בכיר בארקיע: "אנחנו רוצים את היו"ר אבי נקש מחוץ לחברה"

בכיר בארקיע: "אם נקש לא מפתח את הפעילות - שלא יחריב את החברה" ■ עובדי החברה דורשים את פיטורי המנכ"ל גדי טפר ■ ייתכן שתוכנית ההנהלה תכלול פיטורי עובדים

עידו אפרתי
עידו אפרתי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עידו אפרתי
עידו אפרתי

>> "אנחנו רוצים את יו"ר ארקיע, אבי נקש, מחוץ לחברה. אם הוא לא מפתח את פעילות התעופה של החברה, אנחנו לא מוכנים שהוא יחריב את החברה" - כך תוקף בכיר בארקיע את יו"ר החברה, המחזיק גם ב-70% ממניותיה. לטענתו, ההתנהלות של בעלי השליטה וההנהלה מטעמה, כמו גם היעדר תוכניות עבודה מסודרות וארוכות טווח, הובילו אותה לקשיים כלכליים.

אבי נקשצילום: מוטי קמחי

נודע כי עובדי החברה, המחזיקים ב-30% ממניותיה, דורשים את פיטוריו של המנכ"ל, גדי טפר. אם דירקטוריון ארקיע, המורכב מארבעה נציגים של נקש ומשני נציגים של העובדים, לא יאפשר את פיטוריו, שוקלים העובדים הגשת תביעה שתכפה צעד זה.

ישיבת הדירקטוריון שאמורה להתקיים היום במשרדי החברה בשדה דב, צפויה להיות סוערת. בישיבה תציג הנהלת החברה לדירקטוריון את תוכנית התייעלות, הצפויה לכלול שינויים בעלויות השכר וייתכן כי אף פיטורים של עובדי החברה, נוסף על שינוי בתמהיל המטוסים. כמו כן דורשים בעלי השליטה בחברה הזרמה של 10 מיליון דולר מצד בעליה, בכלל זה עובדי החברה. אם תאושר התוכנית, מאיימים העובדים להכריז על סכסוך עבודה ובהמשך לנקוט עיצומים.

באסיפת הכללית שהתקיימה ב-30 ביולי, בישר יו"ר הדירקטוריון נקש לבעלי המניות כי קיימים הפסדים בפעילות שוטפת של החברה, לצד קשיי נזילות המהווים סכנה ממשית ליכולתה לעמוד בהתחייבויות שוטפות. בשל כך, טען נקש, נדרשת הזרמה של 10 מיליון דולר על ידי כל בעלי המניות - תוך העברת מסר לבעלי מניות המיעוט בחברה, כלומר, העובדים, כי אם לא יזרימו את חלקם תפעל בעלת השליטה לדילול אחזקותיהם.

בעקבות הישיבה שלח יו"ר מועצת העובדים, יגאל כהן, מכתב לבעלי השליטה שבו טען כי "למרות מצבה החמור של החברה, לא מצאה ההנהלה לנכון לנקוט יוזמה מיידית לגיבוש תוכנית עבודה שתיתן מענה לקשייה. אנו רואים בכך כשל ניהולי חמור, בעיקרו של מנכ"ל החברה, גדי טפר. כשל ניהולי זה מצטרף להחלטות שגויות נוספות של ההנהלה, ולמדיניות עסקית מוטעית אשר הביאו את החברה לצומת מסוכן".

מנכ"ל ארקיע, גדי טפרצילום: תומר אפלבאום

בתגובה למכתב, שפורסם ב-TheMarker בתחילת השבוע, העביר טפר מסר כתוב שלפיו הוא רואה בכהן מי שפועל נגד הנהלת החברה ופוגע ביחסי העבודה בה. בעקבות זאת נשלחו למנכ"ל החברה מכתבי תמיכה בכהן מנציגי המגזרים השונים בה. כך, הטייסים כתבו: "אנו, טייסי ארקיע, דוחים בשאט נפש את האיומים המופנים ליו"ר ועד עובדי ארקיע על ידך. טייסי ארקיע מגבים באופן מלא ונחרץ... ציבור הטייסים רואה בניסיונותיך להלך אימים ניסיונות פגיעה בעובדי ארקיע בכלל ובנו הטייסים בפרט".

תגובת ארקיע: "פנייתם של העובדים לתקשורת באה על רקע סכסוך בין בעלים לעובדים וכן על רקע פתיחת הסכמים קיבוציים עם הטייסים. ארקיע אינה מנהלת את יחסי העבודה מעל גבי העיתון. כחברה פרטית ארקיע אינה מתייחסת לנתוניה הכספיים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אייקונקס בניה חדשה

היום שאחרי הבלוק: כך בונים בתים - פשוט יותר, חסכוני יותר ועמיד יותר

עדי שרעבני

"בוודאי שהייתה בועה": עדי שהרבני חזר להיי-טק אחרי הפסקה של שנתיים - זה מה שהוא גילה