משה חוגג: נכנסים בי כי אני לא אשכנזי תל אביבי מ-8200

משה חוגג בראיון ל"אולפן שישי" על העסקה עם שייח' חמד בן ח'ליפה: "אני רק מכניס שותף שיעזור לי. איזה אינטרס יש לו לעשות עסקה שהוא לא יכול לעמוד בה?"

שוקי שדה
שוקי שדה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
משה חוגג באימון של בית"ר ירושלים
משה חוגג באימון של בית"ר ירושליםצילום: EMMANUEL DUNAND - AFP

"כזה טירוף ורוע סביב אדם שבא לתת - לא ראיתי. בושה וחרפה", כך אמר הערב (ו') משה חוגג, הבעלים של בית"ר ירושלים, בראיון לאולפן שישי, בהתייחסות לתהיות העולות בנוגע לשותפו החדש בבית"ר ירושלים, שייח' חמד בן ח'ליפה.  

השבוע חשף TheMarker ממצאים מבדיקה שנערכה בהתאחדות לכדורגל, ומהם עלה החשש כי בן ח'ליפה הוא איש קש. בבדיקה נמצא כי בבעלותו עשרות חברות לא פעילות, ונטען כי יש פערים משמעותיים בין הצהרת ההון שמסר להתאחדות לבין הנכסים שברשותו בפועל. 

כמו כן, ועדה בהתאחדות לכדורגל קיבלה מידע על קשריו של בן ח'ליפה עם אנשים ששמם נקשר, בין היתר, בהונאות ובהלבנות הון. בין היתר, עלה כי בן ח'ליפה הצהיר בפני ההתאחדות כי הונו מוערך בקרוב ל-1.6 מיליארד דולר.   הנכס המרכזי בהצהרת ההון של בן חליפה היה אג"ח של ממשלת ונצואלה, שהוא העריך את שוויין בכ-1.5 מיליארד דולר. אלא שהאג"ח אינן סחירות, וכתוצאה מהמשבר הכלכלי במדינה, התשלומים עליהן הושעו על ידי הממשלה.

בן ח'ליפה וחוגג חותמים על עסקת בית"רצילום: רויטרס

כמו-כן, נחשף החשש לפערים בשווי הנדל"ן בבעלותו בדובאי ולבנון שעליו הצהיר בפני ההתאחדות, וכן שבחשבון הבנק שלו יש פחות מ-4 מליון דולר. ביום רביעי השבוע הודיעה ההתאחדות לכדורגל לבית"ר ירושלים שהיא לא יכולה בשלב זה לקבל החלטה בעניין אישור העסקה, מכיוון שלוועדה לא הגיעו כל החומרים הדרושים לגבי בן ח'ליפה.   

דני קושמרו, מגיש אולפן שישי, שאל את חוגג בנוגע לממצאים והוא ענה: "כל שאלה שיש לגיטימית, שואלים, מקבלים תשובה. לגבי האם שווה 100 מיליארד, עשרה מיליארד, מיליארד, או 100 מיליון, מה זה משנה? אני עדיין בבית"ר, אני רק מכניס שותף שיעזור לי. איזה אינטרס יש לו (לשייח') לעשות עסקה שהוא לא יכול לעמוד בה?". חוגג גם אמר כי "אני עברתי את הוועדה הזו, אף אחד לא ביקש ממני שמאות על הבית שלי, זה מטורף". במהלך הראיון הציג חוגג לקושמרו הודעה מבן ח'ליפה על העברת כספים שזה ביצע עבור עסקת בית"ר, אך סירב לומר כמה כסף העביר. חוגג אמר שבן חליפה לא ייסוג מכוונתו לרכוש 50% מבית"ר. "העסקה חתומה, זה גמור".

חוגג התייחס גם לביקורת בתקשורת שעולה כנגדו, וטען כי היא קשורה להיותו הבעלים של בית"ר ירושלים, אך גם לדברים אחרים. "הם (המבקרים) רוצים 8200, אשכנזי, עדיף, אם אפשר, ואני מהדרום, ואני חושב שזה שילוב של כל הדברים האלו. אני גם אוהב מכוניות...אבל אני מצליח, על אפם ועל חמתם".

ברוך השם, הכל תלוי בביטקוין

חוגג נשאל בראיון גם בנוגע לשוויו האישי ואמר על כך: "ברוך השם, הכל תלוי בביטקוין". בשנה האחרונה ערך המטבע זינק באופן אסטרונומי והגיע לשווי של כ-40 אלף דולר. חוגג המליץ לרכוש ביטקוין, "חד וחלק, אבל חשוב להבין - מטבע שיודע לעלות מאות אחוזים בשנה, יודע לעשות גם ירידות כאלו. זה נכס מסוכן".

חוגג התייחס גם לתביעות הרבות שהוגשו נגדו בשנתיים האחרונות וטען כי נתבע על-ידי משקיעי ביטקוין שהפסידו כסף. חוגג רמז לכך שהוא מצטער שהיו מקרים שבהם הגיע לפשרות מול תובעים שלו:  "בהתחלה נכנעתי לדברים האלו. אמרתי – אני אקנה שקט. טעות עולם. קניתי רעש בכסף רב". חוגג הודה גם שיש לו סכסוך עם נהגו, רועי ברוכיאל, ועם אשתו, שעובדת כמזכירתו של חוגג. ברוכיאל הוא חבר ילדות של חוגג ונחשב במשך שנים לאיש סודו. לאחרונה הוא שכר את עורך-הדין אילן סופר כדי להיערך לתביעה זו. 

בעבר פורסם בעיתון "גלובס" כי לחוגג יש שני שותפים, בכירים לשעבר במשטרת ישראל. האחד הוא ניצב בדמוס רוני ריטמן, לשעבר מפקד 433 שהייתה כנגדו תלונה על הטרדה מינית (שנסגרה) ופרש במאי 2018. האחר הוא מפכ"ל המשטרה לשעבר, דודי כהן, שבמשך שנים עבד בקבוצת יצחק תשובה כיו"ר חברת כהן פיתוח. על השאלה איך אפשר לפרש את זה שחוגג מצרף אליו שוטרים בכירים לשעבר, ענה כהן בכתבה: "לא הוא (חוגג) לקח אותנו, אלא אנחנו באנו...אנחנו רואים את הדברים עין בעין, בראייה טכנולוגית".

לפני חודש נחשף ב-TheMarker כי במארס 2020 חתם חוגג על הסכם הלוואה בסך 15.5 מיליון דולר עם רועי חיון שהורשע ב-2016 בעריכה, ניהול וארגון הימורים, במרמה ובפעולות ברכוש אסור. הסכם ההלוואה חשף כי חוגג הסכים ללכת רחוק כדי לקבל גישה לכסף מזומן שאיתו התכוון למנף עסקה אחרת. בין היתר, הוא הבטיח כי יפעל למכור שחקנים של בית"ר ירושלים, לפי דרישתו של חיון, במידה שלא יוכל להחזיר את הכסף בדרכים אחרות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker