"היתה תחושה שהעסק לא יחזיק"

עם חובות של כ-70 מיליון שקל לבנקים הגישה אתמול קיקה ישראל בקשה להקפאת הליכים. עובדי החנות, שלא קיבלו את משכורת אפריל, צבאו אתמול על שערי החנות שנותרו נעולים ומוגנים בידי מאבטחים. "הבטיחו שהכל בסדר, פשוט הרדימו אותנו", מספרת עובדת בחנות. "ידענו שיש קשיים, אבל לא תיארנו לעצמנו שנבוא ויהיה סגור"

עדי דברת-מזריץ
נעמי דרום
עדי דברת-מזריץ
נעמי דרום

מול חנות קיקה באזור התעשייה בנתניה התגודדו אתמול בבוקר עשרות עובדים סביב מיכאל נמרזל, מנהל החנות. "חבר'ה, כל אחד יקבל את מה שמגיע לו", הוא אמר, "אנחנו חייבים להיות כולנו יחד". העובדים הגיעו כדי לדרוש שכר או מכתבי פיטורים, אך כשהגיעו לדבר עם ההנהלה מצאו סניף סגור, מאבטחים בדלת והנהלה בכירה שמתחמקת מהם.

העובדים לא קיבלו שלשום שכר עבור אפריל, ולמדו אתמול שהחברה שבה עבדו הגישה בקשה להקפאת הליכים והגנה מנושים. חובות חברת קיקה לבנק לאומי ולבנק הפועלים מסתכמים כיום ב-70 מיליון שקל. עובדי החנות התעקשו לקבל את שכרם או מכתבי פיטורים, אך לדבריהם לא זכו לתשובות מבעלי החברה.

"אתמול הלכתי לבדוק בבנק, וראיתי שהמשכורת לא נכנסה", מספרת סגנית מנהלת הקופות, חן בלום. "עליתי להנהלה, אבל כל המנהלים הבכירים לא היו למעלה. הרמתי צעקות עד שסמנכ"ל הכספים התחיל להסביר לי למה העסק נסגר. אמרתי לו שזה לא מעניין אותי". בלום הוסיפה כי הנהלת החנות לא נתנה לעובדים שום אינדיקציה בנוגע למצבה: "באחרונה העסק פשוט לא עבד. היו ימים טובים ורעים, אבל הניהול לא היה נכון. כשהיתה אזהרת עסק חי כינסו את העובדים והבטיחו שהכל בסדר. פשוט הרדימו אותנו".

"אין משכורות, אין כלום - חבורת שקרנים", אומרת א', נציגת שירות לקוחות בקיקה. "זה היה עניין של זמן - חברה שמרמה את הלקוחות כל כך הרבה זמן, בסופו של דבר תשקר גם לעובדים".

איריס טייב, סגניתו של נמרזל, מספרת כי המנכ"ל צביקה גולדנברג הבטיח שלשום כי המשכורות ייכנסו עוד באותו יום, אך עד אחר הצהריים כבר היה ברור שזה לא יקרה. "כולנו נסערים לגבי מה שקרה כאן. כשקיבלתי את ההודעה שהולכים להקפאת הליכים, שאלתי מה קורה עם העובדים. לא קיבלנו תשובה. סמכנו על ההנהלה. אמנם ידענו שיש לחברה קשיים, אבל לא תיארנו לעצמנו שנגיע למצב שנבוא לחנות והיא תהיה סגורה".

נמרזל ניסה להרגיע את העובדים, אך גם הוא שרוי בחוסר ידיעה. "מדובר בהפתעה גדולה, כי עד הרגע האחרון הובטח שכל עובד יקבל את שכרו", הוא אומר. "לא ישנתי כל הלילה. אני אחראי על השכר של מאות משפחות".

בסביבות 14:00 הצליחו העובדים לדבר עם נציג מההנהלה הבכירה. איש מכירות בחנות שהיה נוכח בשיחה סיפר כי הנציג סיפר להם שגם המנהלים הבכירים לא קיבלו משכורות. "הבטיחו שיעשו מאמצים לשלם משכורות עד ראשון, ואנחנו רוצים להשיג גם מכתבי פיטורים. תחושת הבטן שלי אומרת שהם מנסים לפתור את זה".

הבנקים איבדו סבלנות

איש לא תיאר לעצמו שהחברה תגיע למצב כה קשה תשעה חודשים בלבד לאחר שפתחה את סניפה הראשון בישראל, ובעודה מתכננת לפתוח סניף שני בחיפה בשנה הבאה.

חברת אשטרום נכסים, המחזיקה 15% בחברה (היתר מוחזק בידי איש העסקים סלומון בטיטו), דיווחה אתמול לבורסה כי התחייבויות קיקה כלפיה מסתכמות בכ-32 מיליון שקל בגין הלוואות בעלים, וכי העמידה לטובת קיקה ערבויות לתאגידים בנקאיים המסתכמות במועד הגשת הבקשה בכ-15 מיליון שקל. עוד צוין כי היקף דמי השכירות שעל קיקה לשלם לאשטרום הגיעו לכ-13 מיליון שקל בשנה, שמתוכם שילמה קיקה דמי שכירות עד מארס.

באפריל נחשף רשמית מצבה העגום של קיקה ישראל בדו"חות הכספיים של אשטרום, שלפיהם קיקה סיימה את 2011 עם הכנסות של 27.3 מיליון שקל והפסד של 44.5 מיליון שקל לאחר הפסד של 13.5 מיליון שקל ב-2010 (שנת היערכות והקמה). עוד פורסם כי בעקבות הפסדיה הכבדים סובלת קיקה ישראל מגירעון של 58 מיליון שקל בהונה העצמי, ורואי החשבון שלה הפנו את תשומת הלב בדו"ח הביקורת לכך שקיימים ספקות משמעותיים בדבר המשך קיומה כעסק חי.

בחודשים האחרונים נעשה מאמץ להבריא את החברה ובעלי המניות, בעיקר אשטרום נכסים, הזרימו כספים לחברה כדי להמשיך להפעילה. ואולם לאחר שגם מאמצים אלה לא הניבו פירות, בעלי המניות החליטו להפסיק את ההזרמות לחברה.

בימים האחרונים עלו השיחות בין הבנקים לבין נציגי החברה ונציגי הבעלים על שרטון, לאחר שדרישה חד-צדדית מהבנקים לפרוע אשראי לא נענתה. תשלומים שלקוחות ביצעו בכרטיסי אשראי מוחזקים בידי הבנקים, המסרבים לשחרר את הכספים לידי החברה לנוכח חובותיה כלפיהם. בעלי המניות גם ניסו לעניין את נציגי קיקה העולמית בהשקעה בחברה, אך המגעים עם האוסטרים הסתיימו ללא הצלחה.

"היתה תחושה שהעסק לא יחזיק", מספרת מיטל, נציגת מכירות במחלקת הטקסטיל. "בתקופה האחרונה לא נכנסו לקוחות, לא היתה תנועה. חלק נכנסו כדי לראות, אמרו שהמקום יקר מאוד ויצאו. עכשיו קיבלנו הלם, שוק מוחלט. אני כועסת מאוד".

"בסוף הכל מסתכם בכך שהבעלים לא רצו לתת כסף לחברה והבנקים לא רצו לתת עוד חבל", אומר עובד בחנות. "בטיטו ואשטרום כנראה לא הבינו מראש שלוקח כמה שנים טובות לחנך את השוק לקונצפט חדש, והאמינו שיראו תוצאות מיידיות - אבל זה לא קרה".

בכיר לשעבר בקיקה טוען כי האשמה נמצאת דווקא בחברה העולמית: "עובדה שקיקה לא מצליחה להפעיל זכיינות בשום מקום מחוץ לאירופה".

"הבעיה היא בקונצפט"

כשהחנות נפתחה בקול תרועה רמה, אלפי אנשים הגיעו ביום הפתיחה כדי לחזות בפלא שקרא תיגר על איקאה השוודית.

בעלי הזיכיון התגאו בחנות מעוצבת שמשתרעת על פני 13 אלף מ"ר נטו, וכללה גם ג'ימבורי לילדים ובית קפה. אחרי שאיקאה כבשה את השוק הישראלי לפני כעשור, כשהביאה לצרכן בישראל ריהוט מעוצב במחירים נוחים, ניסתה קיקה לכבוש את לבו באמצעות מגוון רחב שמציע כמה מדרגות מחיר - מזול עד פרימיום.

ואולם הלקוחות פשוט לא התאהבו בקיקה. הם חיפשו את מחירי איקאה - והתאכזבו. עמוד הפייסבוק של החברה הוצף בהאשמות קשות על קשיים באספקת המוצרים ועל תפקודו הבעייתי של מוקד שירות הלקוחות של החברה, שהופעל על ידי חברה חיצונית ולא הוכשר לספק תשובות קונקרטיות על הזמנות ונושאים כספיים. ההאשמות לא פסקו, אך לפני חודשיים סגרה החברה את עמוד הפייסבוק שלה ללא התראה מוקדמת. בנוסף, בתקשורת פורסם לא פעם כי בטיטו מנסה למצוא שותף - אך ללא הצלחה.

"הכתובת היתה על הקיר", אומר מתחרה של החנות. "ביום שבו הם פתחו את הסניף יצאתי משם וחשבתי לעצמי שאין סיכוי שהם יצליחו. הבעיה לא היתה בניהול אלא בקונצפט, שלא היתה לו הצדקה שיווקית. לקחו הרבה מאוד מותגים אירופיים בכל מיני רמות איכות ומחיר, וניסו למכור אותם תחת אותו בית לקהלים שונים. הם לא השכילו להבין מראש שהישראלי שמבקש לקנות מותג יוקרה לא ייכנס לקיקה, אלא יקנה בחנות יוקרתית וישוויץ במותג שרכש בפני חברים, ושצרכנים שמחפשים מותג זול ילכו לאיקאה או למקום אחר".

"ההנהלה היתה טובה, אבל רוב הצרות נבעו מבעיות פיננסיות שליוו אותנו לאורך כל הדרך", אומר אלון אלפרוביץ', סמנכ"ל התפעול והאסטרטגיה של קיקה בישראל. "בהתחלה לא שכרו מספיק אנשים בזמן כי לא היה כסף, אחר כך לא הדריכו את העובדים בזמן ולא הזמינו סחורה בזמן, כי לא היה כסף. לפחות זה הרושם שהתקבל אצלנו". לדבריו, בחודשיים האחרונים נראו תסמינים בעייתיים בחברה: "התחלנו לשלם לספקים בשוטף פלוס 90 לעומת שוטף פלוס 60".

טענה שחזרה על עצמה היא כי החברה לא הצליחה לבדל עצמה מול איקאה. "קיקה פתחו את החנות הראשונה בנתניה ליד איקאה, השם שלהם דומה לאיקאה והצרכן שהכיר את איקאה הגיע לקיקה וישר השווה אותה למפלצת הצרכנית המתוחכמת שנקראת איקאה", אומר תמיר בן שחר מחברת הייעוץ צ'מנסקי בן שחר. "באיקאה יש קונצפט ברור של ערך משתלם לכסף ושלם-וקח, והקונצפט של קיקה לא היה מוכר לצרכן הישראלי. לקיקה פשוט אין זכות קיום במתכונת הזו, והיא צריכה לבנות עצמה מחדש, אם היא בכלל רוצה להמשיך לפעול".

עוד נטען כי העסק סבל מאי ההבנה של הבעלים בעולם הקמעונות. "קמעונות צריכים לנהל קמעונאים, ובטיטו לא בא מעולם הקמעונות, בוודאי לא מריהוט. גם אשטרום מתמחים בנדל"ן ולא בקמעונות", אומר בן שחר.

3,000 לקוחות לא קיבלו סחורה

העובדים לא היו היחידים לצבוא אתמול על דלתות החנות. "כששמעתי שהם נסגרים, הגעתי לכאן כדי לראות מה קורה", מספרת מרים בוהרון מחדרה, שקנתה שולחן וארבעה כיסאות והיתה אמורה לקבל אותם בחודש שעבר. "אני מתכוונת לעשות הכל, מה שאפשר, כדי לקבל את הכסף שלי. לא מתכוונת לוותר".

לדברי ויקטוריה שטרק, המנהלת האדמניסטרטיבית של החנות, כמעט 3,000 לקוחות שילמו לקיקה את מלוא מחיר ההזמנה או מקדמה של 35% - ועדיין לא קיבלו את המוצרים שהזמינו: הסחורה של כ-900 מהם נמצאת במחסני החברה בישראל, וההזמנה של כ-2,000 עדיין לא הגיעה לישראל.

גם כמה מהספקים של קיקה הגיעו אתמול לחנות הסגורה. "יש לנו בפנים מלאי של כמה מאות אלפי שקלים, ועוד מאות אלפים שהם חייבים לנו", אומר מאיר, מנהל פרויקטים בחברת התאורה לוצ'ה. "לא קיבלנו תשלום כבר חודשיים. אתמול שמענו שהם עומדים בפני סגירה, והגענו לראות".

"קיבלתי מייל לפני כמה ימים לבוא לקחת את הסחורה. באתי - ואין עם מי לדבר", מספר סשה, ספק קפה לחנות. "מהיום הראשון לא היה שם עם מי לדבר. זו הטעות הכי גדולה. ההנהלה התנהגה כמו חבורת ליצנים".

בתוך כך, יותר ממחצית מבין 240 עובדי קיקה הצטרפו אתמול להסתדרות, ובכך נהפכה ההסתדרות לפי החוק לארגון היציג של עובדים אלה, והיא אף הקימה להם ועד פעולה. כל אחד מעובדי קיקה מבוטח במוסד לביטוח לאומי, ובמקרים של פירוק או פשיטת רגל של החברה הוא זכאי לפיצוי מהמוסד עד תקרה של 100 אלף שקל.

לדברי עו"ד דפנה שמואלביץ', מומחית לדיני עבודה, הסכום אמור לכסות את השכר שהעובדים שלא קיבלו, תנאים סוציאליים שהחברה חייבת להם, שכר של חודש הקרוי "הודעה מוקדמת" וכן את ההפרשות לקרן הפנסיה, דמי חופשה ודמי הבראה. כמו כן, נכללים בחבילה מהביטוח הלאומי פיצויי הפיטורים. עם זאת, העובדים יוכלו לקבל את המגיע להם מהביטוח הלאומי רק לאחר שבית משפט מחוזי יוציא צו פירוק לחברה.

התובעת הראשית במשרד התמ"ת, עו"ד גלי לוי, אומרת כי "כל מעסיק, גם מי שנמצא בקשיים כלכליים, כפוף להוראות חוקי העבודה וחלות עליו הוראות חוק שהפרתן מהווה עבירה פלילית. החובה לתשלום שכר מינימום במועדו היא אחת מאותן חובות ואי תשלום השכר במועדו מהווה עבירה פלילית שעלולה להוביל לכתב אישום נגד המעביד. הקנס הפלילי המקסימלי שנקבע בחוק בגינה הוא 226 אלף שקל לכל עובד ולכל עבירה. חברה החושבת לגלגל את קשייה הכלכליים על כתפי עובדיה צריכה להביא זאת בחשבון".

מנכ"ל קיקה ישראל, צביקה גולדנברג, מסר בתגובה: "לפני תשעה חודשים נפתחה קיקה מתוך שאיפה להביא בשורה צרכנית חדשה לישראל. קיקה הציגה קונצפט שונה וחדשני שדרש אורך נשימה שיווקי ופיננסי. הבעלים האמינו בחברה והמשיכו להזרים כספים על פי יכולתם. לצערנו, זה לא אפשרי יותר. בחמישי הוגשה בקשה להקפאת הליכים ובמקביל נעשים מאמצי על לדאוג לתשלום השכר החודשי האחרון של כל עובדי הרשת שיקרים מאוד ללבי. כולי תקווה שיימצא פתרון שיאפשר לנו להפעיל מחדש את החנות כבר בשבוע הבא". 

השתתף בהכנת הכתבה: חיים ביאור

קיקה ישראל

הקמה: ספטמבר 2011 מדינת מקור: אוסטריה סניף: נתניה שטח: 18 אלף מ"ר עובדים: 243 בעלים: סלומון בטיטו (85%), אשטרום נכסים (15%) הכנסות ב-2011: 27.3 מיליון שקל הפסד ב-2011: 44.5 מיליון שקל

כתבות מומלצות

קציר חיטה בסוריה, יוני 2022. הקציר מגדיל את היצע החיטה, אבל החשש ממיתון מקטין את הביקוש

פתאום ההשקעות הכי חמות צונחות: נפט, סחורות, תשואות – למה זה קורה?

העיר לא זולה, אבל זה היה משתלם מכל בחינה אחרת

"הבית שלי בגד בי": תל אביבית שעוזבת אחרי שלושה עשורים מגלה מה שבר אותה

שי שרון. "הרגשתי שאני מתאמץ בעיקר בשביל שהבעלים של חברת האופנה ירוויחו יותר"

"חייתי במסיבה תמידית, אבל זה היה כלוב מזהב. עבודה חסרת משמעות"

נמל חיפה. הפקק בשנה וחצי האחרונות גרם למשק הישראלי נזק של עשרות מיליוני שקלים ביום, לפי משרד האוצר

פקק האוניות מול נמלי ישראל דועך והולך, ולא מהסיבות הנכונות

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

"מבחוץ זה נראה סקסי ומגניב, אבל כשנכנסים פנימה מתברר שזאת עבודה קשה והיא חייבת להיות מדויקת"

"אפשר להרוויח 30-20 אלף שקל בחודש מעבר למשכורת": איזה עסק הכי רווחי - פלאפל, פיצה, סושי או שווארמה?

עורכי דין שפרשו מהמקצוע. ״הדור שלנו מחפש מהר, קצר, ענייני, ומבקש שיהיו לו דברים נוספים בחיים, לא רק עבודה"

"הדור הזה עובר בקלות בין עבודות - ומשאיר מאחור את משרדי עריכת הדין"