מנכ"ל תעשייה אווירית: מנהל חטיבת מערכות טילים וחלל, בועז לוי

דירקטוריון החברה בראשות היו"ר הראל לוקר אישר את המלצת ועדת האיתור למנות לתפקיד המנכ"ל את לוי, סמנכ"ל התעשייה האווירית ומנהל חטיבת מערכות טילים וחלל בשמונה השנים האחרונות

חגי עמית
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בועז לוי מנכ"ל תעשייה אווירית
בועז לוי מנכ"ל תעשייה אוויריתצילום: תעשייה אווירית

דירקטוריון התעשייה האווירית מינה הערב (ב') את מנהל חטיבת מערכות טילים וחלל, בועז לוי, לתפקיד מנכ"ל התעשייה האווירית. לוי כיהן כסמנכ"ל החברה בשמונה השנים האחרונות.

בכך הגיעה לסיומה סאגה שנמשכה קרוב לארבעה חודשים, מאז שהודיע המנכ"ל הקודם נמרוד שפר כי הוא מעוניין לפרוש מתפקידו. המינוי יעבור עתה לאישור שר הביטחון, רא"ל במיל' ח"כ בני גנץ, ושר הדיגיטל, ח"כ דודי אמסלם, הממונה על רשות החברות הממשלתיות.

הדירקטוריון העדיף את לוי על פני המועמד המרכזי שנותר מולו בהתמודדות – המשנה למנכ"ל איל יוניאן. מועמד בכיר אחר שהציג את מועמדותו ופרש מהמרוץ כבר לפני כמה שבועות היה מנכ"ל משרד האוצר לשעבר שי באב"ד.

אתמול הודיע אלוף במיל' חגי טופולנסקי, ראש אכ"א לשעבר שהיה אחד המועמדים המרכזיים לתפקיד מנכ"ל תעשייה אווירית, כי פרש מההתמודדות על התפקיד, והשמיע טענות חמורות בנוגע לדרך שבה נוהל המכרז.

צילום: בלומברג

ועדת האיתור למנכ"ל החברה כללה את הדירקטורים של החברה, היו"ר הראל לוקר, ד"ר יוסי צ'חנובר, רו"ח תא"ל ראם עמינח ועו"ד מהא עלי. מהתעשייה האווירית נמסר כי "על הוועדה הופעלו לחצים כבדים ופסולים למנות דווקא את טופולנסקי, וזאת בידי גורמים חיצוניים לדירקטוריון ובניגוד לכללי משטר תאגידי. הוועדה ניהלה הליך איתור יסודי ומעמיק שנמשך יותר מארבעה חודשים, בו השתתף טופולנסקי מתחילתו".

התעשייה האווירית מסרה עוד, כי היא חברה עסקית, תעשייתית, טכנולוגית מהגדולות במשק, היא מדווחת לבורסה לניירות ערך, ופועלים בה 16 מפעלים עסקיים. "ההליך לווה ופוקח מיומו הראשון בידי רשות החברות, וכן בידי משרד עורכי דין חיצוני יגאל ארנון ושות', היועצת המשפטית של החברה, עו"ד תמר לוז, וכן בידי חברת השמה חיצונית". 

ביום חמישי הקרוב אמורה ועדת השרים לענייני הפרטות להתכנס כדי לאשר את תוכנית ההפרטה של תעשייה אווירית. ההצבעה בדבר הנפקת מניות המיעוט מתעכבת מזה שבועות ארוכים בגלל חוסר נכונות במשרד הביטחון לקדמה. אם התוכנית אכן תאושר תהיה זו המשימה המרכזית שתעמוד בזמן הקרוב בפני מנכ"ל התעשייה האווירית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker