משה כחלון, איתן ששינסקי ומירב ארלוזורוב נבחרו לאבירי איכות השלטון

התנועה למען איכות השלטון תעניק אותות גם לשופט סטיב אדלר, לח"כ חיים אמסלם ולעו"ד יואב ללום, שעתר לבג"ץ בפרשת אפליית התלמידות בעמנואל

צבי זרחיה
צבי זרחיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
צבי זרחיה
צבי זרחיה

>> התנועה למען איכות השלטון הכריזה אתמול על זהותם של אבירי איכות השלטון ל-2011. עם הנבחרים נמנים שר התקשורת והרווחה משה כחלון, פרופ' איתן ששינסקי, השופט סטיב אדלר ועיתונאית TheMarker מירב ארלוזורוב.

את האבירים בחרה ועדה ציבורית בראשות המשנה לנשיא בית המשפט העליון לשעבר, מישאל חשין. האותות יוענקו במסגרת שבוע איכות השלטון בנובמבר 2011.

עוד יוענק האות לח"כ הרב חיים אמסלם (ש"ס), יו"ר תנועת עם שלם; למשנה למנכ"ל משרד מבקר המדינה בועז ענר; לעו"ד יואב ללום, יו"ר עמותת "נוער כהלכה" - שעתרה לבג"ץ בפרשת אפליית התלמידות בבית הספר בית יעקב בעמנואל; ולראש המועצה המקומית מגידו, חנן ארז.

בנימוק להענקת האות לשר כחלון אמרה התנועה למען איכות השלטון כי כחלון פעל מאז מינויו לשר התקשורת להפעלת רפורמות שנועדו לשפר את מעמדו של הצרכן בשוק התקשורת, ובמיוחד בענף הסלולר, ובכלל זה הפחתת דמי הקישוריות והכנסת חברות סלולר חדשות לשוק. השופט אדלר, לדברי התנועה, הוביל מדיניות של הגנה על זכויות העובדים במסגרת תפקידו כנשיא בית הדין הארצי לעבודה, שממנו פרש באחרונה, וששינסקי עמד בראש ועדה שהמליצה למדינה להגדיל את נתחה באוצרות גז ונפט - המלצה שנהפכה השנה לחוק.

ארלוזורוב (44) היא בעלת תואר ראשון בכלכלה ותואר שני במינהל עסקים מאוניברסיטת תל אביב. היא עוסקת בכתיבה כלכלית מ-1990 ובקבוצת "הארץ" מ-1999. ב-1999-2005 ערכה את מוסף "כלכלה" של "הארץ", ומאז 2005 היא מתמקדת בכתיבה פרשנית על נקודות התורפה של המשק ועל ניהול המערכות הכלכליות בישראל. מאמריה מאירים את האתגרים של מערכות החינוך, הבריאות והרווחה, ומקדמים ערכים של שמירת הקופה הציבורית, יעילות השווקים והגנה על זכויות המיעוט והצד החלש במשוואה הכלכלית-חברתית.

בשנים קודמות זכו באות אביר איכות השלטון נשיא בית המשפט העליון לשעבר אהרון ברק, מבקר המדינה מיכה לינדנשטראוס, חושפת השחיתויות ואחת ממייסדות עמותת עוגן לסיוע לעובדי ציבור הרוצים לחשוף שחיתות מיה קוך ז"ל, ועשרות אישים וגופים נוספים.

כתבות מומלצות

מייק בן ארי

"תמיד היתה לו תשובה הגיונית": כך הצליח איש אחד להונות 1,000 משקיעים

ליאור וייס. "אנשים לא יודעים עד כמה גדילה של עסק היא כואבת"

"אנשים אמרו לי - סיימת תואר בהצטיינות בטכניון וזה מה שאתה הולך לעשות?"

שירות נסיעה לפי קריאה של חברת ויה בניו יורק

חברות ההיי־טק שמפסידות מיליארדי דולרים מצאו דרך להישאר בחיים

פרופ' אמיר ירון, נגיד בנק ישראל. ייתכן שזו הזדמנות עבורו לפעולות שיקררו את הביקושים לדירות

מחדל מחירי הדיור: כך התייקרה דירה ממוצעת ב-280 אלף שקל בשנה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

גילעד אלטשולר

אלטשולר שחם חזר להוביל - ומי בתחתית? תשואות קרנות ההשתלמות לחודש יולי

סוחר בוול סטריט. יכול להיות שזעזוע האינפלציה הנוכחי הוא רק ראשון מני רבים

מציאות חדשה או תקלה היסטורית? אסטרטגיית השקעות בת 20 שנה בסכנה