הגנרל שליכלך על בר סימן טוב, עם כמה כסף תנצחו את הקורונה – ועוד 9 כתבות שכדאי לקרוא

כדי לנצח את השיטה, צריך קודם ללמוד אותה ■ עורך TheMarker אבי בר-אלי ממליץ על הכתבות הטובות של השבוע

אבי בר-אלי
אבי בר-אלי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תל אביב בתקופת הקורונה (למצולמים אין קשר לנאמר)
תל אביב בתקופת הקורונה (למצולמים אין קשר לנאמר)צילום: מוטי מילרוד
אבי בר-אלי
אבי בר-אלי

Follow the Money

זמן קצר אחרי שהתעשייה האווירית חתמה על עסקה של 1.6 מיליארד דולר באזרבייג'ן – הזרימה החברה הממשלתית 155 מיליון דולר לשתי חברות "ייעוץ" שנקשרו בהלבנת הון ובמתן שוחד לבכירי השלטון האזרי. אורי בלאו נבר בהדלפת הענק של מסמכי התראות הבנקים העולמיים לרשויות בארה"ב – ולא פספס את הדיווח על החשבונות של אחד בשם לב לבייב.

לכתבה המלאה על הדלפת הענק >>

לכתבה המלאה על לב לבייב >>

אחד שיודע

התופעה של גנרלים בדימוס שמספסרים ברקורד הצבאי שלהם כדי לעשות לביתם – אינה חדשה. אבל לנצל את הרקורד הזה כדי לחסל לכאורה חשבונות עסקיים, בלי לתת גילוי מלא? רוני לינדר וגור מגידו חושפים מה קרה מאחורי הקלעים, בזמן שגיורא איילנד עבר בין אולפני הטלוויזיה ותקף את הנהלת משרד הבריאות.

לכתבה המלאה >>

גיורא איילנדצילום: מוטי מילרוד

סחיטה לשם שמים

כשרמי לוי לטש עיניים לתחנות הדלק של יצחק תשובה הוא לא לקח בחשבון שחנויות הנוחות של "מנטה" יידרשו להיסגר בשבת - אחרת החרדים ינטשו את סניפי הקניות שלו. עדי דברת-מזריץ וערן אזרן מזכירים שהסחטנות הקואליציונית והפרת מגבלות הקורונה – הן רק חלק מהסיפור.

לכתבה המלאה >>

הכור הותך

האושר הגבוה יחסית בישראל נמדד בזכות המבנה הרב-שבטי שלה – זה שהקורונה רק מחזקת כעת, על חשבון הלכידות האזרחית. גיא רולניק מתריע מפני הנזק האמיתי שממיט בנימין נתניהו על מדינת ישראל. מירב ארלוזורוב רואה בנהירת האליטה ליוון משום תעודת עניות. ואולי המרוץ לטרמינל הטיסות היוצאות מעיד בכלל על תחילתה של נטישה.

לטור המלא של גיא רולניק >>

לטור המלא של מירב ארלוזורוב >>

לטור המלא על נטישת ישראל >>

בחברה טובה

אלימות, התמכרויות, חינוך ירוד ומערכת בריאות לא מתפקדת – ארה"ב רשמה את הירידה החדה ביותר במדד הקדמה החברתית העולמי, וביחד עם הונגריה וברזיל – אלה שלוש האומות היחידות שבהן מצב האזרחים הורע בעשור האחרון. ישראל, אגב, נסוגה השנה שני מקומות במדד.

לכתבה המלאה >>

הקלות הבלתי נסבלת

עידו באום תמה כיצד עם ישראל קיבל על עצמו בשקט סגר מתחכם, בררני ולא שוויוני – השולל מכולנו זכויות יסוד חוקתיות בסיסיות – וסבור כי בניכוי איומי D9, בג"ץ היה פוסל אותו. ביני אשכנזי מביא את נימוקי המדינה לעתירה שהגישו 700 מובילי דעה נגד הסגר.

לכתבה המלאה על התייחסות בג"ץ לסגר >> 

לכתבה המלאה על נימוקי המדינה לסגר >>

סגר בירושלים, בשבוע שעברצילום: אוהד צויגנברג

החיסון לקורונה: כסף

לאט־לאט "הסגר" על ישראל יצטמצם לכדי סגר על מערכת החינוך בלבד, ובסופו של משבר - יצלחו אותו הילדים שהוריהם יכלו לממן להם שיעורים פרטיים, או שמקום העבודה של הוריהם מימן עבורם שירותי שמרטפות או חופשות. סיון קלינגבייל מנתחת כמה כסף צריכים ההורים להביא, כדי שילדיהם ייצאו בזול. טלי חרותי סובר מתארת מי מרוויחים כש-77% מההורים מתקשים לעבוד מהבית.

לכתבה המלאה על הוצאות ההורים על ילדיהם בסגר >>

לכתבה המלאה על הקושי לעבוד מהבית >>

קרחים מכאן ומכאן

למזלם של שרי הממשלה החדשה, הודות לקורונה נדחקה לשולי החדשות הידיעה כי משך השנים הדרוש לרכישת דירה בישראל האמיר ל-27 – וההון העצמי הנדרש לזוג בעל הכנסה ממוצעת הגיע לחצי מיליון שקל. עדי כהן וגילי מלניצקי לא מוותרות על החיים עצמם ומביאות את קולו של עוד דור אבוד. מי שמחפשים אחר פתרונות – אלא לא ימצאו בהכרח אצל מנכ"ל משרד השיכון הטרי.

לכתבה המלאה על קולו של דור אבוד >>

לכתבה המלאה על מנכ"ל משרד השיכון הטרי >>

זה לא סוף העולם, אלא אם הסוף כבר כאן

דפנה מאור ממשיכה לתהות על המהפך התפישתי הפלאי שעברו כלכלנים ופוליטיקאים בדרך להפגנת אדישות כלפי צבירת חובות לאומיים שגדולים מהתמ"ג. ולמרות טרנד הדפסת הכסף, איתן אבריאל מסביר מדוע לא היה ממהר להספיד את הדולר.

לכתבה המלאה על המהפך התפישתי >>

לכתבה המלאה על ערך הדולר >>

כולם הלכו לג'מבו

מה מחפשים זהבית כהן והראל ויזל בחנויות דיסקאונט שמוכרות כלי יצירה וקופסאות פלסטיק? עדי דברת-מזריץ ומיכאל רוכוורגר מנתחים את האטרקטיביות של הסטוק מרקט, שמגלגל בישראל 2 מיליארד שקל בשנה. ערן אזרן תוהה כיצד הדיווח על כניסת ג'מבו היוונית לישראל התעכב משך חודשיים – עד שיצא לאוויר העולם בדיוק אחרי ההנפקה המוצלחת של מקס סטוק.

לכתבה המלאה על הסטוק מרקט >>

לכתבה המלאה על כניסת ג'מבו היוונית >>

די לכיבוש

ארנון מילצ'ן גידר, עירית שטראוס שתלה צמחיה ובבית ינאי פשוט שמו מחסום. שוקי שדה מזכיר שאין צורך לנסוע עד לנחל האסי כדי לצפות בהשתלטות על שטחי ציבור, במטרה למנוע כניסה של המוני ישראלים.

לכתבה המלאה >>

קריאה מהנה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker