המשכורת בהיי-טק מצוינת, התנאים מעולים. אבל יש מחיר לכל התענוג הזה

צריך להקליט כל ראיון עבודה ■ ראיתי במו עיני כמה בעיות יוצר הקנאביס ■ תמשיכו לחלום על ירידת מחירי הדירות ■ ומאיפה יגרדו עובדים להיי-טק? | הטוקבקים הנבחרים של השבוע באתר TheMarker

משרדי חברת היי-טק
משרדי חברת היי-טקצילום: Christie Hemm Klok/The New York Times

■ תגובה לכתבה של ג'ניה וולינסקי, ירושה בהפתעה: "במקרה גילינו מאות אלפי שקלים שמגיעים לנו מקופת הגמל"

>> רק אחרי 5 שנים הצלחתי להוציא את הכסף

הבעיה שהאוצר לא עושה דבר בנידון.. .נלחמתי 5 שנים עם מנהלי קופה לקבל מידע על הכספים שאבי חסך....לא היו מוכנים לשלוח דוח... הטענה הייתה שהם שולחים כל שנה לכתובת של הנפטר....שקר וכזב.. פניתי בתלונה למפקח על שוק ההון... לצערי חוץ ממכתב ששלחו שקיבלו את התלונה לא טיפלו בכלום.... החברה המנהלת טענה שהם לא שולחים דוח למרות שהיה להם את שם המוטבת ואת כתובתה.....רק לאחר 5 שנים עם משלוח מכתבים רבים הצלחתי להוציא את הכספים....יש לחייב את כל הגופים לשלוח דוח שנתי בכל שנה לבעלי הקופה גם אם הם נפטרו בוודאי כאשר יש מוטבים בקופה... (מניסיון אישי)

*****************

■ תגובה למדור של ליאת לוי, הפנים שמאחורי המספרים: בראיון העבודה, המראיין שאל אותי אם אני בזוגיות ואם זה עם גבר או אישה

>> צריך להקליט כל ראיון עבודה

לא להאמין שאנשים מרשים לעצמם לשאול בראיונות עבודה לגבי הרכב המשפחה ונטייה מינית. לדעתי צריך להקליט כל ראיון עבודה שהולכים אליו ליתר בטחון, יותר מדי אנשים מרשים לעצמם להשפיל את המתראיינים ובעיקר את המתראיינות ולהפלות מועמדים. רק אם נתחיל לתבוע על דברים כאלה, אפילו על הערות קטנות, אז אנשים ילמדו להתייחס לכולם ולכולן באופן שיוויוני ומכבד (לומי)

*****************

■ תגובות לכתבה של רוני לינדר: דרך האוויר, באמצעות מפיצי על, בכיתה ובסלון - איך נדבקים בקורונה ואיך נזהרים

>> מה עם האוורור בבתי הספר?

אבל בטלוויזיה מדברים כל הזמן על סגר ולא סגר וכו וכו ולא למשל על אפשרויות האיוורור בבתי הספר ואם מאווררים בכלל. משהו באמת מוזר בתקשורת שלנו. אני לא מדבר על ההנהגה אבל גם האנשים החכמים בתקשורת שבויים בקונספציה ולא משקיעים מספיק זמן לאיך לחיות עם המגיפה בצורה חכמה כולל בדיקות.זה כמו תקליט שנתקע (חמוץ)

>> לאסור דיבור בסלולרי

אולי המסקנות החדשות יעודדו את חברות האוטובוס והרכבת להנהיג כללים שאוסרים דיבור בסלולרי. בסופר גם. לא יזיק אם אנשים יסתמו קצת את הפה במרחב הציבורי (נהדר)

*****************

■ תגובות לראיון של רותם שטרקמן ורוני לינדר עם עומרי פריש, נשיא ומייסד כפר איזון: "הקנאביס יגלגל מיליארדים, הבכירים כבר שם. החיילים חוזרים מסוממים מהודו"

>> הישראלים לא יודעים איך לצרוך קנאביס

מרגיש צורך לומר שישראלים לא יודעים איך לצרוך קנאביס. מערבבים עם טבק ומעשנים ג'וינטים שהם נוראים בפגיעה שלהם, של גראס ועוד יותר גרוע, חום (חשיש) מגעיל שמעורבב עם חינה ושאר מרעין. ההתמכרות לטבק היא נוראית. הפגיעה בריאות איומה כי ג'ויינט הוא ללא פילטר. הפגיעה בשיניים ובחניכיים.. נו, רק מי שצריך לעבור השתלת שיניים מבין כמה זה נורא. קנאביס מעשנים נקי, בוייפורייזר. הלו.. שנת 2020 צריך להתקדם (חמינו)

>> דור אצל שלא רוצה לזוז

מטורפים! גם ככה הדור הזה עצל ולא רוצה לזוז, לא לעבוד קשה. לא ללמוד, כידוע הקנאביס הופך את השעמום לכיף. שזה הכי נורא, דופק את יכולת המעש והיצירתיות והופך את האדם לפרזיט.

זה היה כיף בטיול אחרי הצבא, עוד קצת באוניברסיטה.. אבל חבר'ה זהו. יש שלב בחיים שהאדם צריך לחיות. ולקחת אחריות, ראיתי במו עיני כמה בעיות זה יוצר וכמה עצלנות, שלא אכפת מהילדים כ"כ ואין השקעה במערכות יחסים, פשוט כי האדם מכונס עם השיט הזה ו"טוב" לו עם עצמו. אבל זה שקר גס. הוא פשוט מפרק את חייו ואת היצירתיות, ואת החיים האמיתיים במו ידיו. אסור לתת יד שהדבר הזה יהיה חוקי עם פלומבה (י.ל)

*****************

■ תגובה לכתבה של קורין דגני: "היה לי חום, הגוף כאב לי": עדותו של משתתף בניסוי של מודרנה

>> תופעות לוואי קלות

לפי מה שידוע, אחד מתוך אלפים עלולות להיות לו תופעות לוואי קלות עד חמורות בכל נטילת תרופה בכל דרך, כמו שיש תגובות אלרגיות מכל סוגי המזון. חלב יכול לגרום למוות למי שאלרגי לחלב, אופטלגין הורג למי שרגיש לתרופה וכן הלאה. ואם מדובר פה בחיסון שיכול להציל חיים לאנשים מסויימים ויכול להיות שיהיו תופעות לוואי ואפילו חמורות אז אין כאן שמץ של שיקול דעת מול חיי אדם (רמי)

*****************

■ תגובות למאמר של סמי פרץ: ניצחו את הקורונה: עובדים מהבית ומקבלים את השכר הכי גבוה בישראל

>> לבחור לפי תשוקה

אשתו של עובד הייטק: המשכורת מצוינת, התנאים מעולים אבל יש מחיר לתענוג הזה. שעות ארוכות כל היום מול המחשב, שיחות זום (לפעמים 6-7 שעות ביום), הרבה לחץ, חוות דעת מקצועיות על העובד כל חצי שנה, אין ביטחון תעסוקתי, סביבת עבודה קורקטית ועוד. זה ממש לא מתאים לכל אחד, גם אם יש לו חשיבה לוגית. לטעמי צריך להשקיע בראש ובראשונה בחינוך, כך שילדינו יוכלו לבחור מתוך יכולותיהם ולא פחות חשוב - לפי תשוקתם (עינת)

>> אי אפשר לעשות הסבה, זה קשקוש

ההייטק לא יכול לגדול יותר מ-15 אחוז משוק העבודה, מהסיבה שדרושים למגזר הזה עובדים עם יכולות, שמה לעשות, אין ולא תהיה לרוב האוכלוסייה. אי אפשר לעשות הסבה, זה קשקוש. דרך אגב, גם האחוזים האלה ירדו לאור המצב הדמוגרפי של ישראל - כמעט שליש מהאוכלוסייה כאן לא יודעת מתמטיקה ואנגלית ברמה מינימלית, אז מאיפה יגרדו עובדים להייטק? (אביבו)

>> עוד פעם חולמים על פס יצור למתכנתים?

פעם בכמה חודשים צצה כתבה כזאת שאומרת שצריך "לשתף" עוד אזרחים בנס ההייטק. הבעיה היא שזה לא עבד עד עכשיו ואין סיבה שהפעם זה יעבוד - אנשים רוצים משרות "כיפיות" בשכר גבוה והשוק היחסית חפשי בישראל דאג לזה שכל מי שיכול כבר נמצא שם, ברוב המקרים אחרי שנים של עבודה קשה.

עוד פעם חולמים על פס יצור למתכנתים? כל מה שהמינהלת של כץ יכולה לעשות הוא במקרה הטוב להכשיר תוכניתנים שיתחרו בהודים ואוקראינים על כתיבת פרויקטים פשוטים במחירי רצפה, אלו אנשים שמן הסתם לא ייצרו יותר מדי מקומות עבודה כמו שיווק או QA וגם כנראה שירוויחו קרוב למינימום.

לא ידוע לי על פיתרונות קסם שיספקו לאנשים עם כישורים נמוכים עבודות קלילות ומאוד משתלמות תוך פרק זמן קצר וכתב כלכלי אמור להבין את זה. השכר בהייטק נובע מחסמי הכניסה, אם כולם היו יכולים לעשות את זה וזה היה קל היו משלמים הרבה פחות. המינהלת יכולה להכשיר פועלי בניין שיודעים להשתמש במכשור חדיש ויעיל, אינסטלטורים שעומדים בתקן אירופאי, רצפים שכל כפרי סיני ממוצע לא מבייש אותם, רתחים, חרטים, מורים, סניטרים, מדריכי חוגים לילדים ועוד הרבה דברים שמאוד מאוד חסרים כאן. 9% זה מספיק (סמולני)

*****************

תגובה לידיעה של גילי מלניצקי: חלום הדירה מתרחק: שוק הדיור חזר לנתונים הקשים של 2012

>> תמשיכו לחלום

כל עוד משפחת נתניהו מחזיקה נדל"ן ב-47.8 מיליון, תמשיכו יותר מעשור לחלום על ירידות (חוקר)

*****************

תגובה לכתבה של יעל בלקין: גיא לרר רוצה לעזוב את גבעתיים. זה מה שענה לו ראש העיר

>> למה עזבנו את גבעתיים

אנחנו עזבנו את גבעתיים לפני חצי שנה כשהבנו שברחוב שלנו 4 תמא"ות בו זמנית. בורוכוב היא לא שכונה. היא אתר בניה. בלתי נסבל. עיר שפשוט לא אכפת לה מרווחת התושבים. העיקר לבנות, לבנות, לבנות. ומה עם הפקקים מכל הדיירים שיתווספו ועשרות אם לא מאות רכבים? (עידו)

*****************

תגובה לידיעה: ואלה הזוכים: הקניונים שניצחו בהגרלה - ויוכלו להיפתח 

>> לפתוח את כל הקניונים ולשלוח משטרה

מי האידיוט שקבע את השיטה?! פותחים מעט קניונים--> יוצרים תור --> תהיה הדבקה --> הניסוי יכשל --> נחזור לסגר מלא. נראה שמנסים להיכשל מסיבות אחרות (פוליטיות?). במקום היה צריך לפתוח את כל הקניונים ולשלוח משטרה לפקח על צפיפות ומסכות רק במקומות הסגורים. אבל השוטרים והפודל שמנהל אותם, אוהבים אכיפה במרחב הפתוח (מומחה לבריאות הציבור)

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker