סטנלי פישר לא שולל מינוי לשר החוץ ורומז: קרנית פלוג מתאימה לתפקיד הנגיד הבא

נגיד בנק ישראל במסיבת עיתונאים בעקבות החלטתו לפרוש: "אמשיך להיות מעורב בחיים הציבוריים - ישראל היא הבית השני שלי ■ "הממשלה תצטרך לטפל בבעיית מחירי הדיור - אנחנו יכולים לטפל בצד הביקוש. הממשלה צריכה לטפל בצד ההיצע"

מוטי בסוק
מוטי בסוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מוטי בסוק
מוטי בסוק

לצפייה בסמארטפונים ובטאבלטים - לחצו כאן

"אמשיך להיות מעורב בחיים הציבוריים בארץ. ישראל היא הבית השני שלי ולא בטוח שפחות מהראשון" - כך אמר נגיד בנק ישראל, פרופ' סטנלי פישר, במסיבת עיתונאים שנערכת כעת בעקבות הודעתו אתמול על כוונתו לפרוש מתפקידו בחודש יוני. פישר שלל את האפשרות שימונה לשר האוצר הבא אך לא שלל את האפשרות להתמנות לשר חוץ בממשלת נתניהו.

פישר המליץ בעקיפין על היורשת שלו: "אני לא מתכוון להתערב במינוי של נגיד בנק ישראל הבא אבל משנה לנגיד אמור להיות מישהו שאמור להחליף את הנגיד ולא הייתי בוחר את דר' קרנית פלוג לתפקיד אם לא הייתי חושב שהיא מתאימה".

פישר התייחס לנושא הגירעון הענק בתקציב ואמר: "הזהרנו שוב פעם אחרי פעם בדיונים פנימיים עד שנאלצנו לצאת ולומר את הדברים בפומבי". "אני עוזב את המשק במצב טוב עם אתגרים רציניים. דרוש תקציב שיעניק יציבות למשק. ראש הממשלה הנוכחי היה חלק מההחלטה למנות אותי לתפקיד. זה בן אדם שמבין את כלכלה. אחראי ליציבות ולרפורמות ב-2003. שהן אחת הסיבות לפעילות הטובה של המשק". נתניהו מבין את חשיבות הטיפול בבעיות הכלכלה ויש לו את מסגרת החשיבה המתאימה לכך".

פישר התייחס לנושא מחירי הדירות: "הממשלה תצטרך לטפל בבעיה הזו. אנחנו יכולים לטפל בצד הביקוש. הממשלה צריכה לטפל בצד ההיצע".

"חלק גדול מהיעדים שקבעתי לעצמי הושגו. חוק בנק ישראל חיזק את איכות הניהול בבנק", הדגיש פישר. "כשניסינו להעביר את החוק הסברתי שבדרך כלל קבוצה של אנשים מקבלת החלטות יותר טובות מאז אדם אחד. הנגיד הבא יהיה במצב יותר טוב מאשר המצב שבו אני הייתי כשנכנסתי לתפקיד.

פישר התייחס לנפילות בבורסה אתמול בעקבות הדיווחים על פרישתו: "אנשים מתרגלים מהר מאוד לחלופה. גם כאשר נתניהו פרש מתפקיד שר האוצר, הבורסה נפלה ואחר כך התאוששה".

"הפרישה שלי אישית ולא פוליטית, ולכן החלטתי להודיע על פרישתי אחרי הבחירות ולא לפני", הוסיף פישר.

הנגיד הפורש התייחס גם לנושא עמלות הבנקים ואמר: "אם הבנקים ירוויחו יותר בעקבות שיפור ביעילות שלהם - אשמח".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

הפגנות בוורשה, בירת פולין, נגד חוק ההפלות

התקדים הפולני: האם כך ייראה העתיד של ישראל?

הוצאת החשבון מהקפאה היא הליך שעשוי להימשך גם חודשים

אחד השותפים בחשבון הבנק מת? אתם עלולים להיחסם לחודשים