פירון התחייב בפני דרעי: לא יהיה בקרוב קיצוץ בחינוך החרדי

בשיחה שהתקיימה בין שר החינוך לבין יו"ר ש"ס, סוכם על דחיית ישום הפחתת התקציב של רשתות מעיין החינוך התורני של ש"ס והחינוך העצמאי של יהדות התורה - לפחות במספר חודשים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

בשיחה שהתקיימה לאחרונה בין שר החינוך, שי פירון מסיעת יש עתיד, לבין יו"ר ש"ס, ח"כ אריה דרעי, סוכם על דחיית ישום הפחתת התקציב של רשתות מעין החינוך התורני של ש"ס והחינוך העצמאי של יהדות התורה לפחות למספר חודשים.

ביטול הקיצוץ המתוכנן, שהאוצר ביקש להחיל על רשתות החינוך החרדיות, היה צפוי. הקיצוץ הופיע בחוק ההסדרים, אך באוצר הביעו ספקות כבר בשלבים מוקדמים לגבי יישומו.

לעוד כתבות באתר TheMarker:

הבעיה של לפיד: בישראל אי אפשר לפטר מורים אחרי מאי

הנתונים שמשרד החינוך סירב לפרסם: הישגי התלמידים החרדים - מהנמוכים בישראל

האוצר תכנן להטיל קיצוץ של כ-25% בשתי הרשתות, מכיוון שאינן פועלות על פי כללי משרד החינוך - ממיינות תלמידים, ולא משתתפות באופן מלא במבחני המיצ"ב ובמבחנים הבינלאומיים. לגרסת ש"ס, בבתי הספר שלה נלמדים לימודי ליבה, ברשת החינוך העצמאי לא מלמדים את לימודי הליבה כנדרש. למרות זאת, כיום שתי הרשתות מתוקצבות בהתאם לתקציב המועבר לכל בתי הספר בארץ, בעוד ששאר המוסדות החרדים מתוקצבים בשיעור של כ-55%-75%.

אריה דרעי

בהודעה שפרסמה הלילה יש עתיד נאמר כי ההחלטה תידון מחדש לאחר שמשרד החינוך יקים במהלך שנת הלימודים הקרובה מערכת חינוך ממלכתית חרדית. החלטה זו מצטרפת לשורה של החלטות היסטוריות וביניהן חיוב לימודי ליבה לתלמידים, ביטול חוק נהרי ועוד.

כמו כן, בהודעה שנמסרה מטעם יש עתיד, נכתב כי פירון החליט להקים רשת חינוך חרדית ממלכתית, ובכך לבטל את חוק נהרי - המאפשר לתקצב את בתי הספר החרדים ובהם גם את של המפלגות הפוליטיות. הקמת רשת חינוך ממלכתית חרדית תאפשר פיקוח הדוק יותר על הלימודים בבתי הספר החרדים והסדרה של תקציבי מוסדות החינוך.

בנוסף, פירון אמור להגיש בתוך חצי שנה הצעת חוק ללימודי ליבה בכל מוסדות החינוך החרדים. על פי חוק ההסדרים, ההצעה תכלול חובת לימודי ליבה מלאה בשלושה מקצועות בלבד - מתמטיקה, אנגלית ועברית.

שר החינוך הוסמך להגיש לכנסת תוך שישה חודשים חוק מקיף ללימודי ליבה במערכת החינוך החרדי. בהודעת יש עתיד נמסר כי ההסכם עם יו"ר ש"ס אינו פוגע בתוכניות להפעלת לימודי ליבה בכלל מערכת החינוך החרדי.

יו"ר ש"ס אמר היום כי "הגעתי להסכם עם שר האוצר, יאיר לפיד, כי לא יהיה קיצוץ ברשת החינוך החרדי. זו תחילתה של הידברות שחשובה ונחוצה מאוד בעת הזאת לכולנו".

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

שר האוצר בצלאל סמוטריץ'

צעד בדרך למיסוי השכרת דירות והמס שבעלי מכוניות חשמליות חששו ממנו

ראש הממשלה בנימין נתניהו במסיבת העיתונאים, אתמול

הכל אפשרי בחסות עריצות הרוב - חוץ מדבר אחד. זה מה שמדיר שינה מעיני נתניהו