גלעד לוי

>> המיליונרים החדשים של ההיי-טק הישראלי

גם בשנת הקורונה ענף אחד נצץ וזהר מעל כולם, והפערים במשק הישראלי כנראה מעולם לא היו גדולים יותר: בדיקת TheMarker מגלה כי 13.5 אלף עובדי היי־טק שמועסקים בעשר חברות הטכנולוגיה הציבוריות הגדולות בישראל התעשרו השנה (על הנייר) בלא פחות מ–2.5 מיליארד דולר. עמרי זרחוביץ' מביא את המיפוי המלא, שממנו עולה כי וויקס מככבת במקום הראשון (עובדיה התעשרו ב-721 מיליון דולר), אבל גם לעובדי פייבר, סולאראדג' וג'ייפרוג אין במה להתבייש.

>> חופשה ללא סוף

"אני מאבדת את האמונה בכך שאני מסוגלת לחזור לעבודה. אני יודעת שאני יכולה, אבל זה מפחיד אותי. הקרקע נשמטה מתחת לרגליי". סיפורה של מיכל שעשוע הוא ככל הנראה גם סיפורם של יותר מ-200 אלף ישראלים שנמצאים בחל"ת וחיים על דמי אבטלה. נתנאל גאמס מספר על החשש הכבד שלחלקם פשוט לא יהיה ממה לחיות.

>> האיומים משתלמים

אם הבדיחה לא היתה על חשבוננו, זה בוודאי היה מצחיק: ערב הבחירות לכנסת, גורמים במשרד האנרגיה מקדמים צ'ופר ענק לשברון ודלק — ולעזאזל המאבק הסיזיפי להורדת מחיר הגז המופקע שהן גובות. אבי בר-אלי עם הסיפור המטריד.

>> ונצואלה, ונצואלה

מה התגלה בבדיקה שהזמינה ההתאחדות לכדורגל על השייח' האלמוני שרכש את בית"ר ירושלים, ומה אומר על זה משה חוגג? שוקי שדה ורותי לוי ממשיכים לחקור את העסקה שמסעירה את הספורט הישראלי.

>> כאן מתחסנים. או שלא

רון חולדאי, ראש העיר תל אביב, ורוני גמזו, מנכ"ל בית החולים איכילוב, הצליחו לחסן את רוב עובדי ההוראה בעיר. זה מאוד לא מצא חן בעיני שר הבריאות יולי אדלשטיין, שביטל את הקצאת החיסונים לבתי החולים. ליאור דטל, שחשף את הסוד של איכילוב והעירייה, עם הסיפור שאולי הביא לשינוי בתעדוף החיסונים בישראל.

>> כאן מרגלים

נתן אשל ויוסי כהן שידכו, וצביקה נווה יצא לחפש מידע על עורך דינו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, עמית חדד. מבולבלים? גור מגידו עושה סדר.

>> שפת הזום החדשה

גם לכם קרה שהבוס התעצבן וכעס בזום? מחקר ענק שנערך בארה"ב, מיפה את המלים והביטויים שחזרו על עצמם בשיחות ועידה, ואשר שימשו לתיאור הזמנים חסרי התקדים שבהם אנו חיים (למרבה ההפתעה, רמת הגידופים והקללות מצד מנהלי החברות נותרה ללא שינוי לעומת השנה הקודמת).

>> הייתם משלמים על זה 117 שקל בחודש?

טעימות יין בחדר דיירים וקבוצת רכישה לפירות וירקות: חברות הנדל"ן רוצות למכור לכם קהילה - וגילי מלניצקי בדקה אם מדובר בגימיק או במגמה חדשה.

>> 300 עצים ביער של משפט נתניהו

סניגורי ראש הממשלה בנימין נתניהו ושאול אלוביץ' חגגו ניצחון, כשבצעד חריג הורה בית המשפט לפרקליטות לתקן את כתב האישום, ולכלול פירוט של כל בקשות נתניהו ובני משפחתו להשפעה על הסיקור בוואלה. ד"ר עידו באום חושב שהחגיגה שלהם היתה מוקדמת, וממפה את האתגר הגדול של הפרקליטות. 

>> ובינתיים בבני ברק

יורם גביזון מסביר למה עם כל הכבוד למוטציה הבריטית ולנתניהו, ראש הממשלה האמיתי של ישראל הוא הרב חיים קנייבסקי.

>> לכל הכתבות המומלצות: 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker