בגלל דובאי: משרד הבריאות שוקל להפוך את כל המדינות לאדומות

הסיבה לצעד הדרמטי שנשקל: רצונה של ישראל להימנע ממשבר דיפלומטי מול איחוד האמירויות. מקור בכיר: "מקבלי ההחלטות מושפעים מהסרטונים שראו על התורים מנתב"ג ומהמסיבות הצפופות בדובאי"

הדר קנה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דובאי
תיירים בדובאיצילום: אי־פי

בעקבות שובם של ישראלים רבים מדובאי כשהם חיוביים לקורונה, במשרד הבריאות שוקלים לשנות את הסטטוס של כל המדינות לאדומות ללא יוצא מן הכלל - כך נודע לTheMarker. 

המשמעות היא שחובת הבידוד של 10 ימים תחול על כל החוזרים מחו"ל, לעומת המצב היום שבו חזרה מיעד ירוק לא מצריכה בידוד. ההחלטה נבחנת כרגע במשרד הבריאות ונתונה לאישור שר הבריאות יולי אדלשטיין.

מאחורי הצעד הדרמטי שנשקל - שינוי הסטטוס של כל המדינות ל"אדומות", כולל מדינות שבהן התחלואה לא עלתה - עומד ניסיון של ישראל להימנע ממשבר דיפלומטי מול איחוד האמירויות. על פי נתוני משרד הבריאות, בדצמבר נמצאו 32 ישראלים חיוביים לקורונה, מתוך 4,931 שחזרו משם בסך הכול. אמנם אין זה מספר גבוה המצדיק שינוי הסטטוס של איחוד האמירויות מממדינה ירוקה לאדומה, אך הנתון מדאיג את משרד הבריאות, שחושש כי הנהירה ליעד תביא לכאן חולים רבים.

גם התורים הארוכים בנתב"ג מעוררים את החשש מכך ששיעורי התחלואה יעלו - רגע לפני מבצע החיסונים הנרחב המיועד למגר את המחלה. במשרד החוץ התנגדו בתוקף לשינוי הסטטוס של איחוד האמירויות, מחשש לתקרית דיפלומטית עם המדינה שרק לאחרונה נפתחה לישראלים לאחר הסכמי הנורמליזציה שנחתמו. 

בכיר הבקיא בדידונים הסביר: "הכל בגלל דובאי. מקבלי ההחלטות מושפעים מהסרטונים שראו על התורים מנתב"ג ומהמסיבות הצפופות בדובאי, ולא משנה שכאן התחלואה עולה ושם היא נשארת אותו הדבר. הפוליטיקאים חושבים שאם תשתנה מדיניות התחלואה וכל המדינות יהיו אדומות יימנע משבר מול האמירתים, ולכן פוגעים גם ביעדים כמו סיישל או הונג קונג. אין באמת סיבה אחרת לעשות את זה". 

בין היעדים שכעת עדיין ירוקים: אוסטרליה, אורוגוואי, הונג קונג, איי סיישל, איחוד האמירויות, ניו זילנד וסינגפור. לפי נתוני רשות שדות התעופה, בדצמבר צפויים להגיע לאיחוד האמירויות כ-50 אלף נוסעים (הלוך ושוב) ביותר מ-300 טיסות.

מספר הבדיקות החיוביות של חולי קורונה החוזרים מאיחוד האמירויות החל לעלות בהדרגה, וכבר בשבוע שעבר נדרש לכך משרד הבריאות: צוות מקצועי המורכב מאנשי משרדי הבריאות והחוץ ונציגי ממשלה נוספים התכנס, ודן בשאלה אם להפוך את איחוד האמירויות לאזור אדום.

הצוות בחן את נתוני התחלואה במדינה, והגיע למסקנה שהנתונים היבשים, המורכבים בין היתר ממספר החולים הממוצע במדינה בשבועיים האחרונים, שיעור הבדיקות ל-100 אלף איש, מספר החולים קשה ומספר המתים - אינם מצדיקים את שינוי הסטטוס של המדינה.

הצוות גם הגיע למסקנה מרכזית אחת: הבעיה היא לא אחוזי התחלואה באיחוד האמירויות, אלא ההתנהגות של הישראלים שנוסעים לשם - שנוטים להתקהל ולא שומרים על כללי עטיית המסכות. כעת מסתמן כי יוחלט למנוע זאת באמצעות בידוד לכל השבים משם. 

בענף התעופה מתנגדים באופן נחרץ לבקשה להפוך את כל היעדים לאדומים, בעיקר מסיבות כלכליות: בימים אלה כמעט שאין תיירות יוצאת מישראל למעט דובאי, איי סיישל ומספר מצומצם של יעדים אחרים. טיסות לדובאי ואיי סיישל הן  למעשה מקור ההכנסה הכמעט יחיד לענף שספג מתחילת משבר הקורונה מהלומה ממנה רבים לא יצליחו להתאושש.

ראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות, ד"ר שרון אלרעי פרייס, אמרה היום (רביעי) בראיון לתכנית "בחצי היום" ברשת ב': "אנחנו כל הזמן מסתכלים על הנתונים גם מדובאי וגם ממקומות אחרים ורוצים לוודא שברגע שיש איתות על בעיה - נעשה שינוי במדינה מירוקה לאדומה מה שיחייב בידוד. הסיפור של דובאי הוא מעניין לא בגלל נתוני התחלואה של המדינה עצמה - כי הם גבוליים, אלא בגלל כמויות האנשים שנוסעים לשם. גם אם פחות מאחוז מהחוזרים מאומתים - והמספר היום הוא 0.9 אחוז - אז בגלל שנוסעים לשם כל כך הרבה אנשים, גם פחות מ- 1% מתממש לכמות לא מבוטלת שיהיו מאומתים בחזרתם, ואת זה אנחנו רוצים למנוע - שהם יסתובבו לא מבודדים".

אלרעי פרייס מתחה ביקורת על הנעשה בנתב"ג בכלל, וסביב הטיסות מאיחוד האמירויות בפרט. "כשאנחנו מגיעים לביקורים כולל בנתב"ג, מראים לנו בצורה נפלאה איך אפשר לשמור על תנאי התו הסגול -  אבל בסוף, במאני-טיים, כשיש הרבה אנשים שנוסעים אני חושבת שזה מחדל שרואים את התמונות של התקהלויות אדירות שניתנות למניעה כי לא עומדים בתנאי התו הסגול". לדבריה, "לא כל כך ברור לי למה זה קורה, הרי יודעים בדיוק כמה אנשים אמורים להגיע ובאיזה שעות". 

כשנשאלה מדוע לא בודקים את כל הנוחתים מחו"ל, השיבה אלרעי פרייס כי "אנחנו הולכים לכיוון הזה, אבל יש שני דברים שחשוב להבין: ראשית, החוק בישראל לא מאפשר כרגע חובת בדיקה וצריך לפתור את זה. ושנית - חשוב לדעת את הנתונים - כשאני לוקחת את כל המאומתים שהפכו לחולים אחרי שחזרו מחול - רק 3% מתוכם יהיו מאומתים ביום הנחיתה בנתב"ג. לכן חשוב לבדוק, אבל זה לא מספיק כדי לתפוס את רוב המאומתים שחוזרים". 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker