נתניהו: "מעמד הביניים והשכבות החלשות יישארו עם יותר כסף בכיס"

סטנלי פישר: מה שראיתי ביומיים האחרונים זו התנהגות מאוד אחראית של מקבלי ההחלטות

מוטי בסוק
מוטי בסוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מוטי בסוק
מוטי בסוק

ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר האוצר יובל שטייניץ, ונגיד בנק ישראל סטנלי פישר, קיימו היום ישיבת עבודה בנושא תקציב המדינה לשנים 2012 ו-2013. בסיום הישיבה אמר ראש הממשלה אמר כי "גם לאחר הצעדים שנעשה ביום שני, המשפחות בישראל, מעמד הביניים והשכבות החלשות יישארו עם יותר כסף בכיס".

נתניהו אמר גם כי "אני מזכיר לציבור שאנחנו מביאים בעוד כמה ימים חינוך חובה מגיל 3, זה יחסוך למאות אלפי משפחות 800 שקל לחודש, הבאנו נקודות זיכוי למשפחות עובדות בשווי של עד מאות שקלים בחודש, שנכנסו לתוקף כבר בינואר 2012. הבאנו כבר הפחתות רציניות בחשבון הסלולר החודשי והבאנו טיפול שיניים חינם לילדים עד גיל 12. זהו שינוי עצום שבסופו רובם של אזרחי ישראל נשארים עם יותר כסף בכיס".

שר האוצר, יובל שטייניץ אמר כי "אנחנו נמצאים כאן כדי להגן על כלכלת ישראל. אנחנו רואים מה קורה בארה"ב, בריטניה, בספרד וביוון ואנחנו לא ניתן לזה לקרות כאן. הדבר החברתי הכי חשוב, בנוסף לכול הצעדים שעשינו כאן בשלוש השנים האחרונות, הוא שבמקום לייצר 160 אלף מקומות עבודה המשק צמח וייצרנו 330 אלף מקומות עבודה. פי שתיים מהנורמה".

נתניהו ושטייניץ, אתמול. "אנחנו מכבים את כל השריפות"צילום: משה מילנר / לע"מ

עוד אמר שטייניץ כי "כדי להמשיך ולשמור על כלכלת ישראל ועל אזרחי ישראל קבענו יעד גירעון ריאלי. אנחנו צריכים לעשות כל מאמץ ולנקוט בכל הצעדים כדי לעמוד בו, כולל החלטות לא פופולאריות. אנחנו עושים את זה כדי לשדר לכל העולם כי אנחנו רציניים ואחראיים. אנחנו נמשיך להגן על כלכלת ישראל ועל אזרחי ישראל מהמשבר".

נגיד בנק ישראל, סטנלי פישר אמר כי "בחודש האחרון הייתי קצת ביקורתי על המדיניות הפיסקאלית של הממשלה אבל מה שראיתי ביומיים האחרונים זו התקדמות מאוד רצינית, התנהגות מאוד אחראית של מקבלי ההחלטות בתחום הכלכלה. אני מקווה שתוך לא הרבה ימים נראה חבילה שממש תשנה את המצב במשק הישראלי ותאפשר לנו להמשיך לצמוח בקצב מאוד מכובד".

יו"ר מפלגת העבודה, שלי יחימוביץ', אמרה בתגובה לדבריו של נתניהו כי "הוא צודק כאשר הוא אומר שהמשפחות יישארו בתום הגזירות עם יותר כסף בכיסן, אלא שמדובר במשפחות ההון בלבד ולא בציבור. נתניהו מוליך את הציבור שולל ביודעין. העלאת המע"מ תייקר לאין שיעור את חייו של כל אדם בישראל. ככל שהוא עני יותר הוא ישלם יותר מס, ההיפך הגמור מהתפיסה הצודקת של מס שהוא יחסי להכנסה".

יחימוביץ הוסיפה גם כי "הקיצוץ בתקציב יהיה כרוך בכך שמשפחות ייאלצו להוציא מכיסן על בריאות ועל שירותי בסיס המגיעים לכל אזרח בחינם. המקומם ביותר בצעדיו של נתניהו הוא שיש לו מקורות זמינים למלא את הבור שהוא עצמו יצר, אלא שמקורות אלה באים מבעלי ההון והוא מעדיף למלא את הבור בכספו של מעמד הביניים ובכספם של העניים".

כתבות מומלצות

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

תופעות לוואי בעקבות שימוש בפרופסיה

"כל הגוף מרגיש מחושמל, הכל שורף וכואב": הם רצו לעצור את ההתקרחות. זה הרס להם את החיים

נועם וימן

מתוחכמים ומסתוריים: האנשים שהבלעדיות הפכה אותם לעשירים מאוד