בעקבות החלטת מועצת חכמי התורה – איציק כהן הודיע על פרישה

פרישתו של כהן נבעה מהחלטה שנפלה במועצת חכמי התורה של ש"ס בתחילת 2019, שלפיה נקבע כי הוא יכהן שנתיים נוספות בלבד או עד לבחירות הבאות, המוקדם מביניהם

חגי עמית
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
איציק כהןצילום: תומר אפלבאום
חגי עמית

יומיים לפני פרסום הרשימה שעמה תתמודד מפלגת ש"ס לכנסת, הודיע היום (שני) סגן שר האוצר, איציק כהן, על פרישה מהחיים הפוליטיים. פרישתו של כהן נבעה מהחלטה שנפלה במועצת חכמי התורה של ש"ס כבר בתחילת 2019, שלפיה נקבע כי כהן וכן סגן השר, משולם נהרי, ימשיכו לכהן שנתיים נוספות בלבד או עד לבחירות הבאות, המוקדם מביניהם.

למרות זאת, כהן הושאר ברשימה גם כאשר הכנסות בישראל פוזרו בזו אחר זו בשנתיים האחרונות. לקראת פרסום הרשימה ביום חמישי הבין כהן כי החלטת המועצה תתממש הפעם, והודיע על פרישה. כהן שימש חבר כנסת כחצי יובל – מאז 1996. הוא שימש סגן שר במשרד האוצר מאז 2015.

יו"ר ש"ס, אריה דרעי, מסר: "סגן שר האוצר, ח"כ הרב יצחק כהן, הוא נדבך חשוב בתנועת ש"ס מאז הקמתה. הוא היה מראשוני הפעילים באשקלון וקידש שמים ברבים. הרב יצחק אהוב ונערץ על כולם. אין לי ספק שתנועת ש"ס תהנה ממנו עוד שנים רבות בתפקידים נוספים. לא נוותר על כישרון כזה. תנועת ש"ס מכבדת את רצונו לפרוש מהכנסת ומבחינתנו הוא ימשיך להיות ציר חשוב בחיים הציבוריים של תנועת שס״.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker