מוטי פרידמן סירב לעמוד בראש אגף התקציבים

בעקבות זאת, המועמד המועדף על שר האוצר הוא כנראה גל הרשקוביץ, לשעבר רכז בריאות, רווחה וחינוך באגף התקציבים, שאף נפגש באחרונה עם ראש הממשלה

מוטי בסוק
מוטי בסוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מוטי בסוק
מוטי בסוק

>> שר האוצר, יובל שטייניץ, אמור להודיע בימים הקרובים על זהות האיש שיעמוד מאוגוסט בראש אגף התקציבים של משרד האוצר.

אתמול נודע כי במסגרת המאמצים למצוא ראש אגף מוביל לתפקיד, הציע שטייניץ את התפקיד לרו"ח מוטי פרידמן, לשעבר יו"ר חברת החשמל ולשעבר המשנה ליו"ר משרד רואי החשבון ברייטמן אלמגור. פרידמן דחה את ההצעה.

הצעת התפקיד לפרידמן נועדה לחולל רעידת אדמה באגף התקציבים. לראשונה בתולדות האגף היה מתמנה לעמוד בראשו כלכלן מהשורה הראשונה במגזר העסקי, שלא שירת מעולם באגף.

לאחר סירובו של פרידמן, המועמד המועדף של שטייניץ הוא, ככל הנראה, גל הרשקוביץ, לשעבר רכז בריאות, רווחה וחינוך באגף התקציבים. באחרונה נפגש הרשקוביץ עם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לשיחת היכרות. עם זאת, באחרונה עלו ספקות בשאלה אם אכן ימונה לתפקיד (ראו מסגרת).

הרשקוביץ עזב את אגף התקציבים ב-2002. בעבר לא התמנו רכזים לשעבר לתפקיד ראש אגף התקציבים, אלא רק בכירים מהם - בדרך כלל סגני ראש האגף שפרשו והצליחו במגזר העסקי.

פטרונו של הרשקוביץ ומי שדוחף אותו לתפקיד, הוא מי שעמד בראש האגף בשנתיים האחרונות - אודי ניסן. ניסן יפרוש מהאוצר בסוף יולי. הוא עבד במקביל להרשקוביץ בתפקידים בכירים בעיריית ירושלים בתחילת העשור. הרשקוביץ היה מנכ"ל כספים ומ"מ מנכ"ל בגיחון, תאגיד המים והביוב של ירושלים, כשניסן היה מנכ"ל הרשות לפיתוח ירושלים (הרל"י). הרשקוביץ משמש מ-2006 בתפקידים בכירים באגד. כיום הוא מנכ"ל אגד אירופה.

באוצר אמרו אתמול כי יש לראות כדבר מובן מאליו את הפגישה בין ראש הממשלה להרשקוביץ, שכן זכותו וחובתו של נתניהו להכיר מקרוב את המועמד לאחד התפקידים הרגישים והחשובים בשירות המדינה. באוצר ציינו כי אין זו הפעם הראשונה שראש הממשלה מבקש ונפגש עם מועמדים לתפקידים בכירים באוצר ובמשרדי ממשלה אחרים.

שטייניץ ציין בימים האחרונים כי הוא מתלבט בין שני מועמדים טובים מאוד לראשות ראש אגף התקציבים. הוא סירב לומר במי מדובר. שר האוצר מתכוון להודיע על החלטתו לאחר שישוב מחר מנסיעה לבולגריה ורומניה עם נתניהו.

באוצר ציינו אתמול כי שני מועמדי אגף התקציבים לתפקיד ראש האגף הבא הם שניים מראשי ראש האגף כיום: ערן פולק, סגן ראש האגף לתקשורת, תיירות ותמ"ת; ורותם פלג, סגן ראש האגף לנושאי ביטחון.

כתבות מומלצות

שיעור באוניברסיטה. באקדמיה מצופה מהסטודנטים להתמודד עם בעיות שלא ראו קודם

הסטודנטים באקדמיה נדרשים לראשונה לחשיבה מעמיקה - והתוצאות עגומות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט