"האוצר מתעסק בתככים שלא מסייעים ללחימה בדרום"

משרד הביטחון: לא ביקשנו תוספת תקציב כלשהי ולו של שקל אחד; ועדת הכספים אישרה תוספת של 260 מיליון שקל למערכת הביטחון

צבי זרחיה
צבי זרחיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
צבי זרחיה
צבי זרחיה

(עדכון) מערכת הביטחון תקבל תוספת תקציב של 260 מיליון שקל - כך אישרה בצהריים ועדת הכספים של הכנסת. הוועדה סירבה לאשר העברת סכום נוסף של 124 מיליון שקל למערכת הביטחון כעודף תקציבי משנת 2010.

ההחלטה התקבלה פה אחד בתמיכת הח"כים משה גפני (יהדות התורה), ציון פיניאן (ליכוד), אמנון כהן (ש"ס), זבולון אורלב (המפד"ל), ויעקב אדרי (קדימה). לפי הערכות בכנסת, בקרוב יוגשו לוועדה בקשות לתוספות תקציב נוספות למערכת הביטחון בעקבות הסלמת המצב הבטחוני בדרום והמהומות בעולם הערבי.

בתחילת 2011 הגדילה ועדת הכספים לבקשתו של משרד האוצר את תקציב מערכת הביטחון ב-700 מיליון שקל. כעת, עם אישור התוספת, יגדל תקציב הביטחון במיליארד שקל מאז תחילת 2011.

הבקשה הונחה על שולחן הוועדה כבר לפני מספר שבועות אבל לא אושרה מאחר שנציגי האוצר לא מסרו הסברים לאן מיועד הכסף. האוצר אמר כי מדובר בנושא חסוי שאי אפשר לפרטו. הבוקר הוחלט להעלות את הבקשה לתוספת תקציב להצבעה בוועדה והקואליציה גייסה רוב בעדו.

בסוף דצמבר 2010 תבעה מערכת הביטחון מהוועדה המשותפת לתקציב הביטחון להגדיל בכ-10 מיליארד שקל את התקציב לשנים 2011-2012. בכנסת ציינו אז כי הושגה הבנה שקטה בין ראש הממשלה בנימין נתניהו לשר הביטחון אהוד ברק על הגדלת תקציב הביטחון במהלך 2011-2012. במשרדי ראש הממשלה והאוצר הכחישו אז את הדברים הללו.

בשנת 2011 הגדילה ועדת הכספים את תקציב מערכת הביטחון בכ-1.5 מיליארד שקל. לפי הערכות בכנסת, תרחיש דומה יתבצע גם בשנים 2012-2011 כשמשרד האוצר יגיש בקשות להגדלת תקציב מערכת הביטחון. לפי הערכות, מערכת הביטחון תדרוש להגדיל את תקציבה, בין היתר, בעקבות הסלמת המצב בדרום הארץ.

ממשרד הביטחון נמסר בתגובה כי " המשרד לא ביקש תוספת תקציב כלשהי ולו של שקל אחד. צר לנו על כך שבזמן שיש לחימה בדרום פקידי האוצר מתעסקים בתככים ומרפקנות שאינם מסייעים למאמץ הלחימה וההגנה על תושבי הדרום. התקציב בסך 260 מיליון שקל שאושר בוועדת הכספים, עבור משרד הביטחון אינו תוספת כלשהיא לתקציב הביטחון, מדובר במימוש החלטות הממשלה שכבר סוכמו ואושרו בעבר".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

תופעות לוואי בעקבות שימוש בפרופסיה

"כל הגוף מרגיש מחושמל, הכל שורף וכואב": הם רצו לעצור את ההתקרחות. זה הרס להם את החיים

נועם וימן

מתוחכמים ומסתוריים: האנשים שהבלעדיות הפכה אותם לעשירים מאוד