מתחת לאף של נתניהו

קשה להאמין שרה"מ ידע על ההשתוללות של ליברמן

רותם שטרקמן
רותם שטרקמן
רותם שטרקמן
רותם שטרקמן

קשה להאמין שראש הממשלה בנימין נתניהו קרא את החלטת היועץ המשפטי לממשלה בעניין אביגדור ליברמן, 95 עמודים אורכה, לפני שבירך אותו על כך שההאשמות בתיק הגדול ירדו מהפרק ואיחל לו "שיוכיח את חפותו" בתיק הקטן. יהודה וינשטיין הוא יועץ חלש שסגר את פרשת ליברמן בעיקר בגלל "קשיים להוכיח", אך הדו"ח שלו שמפרט את ממצאי החקירה הוא כתב אישום ציבורי חמור מאין כמותו נגד שר החוץ.

קשה להאמין שנתניהו יודע שהחקירה נגד ליברמן החלה בעקבות דו"ח של מבקר המדינה (המוסד שאת העומד הנוכחי בראשו העביר נתניהו אודישן בסלון ביתו) על מפלגת ישראל ביתנו, שותפתו של נתניהו לרשימה לבחירות. קשה להאמין שנתניהו יודע שכל העדים הקשורים לליברמן אינם מוכנים לדבר, נעלמו, מתו או שאינם זוכרים את הפרטים.

שר החוץ אביגדור ליברמןצילום: ניר קידר

קשה להאמין שנתניהו מכיר את הסיפור על מיכל ליברמן (הבת של), שבגיל 21 קיבלה לחשבון הבנק של החברה שהקימה 3 מיליון דולר, מתוכם 1.5 מיליון דולר כשליברמן היה איש ציבור. קשה להאמין שהוא יודע כי ליברמן היה עובד שכיר בחברה של מיכל וקיבל 70% מהוצאות השכר בחברה, ושהחברה של מיכל קיבלה במשך ארבע שנים בכל חודש 65 אלף דולר מחבר ילדות של ליברמן, שהיה למעשה הלקוח היחיד שלה.

קשה להאמין שנתניהו יודע שהמנכ"ל של החברה של מיכל הוא העוזר האישי לשעבר של ליברמן, ושמיכל עצמה לא ידעה דבר על מהות השירות שנתנה החברה שלה. קשה להאמין שנתניהו יודע שהגורם שאתו התייעצו כדי לרשום את החברה של מיכל היה הרצוג-פוקס-נאמן - משרד עורכי הדין ששר המשפטים שלו, יעקב נאמן, שימש בו שותף בכיר עד 2009.

קשה להאמין שנתניהו יודע שמספר שתיים ברשימה שלו היה בקפריסין לפחות בשש מתוך עשר הפעמים שבהן התנהלו ישיבות במשרד עורכי הדין שטיפל בחברות שלו, ושברישומי הישיבות נכתב כי במקום נכח "קליינט" (או כינוי סודי אחר) - אך ליברמן מכחיש שהשתתף בישיבות. קשה להאמין שנתניהו יודע שליברמן העביר ומכר את החברות שלו לאנשי קש, שהקים חברות באמצעות אנשי קש (בהם הנהג והשכן שלו), חלקן בקפריסין ואחרות באיי הבתולה, ושחלק מהרישומים שנמצאו היו פיקטייביים.

קשה להאמין שנתניהו יודע שהחברות של ליברמן - שטענו כי עסקו בסחר בעץ באירופה, כרמים בבולגריה, משטחים בפולין ומשאיות בבלארוס - קיבלו הזרמות עתק מדן גרטלר, מיכאל צ'רנוי ומרטין שלאף, ושבחלק מהמקרים נעברו עבירות על חוק הלבנת הון והועבר דיווח כוזב לבנק.

קשה להאמין שנתניהו יודע שהמשטרה מצאה שבחברות של ליברמן היתה הנחיה ברורה לא להעביר פקסים לישראל ולא להזכיר את ליברמן במסמכיהן. קשה להאמין שנתניהו יודע שגם כאשר הכל היה לכאורה כשר אצל השותף הבכיר שלו, כשהוא היה "איש פרטי", סיפק ליברמן לאנשי עסקים אלו שירות של "פתיחת דלתות" ו"לובינג עסקי ופוליטי", ושעורך דינו של ליברמן, יואב מני, סירב להשיב על רוב שאלות החוקרים.

בין נאמנות לאמונים

קשה להאמין שנתניהו יודע שהמועמד לתפקיד שר בכיר בממשלתו הבאה, האיש שאצלו מלה היא מלה, נתפס במלים לא ממש מדויקות ושהאיש שאצלו "אין אזרחות בלי נאמנות" נמצא מפר אמונים. קשה להאמין שנתניהו יודע שהאיש שאמר על אנשי המחאה שהם סתם מפונקים קיבל מיליוני דולרים מאנשי עסקים מפוקפקים בכל העולם רק בעבור "פתיחת דלתות". קשה להאמין שהוא מוכן שיחד אתו ליד ההגה יישב אדם חמקן, סודי ולא נקי כפיים כמו ליברמן.

קשה מאוד להאמין בכל אלו, אך כשבוחנים את ההחלטות של נתניהו בחודשים האחרונים נראה שאין ברירה, שכן נתניהו מתפקד בחודשים האחרונים כראש מפלגה שמנהלת מערכת בחירות צינית. אם בכלל הוא מתנהג כראש ממשלה, הוא מתחשב רק בקומץ של תומכים ומקורבים ואינו מתעניין בציבור, בבעיותיו ובעתידו.

לכן עושה נתניהו יד אחת עם אותו ליברמן בהחלטות הבנייה בשטחי E1, לכן הוא דוחה עם יו"ר הכנסת את חוק הריכוזיות, לכן הוא ממשיך להשתעשע עם שר התקשורת בערוץ 10, לכן הוא מעביר את חוק הרווחים הכלואים עם שר האוצר שלו ולכן הוא מבטל עם שר התחבורה שלו את הסכם השמים הפתוחים, שהיה אמור להוזיל את הטיסות לישראלים ולסייע לתיירות. והכל מנימוקים מצחיקים של "לפני בחירות".

עכשיו אפשר לשאול: האם ההחלטות שקיבל ראש הממשלה עם שר הביטחון ושר החוץ, לצאת למלחמה בעזה ולנצור את האש בעיתוי שנבחר, היו גם הן חלק ממערכת הבחירות?

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

כרם התימנים. "נהייתה שכונה של אנשים מפונפנים"

"יש מיליונרים מכל העולם שהוקסמו מהשכונה, רוצים כאן נכס - ולא מעניין אותם המחיר"

שיעור תכנות בבית ספר בנס ציונה. תפקידם של המורים נהפך לקשה מתמיד

עמדתי בשקט ליד הלוח וחיכיתי, ביקשתי שקט, ואז הרמתי את הקול. כך נראה הרגע בו הבנתי שאני צריך לקחת הפסקה מהוראה

אורית פנחס וטלי שילון. "אנחנו משלמות 16 אלף שקל, אבל זה שכר רעב"

"יש מיליון דירות שצריכות להיבנות ואין מי שיתכנן אותן - הצעירים רואים שבהיי-טק אפשר להתחיל עם משכורות של 30 אלף שקל בחודש ועוזבים"

ח"כ בנימין נתניהו. הסקרים נראים אופטימיים מתמיד מבחינת נתניהו

עדיין יש סיכוי טוב שנתניהו יגיע לאגף 10 בכלא מעשיהו - והוא יודע את זה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

משרדי גוגל במנהטן. מי שלא יסדיר את התשלום הזה עד 1 באוגוסט – חשבונו יושעה

"מאלצים אותנו לשלם אחרי שכבר התמכרנו": התכסיס של גוגל מכה שנית

קציר חיטה בסוריה, יוני 2022. הקציר מגדיל את היצע החיטה, אבל החשש ממיתון מקטין את הביקוש

פתאום ההשקעות הכי חמות צונחות: נפט, סחורות, תשואות – למה זה קורה?