חשד: עובד סוציאלי ביצע מעשים מגונים בקטין בטיפולו

תלונה קודמת על מעשים מגונים הוגשה לפני שנה וחצי, אך המועצה האזורית המשיכה להעסיק את העובד

רויטל חובל
רויטל חובל
רויטל חובל
רויטל חובל

המשטרה עצרה שלשום עובד סוציאלי, בן 61, בחשד שביצע מעשים מגונים בקטין בן 14 וחצי שהיה בטיפולו בהזדמנויות שונות. בית משפט השלום בחיפה האריך אתמול את מעצרו בארבעה ימים. העובד, יוסף דיאמנט, היה ב-12 השנים האחרונות פקיד סעד במועצה האזורית חוף הכרמל. אף שהוגשה נגדו - לפני כשנה וחצי - תלונה על מעשים מגונים, המועצה המשיכה להעסיק אותו בתפקיד.

דיאמנט עצמו הכחיש שלשום את החשדות נגדו וטען כי הקטין ניסה לסחוט אותו.

את התלונה שהביאה למעצר שלשום הגיש מנכ"ל המועצה האזורית חוף הכרמל, ירון פרידמן, לאחר שכמה אנשים המקורבים לנער הציגו לו סרטון שצילמו, המתעד את דיאמנט ואת הנער רוחצים בים, כשדיאמנט עירום והנער בלבוש תחתון בלבד. לדברי מפקד תחנת טירת כרמל, רב פקד בנצי מוזס, הנער פנה לאותם אנשים וביקש את עזרתם. הם עקבו אחריו וצילמו את השניים בים. לפי תלונת הנער במשטרה, העבירה נעשתה כמה פעמים, במועדים שונים.

המשטרה מסרה עוד שהתלונה הקודמת נגד דיאמנט היתה על מעשים מגונים אך לא בקטינים, והיא נבחנת עדיין בפרקליטות.

מנכ"ל המועצה חוף הכרמל פרידמן וראש המועצה, כרמל סלע, אמרו אתמול בתשובה לשאלה על העסקת דיאמנט, שהתלונה הקודמת לא היתה ידועה להם כלל וששמעו עליה לראשונה אתמול בתקשורת. עוד אמרו במועצה האזורית, ש"הקטין זוכה לליווי צמוד של שירותי הרווחה ביישוב. המקרה נמצא בטיפול ובחקירת המשטרה". דיאמנט התפטר מתפקידו בתחילת השבוע כשהתגלתה הפרשה.

לדברי נציגת המשטרה בדיון להארכת מעצרו של דיאמנט, רס"מ רותם טל, מלבד האירוע בים, דיאמנט הודה בחקירתו שהרשה לנער לנהוג במכוניתו הפרטית אף שהוא קטין ואין לו רישיון נהיגה. "מדובר באדם נורמטיבי לכאורה, עובד לפרנסתו, איש משפחה, שעשה עבירה שהדעת אינה סובלת", אמרה רס"מ טל. "בחקירתו מסר החשוד גרסה שהשתנתה מדי פעם". לדבריה, דיאמנט הודה שנתן לקטין לנהוג במכוניתו, בשתי הזדמנויות, אף שהוא בן 14. "יום לאחר שהאירוע התגלה דיאמנט התפטר מעבודתו. הוא ניסה להעלים את המקרה והיה מוכן לשלם סכום כסף כדי להסתיר את העובדות ולהשתיק אנשים שידעו על כך", אמרה.

דיאמנט עצמו מכחיש את החשדות וטוען שטמנו לו פח. לדברי עורכת דינו, עו"ד תמי אולמן, "הסרטון צולם על יד אנשים שניסו לסחוט כסף מדיאמנט וביקשו ממנו 50 אלף שקל כדי להשתיק את הפרשה. אנו טוענים כי מדובר כאן במזימה שנרקמה על ידי הקטין וחבריו, כאשר הקטין למעשה רצה להתרחץ בעירום עם החשוד. החשוד עשה שטות שהתפתה לבקשתו של הקטין. מיד לאחר המעשה, הקטין רץ עם חבריו לסחוט את החשוד. הם ביקשו מהחשוד 50 אלף שקל ואמרו שאם הוא לא ייתן להם את הסכום, הם ייגשו לתחנת המשטרה ויפוצצו את הסיפור".

בעניין התלונה הקודמת מסר עו"ד שאדי סרוג'י, ממשרדה של אולמן, כי "מדובר במטופל שסבל מבעיות נפשיות. דיאמנט הכחיש את החשדות נגדו וקיבל מכתב שהתיק נסגר". בתשובה לשאלה מדוע לא התלונן דיאמנט על הסחיטה שסחט אותו הנער, מסר סרוג'י כי "דיאמנט פחד להתלונן. הוא לא ידע מה לעשות".

כתבות מומלצות

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

עומסים בנתב"ג

מבחינת חברות התעופה, השאלה אם תגיעו ליעד עם המזוודה היא "בעדיפות אחרונה"