ועדת הערר המחוזית אישרה: קולנוע דיזנגוף בתל אביב ייסגר לטובת סניף של רשת ניו פארם

הוועדה המקומית לתכנון ובנייה בתל אביב ניסתה למנוע את המהלך, בנימוק שיש לבלום את המגמה של סגירת בתי קולנוע בקניונים בעיר

רנית נחום-הלוי, פרשנות
רנית נחום-הלוי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רנית נחום-הלוי, פרשנות
רנית נחום-הלוי

>> חברת סרטי שפירא, הבעלים של קולנוע דיזנגוף בקניון דיזנגוף סנטר בתל אביב, רשאית לסגור את שערי בית הקולנוע ולפתוח במקום סניף של רשת ניו פארם - כך החליטה ועדת הערר במחוז תל אביב. זאת לאחר שהוועדה המקומית לתכנון ובנייה תל אביב דחתה בקשה שהגיש גיא שפירא, מבעלי החברה, לקבל אישור לשימוש חורג כדי להפעיל במקום סניף של רשת ניו-פארם שבשליטת המשביר לצרכן (68%) במקום הקולנוע.

בשנה האחרונה ניסתה החברה לצאת מהסנטר - אך ללא הצלחה. זאת מכיוון שהוועדה המקומית לתכנון ובנייה בעיריית תל אביב סברה כי יש להמשיך בפעילותו של בית הקולנוע דיזנגוף, כדי לבלום את התופעה של יציאת בתי קולנוע מהקניונים בעיר.

ועדת הערר, בראשות עו"ד מיכה גדרון, דחתה את החלטת הוועדה המקומית ואיפשרה לבעלי קולנוע דיזנגוף להתקשר עם רשת ניו פארם. בהחלטה נטען כי התוכנית החלה במקום מאפשרת שינוי הייעוד לשימוש מסחרי אחר.

"רצונה של הוועדה להקים תמהיל שימושים והעובדה כי בתי קולנוע רבים נסגרו בתקופה האחרונה בתל אביב, יש בה אולי כדי להצביע על שינוי הרגלי הצריכה מצד הציבור - שמעדיף את המקומות שבהם יש ריכוז של מספר רב של אולמות קולנוע", כתב עו"ד גדרון בהחלטתו. "ספק רב אם ניתן לשנות מגמה זו בתרבות הצפייה בסרטים בדרך תכנונית על ידי כפיית קיום בתי קולנוע שאינם מתאימים עוד לרוח הזמן ולטעמו של הקהל. מבחינה כלכלית איננו רואים דרך שבה ניתן לכפות המשך קיום של עסק שבעליו אינו מעוניין עוד להפעילו משיקולים כלכליים, בעיקר כאשר התוכנית החלה במקום מאפשרת לו שימוש כלכלי אחר במקרקעיו".

סרטי שפירא היא בעלת שטח של 680 מ"ר הנמצא בקומה הראשונה של האגף הדרומי במתחם דיזנגוף סנטר. במשך עשרות שנים הופעל במקום קולנוע דיזנגוף שכלל שלושה אולמות הקרנה. מכיוון שמדובר בבית קולנוע ישן, טענו בעליו כי אינו עומד מול המתחרים ולכן ביקשו לסגור אותו ולהקים מתחם מסחרי אחר.

"בעוד קולנוע לב (הממוקם בקומה העליונה של דיזנגוף סנטר ומכיל שישה אולמות הקרנה, רנ"ה) הוא קולנוע מודרני ומחודש, קולנוע דיזנגוף הוא מיושן בעל תקרות נמוכות שאינן מקובלות עוד כיום", טענו שפירא בערר שהגישו לוועדה. "הוא אינו בר תחרות עם בתי הקולנוע המוקמים כיום מבחינת המבנה שלהם. מלבד זאת, הציבור מעדיף בתי קולנוע שיש להם אולמות רבים כגון הסינמה סיטי, קולנוע לב או מתחם בית הקולנוע בקניון איילון".

בעקבות בדיקה שערכה הוועדה המקומית לתכנון ובנייה תל אביב הוגשה חוות דעת, שבה נקבע כי על אף שמסמכי התוכנית כוללים פרישת שימושים בכל מפלס ללא קביעת מקום לבית הקולנוע - עיריית תל אביב זקוקה לבתי קולנוע ולכן היא דוחה את הבקשה. על החלטה זו הוגש הערר לוועדת הערר, שקבעה כי לא קיים בסיס משפטי להחלטת הוועדה המקומית להימנע מלאשר את הבקשה להיתר לשימוש חורג.

את סרטי שפירא ייצג עו"ד עופר טויסטר.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בית למכירה

המתווכת מצאה קונה שמוכן לשלם יותר - והרגיזה את בעלת הדירה: "קילקלתי לה את התוכניות"

לימור סוקניק. "המעבר מחיים כשכירה לעצמאית היה מטורף"

"הייתי בכלוב של זהב. איך ששמעו שאני עוזבת – מיליון איש קפצו על התפקיד"

אחרי שהריבית עלתה, הפיקדונות הבנקאיים נעשו אטרקטיביים יותר

הטבלה המלאה | מהבנק הנדיב ועד הקמצן ביותר: פערי הריביות העצומים נחשפים

מ-2008 ועד היום: איך הגענו לאינפלציה הנוכחית

יוני ומיכל רכשו דירה במחיר דמיוני. כך הם איבדו שליטה על המשכנתא

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

ריחאניה. "מרגישים אירופה"

"יש שני יישובים בישראל שבהם הכל נקי, הולכים ברחובות ומרגישים אירופה"

גיף הסכם ממון 2

״הייתי בהלם, עורך הדין אמר לי: ׳חתמת על הסכם של כלה מאוקראינה׳"