט הדיור יחל ליישם תכנית לאומית לדיור שתביא להורדת מחירי הדיור בישראל. את התקציב תלווה חבילת צעדים כוללת ובתוכה השתת מס על חברות הענק המשלמות מס אפסי על רווחיהן וגיבוש רפורמות בהידברות עם חברת החשמל ונמלי הים".

כתבות מומלצות

בנייני דירות בסין. המחירים יצאו משליטה - הגיע זמן לתיקון?

האוויר מתחיל לצאת משוק הדיור ברחבי העולם. להלן חמש דוגמאות

קומת המסחר בבורסת ניו יורק. נדרש אומץ לב גדול כדי לקנות כשהשווקים נופלים

אחרי נפילה של יותר מ-20%, הגיע הזמן לקנות מניות? זה המדד שצריך לבדוק

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?