שאול מרידור: "כ"ץ אמר לי 'תוריד כדי שאני אוכל לחלק'"

מנכ"לית האוצר לשעבר קרן טרנר אייל, וראש אגף התקציבים לשעבר שאול מרידור תיארו בתוכנית "עובדה" את ההתנהלות הבעייתית במשרד האוצר תחת השר ישראל כ"ץ

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
קרן טרנר-אייל ושאול מרידור
קרן טרנר-אייל ושאול מרידורצילום: מוטי מילרוד, ניר קידר

שר האוצר ישראל כ"ץ דרש מראש אגף התקציבים לשעבר שאול מרידור "לשחק במספרים", כלומר להפחית תחזית של עלויות תוכניות שונות, כדי שייווצר עודף תקציבי לתוכניות אחרות - כך נחשף אמש (חמישי) בתוכנית "עובדה".

מרידור אמר: "שר האוצר לוחץ להפחית את הכסף שאני חושב שיעלו הצעדים כדי שייווצר לנו עודף של 3 מיליארד שקל. אני חשבתי שזה לשחק במספרים ואמרתי שדבר כזה לא ייעשה". לדברי מרידור, כ"ץ אמר לו "תוריד כדי שאני אוכל לחלק". מרידור סירב לעשות את זה.

בתוכנית התראיינה גם מנכ"לית האוצר לשעבר קרן טרנר אייל. "חשוב שאנשים יבינו מה קורה פה. יש תהליך שקורה במגזר הציבורי", אמרה טרנר.

היא סיפרה כיצד בוטלה עמדת הדרג המקצועי באוצר שוב ושוב סביב רצונו של ראש הממשלה בנימין נתניהו לחלק מענקים לכל אזרח - תוכניות שהדרג המקצועי התנגד להם. שאול מרידור אמר בהתייחס לתוכניות האלה כי "ככה נראות מדינות שלא מתפקדות. ככה נראית הדרך למטה. הזכרתי את ונצואלה".

טרנר אמרה בנוגע למענקים לכל האזרחים, שהוצעו על ידי יועצו של נתניהו, אבי שמחון: "אמרתי שהוא ג'ינג'י והוא משוגע. זה היה בשלוף. לא היה קריטריון. אין להם פרטים, לא עשו שום עבודת מטה כמה, למי זה יגיע ומי לא צריך את זה".

מנגד שמחון אמר כי "בסוף היינו צריכים לעזור למיליון וחצי אנשים ואם נותנים לזוג 3,500 שקל זה מצוין. נתנו לרובם ואני לא מצטער על זה".

טרנר סיפרה כיצד שוב ושוב מידר כ"ץ את הדרגים המקצועיים בדיונים השונים. "שר לבד, שעושה מה שבא לו, זה לא בריא לאף אחד, לשום מדינה. בטח לא למדינה שלנו", אמרה טרנר.

מרידור תיאר כיצד כ"ץ אסר עליו ועל טרנר, תוך שהוא צועק, להביע את עמדתם המקצועית בדיונים בנוגע לתוספות בתקציב.

לא נמסרה תגובת כ"ץ.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker