"לאחר תקופה ארוכה של הסתגרות, נראה פריחה של מסחר פיזי"

אייל בן-חיים, סמנכ"ל התפעול של בנק לאומי, בכנס היום שאחרי של TheMarker ובנק לאומי: "עובדים חדשים לא ממש מתפתחים מבחינה מקצועית כשהם מועסקים מהבית"

יעל בלקין
יעל בלקין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אייל בן חיים
אייל בן-חיים. "נדרש אומץ ניהולי לשנות החלטות בהתאם למציאות המשתנה"

המנטרה של הסגר הראשון היתה "עבודה מהבית", ונראה היה שעולם חדש ומופלא נגלה בפני שוק העבודה. אך במהלך הסגר השני, מספר אייל בן-חיים, סמנכ"ל התפעול בבנק לאומי, נראה היה שהתמונה אינה כל כך ורודה.

"גילינו שהעבודה אמנם מתבצעת, אבל כמות היוזמות החדשות ושיתופי הפעולה יורדת באופן משמעותי. ראינו שידע מקצועי של עובדים מצטיינים נשאר אצלם, ועובדים חדשים, או כאלה שלא הספיקו להתמקצע - לא ממש מתפתחים מבחינה מקצועית", אמר. בן-חיים אמר את הדברים בכנס "היום שאחרי", שנערך על ידי TheMarker ובנק לאומי, ועוסק באסטרטגיות יציאה מהמשבר.

לאחר ההבנה שהעבודה מהבית אינה פתרון קסם, הגיע הפתרון הבא: מודל היברידי - עובדים חלק מהשבוע בבית וחלק מהמשרד. "זהו, מצאנו, אמרו כולם. נשלב את זה עם שיטת הכיסא החם או המשרד החם, ולא נבטל את כל הצורך במשרדים, אבל נחסוך בהוצאות, וגם העובדים ישמחו", אמר בן-חיים. "אני חייב להודות שאני בכלל לא בטוח שזה אידיאלי כמו שזה נשמע. אצלנו בחטיבת התפעול של לאומי ראינו פערים משמעותיים מאוד ברצון של העובדים. לדוגמה, ראינו שעובדים ללא ילדים רצו מודל משולב, ומנגד, עובדים עם ילדים צעירים העדיפו להיות כמה שיותר בבית".

השנה האחרונה הביאה גם לזינוק בפעילות בדיגיטל, וגם השינוי הזה הביא לקשיים, לצד היתרונות. "הזינוק בפעילות בדיגיטל נבע מחוסר ברירה, אבל לקראת היום שאחרי, ראינו שחלק גדול מהלקוחות גילה את יתרונות הדיגיטל ונשאר בעולם החדש. עם זאת, גם בדיגיטל לא צריך לוותר על הקשר האישי עם הבנקאי, והתחלנו במתן ייעוץ השקעות בזום. אני לא בטוח שחיינו השתנו לנצח ונהפכו לווירטואליים. ייתכן שלאחר תקופה ארוכה של הסתגרות בבתים, העדפות הצרכן ייטו לכיוון ההפוך, ונראה פריחה של מסחר קמעוני, דווקא פיזי".

בן-חיים לא ממהר להמליץ להיפטר מכלל משרדי החברה או לסגור את כל החנויות הפיזיות. "לא כדאי לסגור חוזים ארוכים ללא אפשרות יציאה, גם אם המחיר השוטף גבוה יותר", אמר. "הדרך היחידה להתמודד עם חוסר ודאות בתקופה כל כך דינמית היא גמישות, ואומץ ניהולי לשנות החלטות בהתאם למציאות המשתנה".

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker