נציגי החילונים בירושלים ללפיד: לפתוח את הסינמה סיטי בשבת

קומפלקס הסינמה סיטי, של האחים משה ולאון אדרי, אמור להיפתח ביוני הקרוב; בקדנציה של הממשלה הקודמת החליט החשב הכללי באוצר, כי הסינמה סיטי לא יפעל בשבתות

מוטי בסוק
מוטי בסוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מוטי בסוק
מוטי בסוק

סיעת התעוררות, סיעת הצעירים בעירית ירושלים, מובילה בשבועות האחרונים את מסע הלחצים של הציבור החילוני בבירה, לפתיחת קומפלקס בתי הקולנוע החדשים הנבנים במערב ירושלים, הסינמה סיטי, לציבור הרחב גם בימי שישי ושבת.

הפגנה של חרדים בשכונת מאה שערים

התנועה קיימה לאחרונה מספר הפגנות, רבות משתתפים, לפתיחת הסינמה סיטי בשבתות ובחגים, לציבור החילוני בירושלים, לציבור הלא יהודי החי בעיר, ולתיירים הרבים הפוקדים את ירושלים ומחפשים מקומות בילוי בלילות שבת ובשבתות. את הלחצים מרכזת התנועה מול שר האוצר, יאיר לפיד, וסגנו, מיקי לוי, כדי שישנו את החלטת האוצר מהקדנציה הקודמת, של שר האוצר יובל שטייניץ (ליכוד), וסגנו יצחק לוי (ש"ס), לסגור את הסינמה סיטי בשבתות ובחגים.

בעקבות לחצי התנועה בודק סגן שר האוצר, מיקי לוי, מסיעת יש עתיד, את האפשרות לשנות את החלטת החשב הכללי באוצר, לסגור את הסינמה סיטי בשבתות ובחגים.

קומפלקס הסינמה סיטי, של האחים משה ולאון אדרי, אמור להיפתח ביוני הקרוב. יהיו בו 15 אולמות קולנוע חדשים ושטחי מסחר. האדריכלים של הקומפלקס הם קולקר-קולקר-אפשטיין. הוא נבנה על קרקע המדינה, בקרית הלאום, ליד משרד החוץ ובית המשפט העליון, באזור הרחוק משכונות מגורים, או אוכלוסיה דתית. סך הכול מדובר ב-10,000 מ"ר בנוי, ושטחי מסחר בהיקף של 4,000 מ"ר.

בקדנציה של הממשלה הקודמת החליט החשב הכללי באוצר, כי הסינמה סיטי לא יפעל בשבתות. החלטה דומה קיבלה מועצת עירית ירושלים. עם התחלפות השלטון באוצר, לפני כחודשיים, החלו החוגים החילוניים בבירה, שהתחזקו לאחרונה, להפעיל לחץ על שר האוצר, יאיר לפיד, וסגנו, מיקי לוי, כדי שיביאו לשינוי החלטת האוצר.

לוי הוא תושב ירושלים, היה מפקד משטרת מחוז ירושלים, ומכיר היטב את הבעייתיות של פתיחת עסקים בירושלים בשבתות. ראש עירית ירושלים, ניר ברקת, משתדל שלא להיות מעורב בקלחת, גם כיוון שהוא נמצא בשנת בחירות. טענתו המרכזית היא כי ההכרעה בשאלת פתיחת בתי הקולנוע בשבתות היא בסופו של דבר של היזמים.

בתי קולנוע בירושלים פתוחים בלילות שבת ובשבתות מאז שנות השבעים מאז פסק דין תקדימי של השופטת איילה פרוקצ'יה. בתוך החודש הקרוב צפוי להיפתח בירושלים, במתחם הרכבת, בדרום העיר, ליד החאן, מתחם תרבות ובילוי חדש, גדול, שיהיה פתוח בשבתות ובחגים, "מתחם הרכבת". במתחם יהיו מסעדות, בתי קפה, בתי עסק ודוכני מכירות.

בעוד כשנה, אמור להיפתח בירושלים עוד מתחם תרבות ומסעדות שיהיה פתוח בשבתות. המתחם החדש יפתח בשכונת אבו טור, בדרום ירושלים, בקו התפר שבין מזרח ומערב ירושלים. מדובר במרכז תרבות, תיאטרון ופנאי, הנבנה ביוזמת קרן שרובר. בראש הקרן עומד עוזי וכסלר, לשעבר ראש מינהל מקרקעי ישראל ומנהל הרשות לפיתוח ירושלים. במתחם יהיו 16 אולמות קולנוע חדישים, מסעדות, בתי קפה, חנויות אופנה, ובתי עסק אחרים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

שירות נסיעה לפי קריאה של חברת ויה בניו יורק

חברות ההיי־טק שמפסידות מיליארדי דולרים מצאו דרך להישאר בחיים

פרופ' אמיר ירון, נגיד בנק ישראל. ייתכן שזו הזדמנות עבורו לפעולות שיקררו את הביקושים לדירות

מחדל מחירי הדיור: כך התייקרה דירה ממוצעת ב-280 אלף שקל בשנה

גילעד אלטשולר

אלטשולר שחם חזר להוביל - ומי בתחתית? תשואות קרנות ההשתלמות לחודש יולי

סוחר בוול סטריט. יכול להיות שזעזוע האינפלציה הנוכחי הוא רק ראשון מני רבים

מציאות חדשה או תקלה היסטורית? אסטרטגיית השקעות בת 20 שנה בסכנה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

יש ענפים שבהם עליית השכר מחווירה בהשוואה לביקוש

לזה אתם קוראים העלאת שכר? המעסיקים שימשיכו לרעוב לעובדים

יהונתן כהן

פי 150 צ'קים חוזרים: הנורות האדומות שלא נדלקו בגיבוי, ואיך איבד יהונתן כהן את רוב ההשקעה