אחרי שמינוי החשכ"ל ירד מהפרק - כ"ץ ממנה את קובי בליטשטיין למ"מ מנכ"ל האוצר

בליטשטיין, שאינו בעל רקע כלכלי, כיהן עד כה כמשנה למנכ"ל משרד התחבורה והגיע למשרד האוצר רק בשנה האחרונה כמינוי של כ"ץ לתפקיד ראש מטה התשתיות הלאומיות

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שר האוצר ישראל כ"ץ
שר האוצר ישראל כ"ץצילום: אמיל סלמן

אחרי שהדיח את ערן יעקב, נכשל במינוי עודד שמיר ולאחר שיחות עם החשכ"ל יהלי רוטנברג שבהן התברר כי לא יוכל לכהן בתפקיד בשל העומס, שר האוצר ישראל כ"ץ החליט למנות את קובי בליטשטיין למנכ"ל משרד האוצר. בלישטיין, שאינו בעל רקע כלכלי, כיהן עד כה כמשנה למנכ"ל משרד התחבורה והגיע למשרד האוצר רק בשנה האחרונה כמינוי של כ"ץ לתפקיד ראש מטה התשתיות הלאומיות.

קובי בליטשטייןצילום: ששון תירם

כ"ץ הדיח את מנהל רשות המסים ערן יעקב מהתפקיד, לאחר שסירב לבצע מינוי פוליטי שביקש כ"ץ לתפקיד משנה מנכ"ל משרד האוצר (כ"ץ מכחיש זאת). לאחר מכן בחן אפשרות למנות את רוטנברג לתפקיד, אך לאור העומס הרב שבו שרוי רוטנברג כרגע, המינוי ירד מהפרק.

בלישטיין, עו"ד בתפקידו האזרחי, מכהן בתפקיד ראש מטה התשתיות הלאומיות במשרד האוצר - מטה שהוקם על ידי כ"ץ. הקמת המטה עוררה ביקורת חריפה מאחר שהיא הופכת את משרד האוצר ממשרד מטה למשרד שמוביל בעצמו תשתיות. קודם לכן לא היה מעורב בלישטיין בפעילות משרד האוצר והוא לא מכיר מקרוב את פעילות האגפים השונים במשרד. ללא היכרות כזו וללא רקע כלכלי הוא יתקשה בניהול משמעותי של פעילות האגפים השונים

בליטשטיין ימלא תפקיד זה בנוסף לתפקידו הנוכחי כראש מטה התשתיות הלאומיות. הוא כיהן בעבר כסמנכ"ל פיתוח ותשתיות במשרד התחבורה, סמנכ"ל משאבי אנוש וראש מנהל תוכנית נתיבי ישראל. הוא אל"מ במילואים אשר שירת בצה"ל במשך 25 שנה במגוון תפקידי פיקוד ומטה בחיל התקשוב. שימש גם עו"ד במגזר הפרטי.  

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker