מנדלבליט מזהיר את ישראל כ"ץ מכלכלת בחירות ותעמולה אסורה

מנדלבליט שיגר את מכתבו לאחר שלדבריו נמסר לו כי כ"ץ הנחה את משרדו לגבש תוכנית כלכלית להוצאת המשק ממשבר הקורונה ■ "יש להיזהר משימוש לא ראוי בכוח השלטוני ובמשאבי המדינה לתעמולה"

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט
היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליטצילום: עופר וקנין

היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, שיגר הערב (ד') לשר האוצר, ישראל כ"ץ, מכתב שבו הזהיר אותו מכלכלת בחירות. מנדלבליט הורה לכ"ץ להציג בממשלה תוכניות בהתאם למדיניות ה"ריסון והאיפוק" בתקופת בחירות.

מנדלבליט שיגר את מכתבו לאחר שלדבריו נמסר לו כי כ"ץ הנחה את משרדו לגבש תוכנית כלכלית להוצאת המשק ממשבר הקורונה. חלק מהתוכנית כולל מענקים נרחבים למובטלים ועסקים. מנדבליט הורה לכ"ץ לפעול יחד עם הדרגים המשפטיים כדי לאשר את התוכנית.

"אני מצויים בתקופת בחירות הגוזרת על הממשלה, לרבות שריה ומשרדי הממשלה, חובת איפוק וריסון בכל הנוגע להחלטות, הקצאת משאבים ויוזמות חקיקה", כתב מנדלבליט. היועמ"ש הוסיף כי "יש להיזהר משימוש לא ראוי בכוח השלטוני ובמשאבי המדינה לתעמולה או השגת יתרון לא הוגן למפלגה או מועמד מסוים".

ישראל כ"ץצילום: אמיל סלמן

המשמעות של המכתב היא שכ"ץ ייאלץ לקבל אישור לכל תוכנית כדי לוודא שהיא אכן נועדה להבטיח "פעולה תקינה של הרשות המבצעת ואספקה של שירותים חיוניים או צרכים מיידיים לציבור".

מנדלבליט אמור להכריע בקרוב בסוגיה נוספת - הבקשה של כ"ץ למנות בתקופת בחירות את עודד שמיר למנכ"ל משרד האוצר, על אף שאין לו כל ניסיון בתחומי הפעילות של משרד האוצר. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker