הדיון בחוק הכבאות פוצץ: האוצר מסרב להקציב מיליארד שקל להפעלתו

נציב הכבאות, רב טפסר שחר איילון: "לא קיים כל בסיס תקציבי לחוק. בשנת 2012 לא קיבלנו אגורה. במצב כזה אין טעם להעביר את הרפורמה"

צבי זרחיה
צבי זרחיה
צבי זרחיה
צבי זרחיה

שנה ו-8 חודשים מאז אסון השריפה בכרמל ושבועיים לאחר פרסומו של הדו"ח הנוקב של מבקר המדינה בפרשה, ועדיין החוק שנועד להנהיג רפורמה במערך הכבאות תקוע. ישיבתה הבוקר של ועדת הפנים שנועדה לאישורו של "חוק הכבאות" פוצצה על ידי היו"ר ח"כ אמנון כהן (ש"ס) במחאה על כך שמשרד האוצר סירב להתחייב לתקצב את החוק למשך 5 השנים הבאות בסכום כולל של מיליארד שקל.

חברי הכנסת מהקואליציה גוייסו על מנת ליצור רוב בועדה בעד החוק אבל כהן התעצבן ואמר שלא יאפשר את אישורו אם האוצר לא יתקצב אותו. כהן גם מחה על כך שלא התקבלו תשובות נוספות מהאוצר, למשל לגבי גמלאים של רשות הכבאות. לפי שעה לא ברור מתי יתחדשו דיוני ועדת הפנים ב"חוק הכבאות".

מכבי אש בפעולה. ארכיוןצילום: אלון רון

"חוק הכבאות" שהוגש על ידי הממשלה בעקבות אסון השריפה בכרמל, נועד להנהיג רפורמה במערך מכבי האש.

נציב הכבאות, רב טפסר שחר איילון, אמר כי "לא קיים כל בסיס תקציבי לחוק. בשנת 2012 לא קיבלנו אגורה. במצב כזה אין טעם להעביר את הרפורמה".

עוד התברר בישיבה כי האוצר לא כיבד את הבטחתו להעביר מכתב אל נציג הגמלאים, ח"כ לשעבר, עו"ד יוסי כץ, המתחייב לשמר את תלושי השכר של הגמלאים כפי שהיו עד כה. בנוסף, התברר כי למרות כל הסיכומים לא נחתם כל הסכם קיבוצי חדש בין האוצר לבין הכבאים.

במשרד האוצר אומרים כי "יש חשיבות רבה לישום הרפורמה, ולהוספת תקציבים לרשות הכבאות. עם זאת, עוד בטרם התייחסות לדרישת המשרד לביטחון פנים לתוספת תקציבית במסגרת תוכנית רב שנתית, כבר כעת צפויות תוספות של מעל ל-200 מיליון שקל בשנת 2013 בשל התחייבויות קודמות: בשל הצורך ליישם את הסכמי החדשים עם הכבאים שעלותם כ-60 מיליון שקל, כיסוי פערים בתקציב מול מימון של הרשויות המקומיות הנאמד בכ-100 מיליון שקל, מימוש סיכומי העבר בין המשרדים - כ-70 מיליון שקל. עוד טענו כי דבריו של איילון בדבר אי העברת תוספת כספים לארגון ב-2012 אינה נכונה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית